TÜM KREDİ KARTLARINI KARŞILAŞTIR

Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Kredi Kartı ile SGK Prim Ödeme

Güncelleme: 10.10.2018
Banka ve Kredi Kartı
Taksit
Otomatik Ödeme Talimatı
İşlem/Hizmet Ücreti
Halkbank Paraf
3
Yok
Ödenen tutarın %0,95'i. 
VakıfBank Worldcard2
Yok
Taksitlendirme ücretsiz, işlem ücreti belirtilmiyor.
Akbank Axess
Yok
VarÖdenen tutar; 500 TL altında ise %1,5, 500 TL üzerinde ise %2, düzenli ödemelerde 500 TL altına %1,3, 500 TL üzerine %1,6.
Garanti Bankası Bonus
Yok
Yok
Ödenen tutarın %1,75'i.
İş Bankası
Yok
Yok
İşlem ücreti belirtilmiyor.
Ziraat Bankası Maximum
Yok
Yok
İşlem ücreti belirtilmiyor.
Türkiye Finans Happy Card
Yok
Yok
İşlem ücreti belirtilmiyor.
QNB Finansbank Cardfinan
Yok
Varİşlem ücreti belirtilmiyor.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işbirliğinde Ocak 2011 yılında hayata geçirilen uygulama ile tüm 4/A, 4/B SGK prim ödemeleri internet üzerinden kredi kartı, banka kartlarıyla ödenmeye başlandı. Kartlar dışında bankaların internet bankacılığı üzerinden de SGK ödemeleri kolaylıkla yapılabiliyor.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları (20.000 TL 12 ay vadeli nakit avans kullanma fırsatı ile)

Anında Kredi Kartı Başvurusu Yıllık Ücret Ödül Para/Puan
Akbank Axess 109 TL 50 TL
Yapı Kredi Worldcard 104 TL 250 TL
Garanti Bankası Bonus Card 103 TL 55 TL
Tüm Kartları Göster

* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Kredi Kartı ile Prim Ödeme İşleminden Kimler Faydalanabilir?

Kredi kartı ile SGK ödeme, Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile sigorta hizmeti alan vatandaşların sigortalı olabilmek için ödemeleri gereken prim borçlarını kredi kartı ile ödemelerine imkân sağlayan bir işlemdir. Eğer özel sektörde çalışıyorsanız sigortadan faydalanmanız için gereken prim, işveren tarafından kuruma yatırılmalıdır. Fakat sigortanızı dışarıdan kendiniz yatıracaksanız bu işlemi bireysel olarak sizin yapmanız gerekir. 

Kredi Kartı ile SGK Prim Ödemeleri Nereden Yapılabiliyor?

Kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapmak isteyen işverenlerin bu hizmetten faydalanarak ödeme yapmaları için 26 haneden oluşan SGK işveren sicil numarası gerekiyor. Sicil numaranızı bilmiyorsanız bağlı olduğunuz muhasebecinizden veya bulunduğunuz ilin ticaret odalarından telefon yolu ile öğrenmeniz mümkün.

Kartla SGK prim ödemelerinizi iki şekilde yapabilirsiniz:

  1. E-devlet sistemi üzerinden
  2. Bankaların internet şubeleri üzerinden

1-E-Devlet Üzerinden SGK Ödeme

Kredi kartı ile ödeme yapabilmek için, öncelikle E-Devlet giriş şifresi almanız gerekiyor. Almış olduğunuz şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra sayfadaki hizmetler bölümünden Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başlığı altındaki menüden kredi kartı ile prim ödemeyi tıklayarak istenilen bilgileri girip kartınızla ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. 

E-devlet sistemi üzerinden giriş yaparak ödeme yapmak için https://www.turkiye.gov.tr sayfasını ziyaret edin.

2-Bankalar Üzerinden SGK Ödeme 

Bankaların online bankacılık sistemleri üzerinden giriş yaparak bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün. İşlemi gerçekleştirebilmek için sigorta sicil numarasını bilmeniz yeterli oluyor. Bu numara ile ödemeler bölümünde giriş yaparak manuel olarak ödemenizi yapabileceğiniz gibi otomatik ödeme talimatı vererek her ay kartınızdan düzenli olarak ödemelerinizin yapılmasını da sağlayabilirsiniz.

Kredi Başvurusu Yapacaklara 10 Tavsiye

Kredi Kartıyla Yapılabilen Vergi Ödemeleri

Motorlu taşıtlar Vergisi (MTV) Ödeme: MTV ödeme işlemlerini banka ya da kredi kartınız ile Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) İnternet Vergi Dairesi internet sitesi (https://intvd.gib.gov.tr) üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi anlaşmalı bankaların internet bankacılıkları aracılığı ile de yapabilirsiniz. Ayrıca MTV hesaplamanızı anında yapmak için MTV Sorgulama sayfamızı ziyaret edin. 

Emlak Vergisi Ödeme: Emlak vergisi iki taksit ile ödeniyor. Birinci taksit, mayıs ayı sonuna kadar ikinci taksit ise kasım ayının sonuna kadar ödenebiliyor. Bu ödemeleri de diğer vergi ödemelerinizde olduğu gibi kredi kartınızla online olarak yapmanız mümkün. Öte yandan ne kadar emlak vergisi ödemesi yapacağınızı hesaplamak için Emlak Vergisi Hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

10.000 TL 36 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
İş Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,60 466 TL
Burgan Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,79 482 TL
Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu %2,81 484 TL
10.000 TL Kredi İçin Tüm Bankaları Listele

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

3,8 Puan