Kredi Kartı Borcu Erteleme

Güncelleme: 01.03.2019
  • Kredi kartı borcu ertelemesi internet bankacılığı ya da çağrı merkezi üzerinden yapılır.
  • Kredi notu genel olarak dikkate alınmaz.
  • Genel piyasa faiz oranlarında daha yüksek bir faiz uygulanır.

Kredi Kartı Borcunu Nasıl Ertelerim?

Yapmış olduğunuz peşin veya taksitli harcamalarınızı, ek olarak taksitlendirme veya öteleme yapma şansınız bulunuyor. İstisnaları olmakla birlikte borç erteleme işleminin yapılabilmesi sadece hesap ekstrenizin kesilmemiş olması çoğu durumda yeterli oluyor.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları (15.000 TL 12 ay vadeli nakit avans kullanma fırsatı ile)

Yapı Kredi Worldcard
Ödül Para/Puan 250 TL
Yıllık Ücret104 TL
QNB Finansbank CardFinans
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret117 TL
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret109 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Kredi Kartı Borcu Ne Kadar Süre ile Ertelenebiliyor?

Bankaların kredi kartı kampanyaları göre değişkenlik göstermekle birlikte, erteleme süresi 1 ila 9 ay arasından tercih edilebiliyor. Yani dönemsel kampanyalara göre değişmekle birlikte en fazla erteleme yapan banka 9 ay gibi bir süre ile kredi kartı borcunu erteliyor. Öte yandan ihtiyaç kredisi kullandırımı ile taksit sayısı 36 aya kadar uzatılabiliyor.

Erteleme İşlemlerinden Banka Ne Kadar Faiz Alır?

Kredi kartı hesap ekstresinin ertelenmesinde alınan faiz oranları bankaya ve ertelenen aya göre farklılık gösteriyor. Bankanızın uyguladığı faiz oranına ise bankanız ya da kredi kartı markanızın (örnek maximum, world vb.) internet siteleri üzerinden öğrenebilirsiniz. Öte yandan kredi kartı ertelemeleri için uygulanan faiz oranı genel olarak piyasa faiz oranlarının çok üzerinden yer alıyor. Ertelenen tutarlar ufak olması durumunda çok fazla bir faiz işlememekle birlikte, yüksek tutarlı kredi kartı borcu ertelemeleri için ihtiyaç kredisi faiz oranlarını incelemek de fayda var. 

Kredi Kartı Borcunu Ertelemek İçin Kredi Notu Önemli mi?

Kredi kartı borçlarının erteleme süresi ve tutarı genel olarak kredilerden daha düşük olduğu için kredi notu bankalar tarafından çok fazla dikkate alınmıyor. Ancak kredi kartınızın geç ödemelerden dolayı aktif kullanıma veya nakit çekime kapatılma gibi bir durumu varsa banka erteleme talebinize onay vermeyebilir.

Kredi Kartı Erteleme İşlemi Nereden Yapılıyor?

Genel olarak kredi kartı işlemleri banka şubelerine ek işlem yükü olmaması açısından yapılmıyor. Yani kredi borç erteleme işlemelerini bankanın çağrı merkezi ya da internet şubesi üzerinden yapmanız gerekiyor. En kolay ve hızlı borç erteleme yöntemi ise banka şubelerinin üzerinden yapılan işlemler oluyor.

Geciken Kredi Kartı Borcunu Banka Erteler mi?

Bu inisiyatif tamamen bankanın değerlendirmesinde olmakla birlikte, geciken kredi kartı borcu ertelenebilmektedir. Ancak bu durumda bütün inisiyatifin bankanın elinde olduğu da göz ardı edilmemelidir. Öte yandan kredi kartı gecikme faizi hesaplaması için Kredi Kartı Gecikme Faizi aracımızı kullanın.

10.000 TL 60 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Toplam Maliyet16.438 TL
Faiz Oranı%1,49
Aylık Taksit273 TL
Toplam Maliyet17.603 TL
Faiz Oranı%1,70
Aylık Taksit290 TL
Toplam Maliyet17.681 TL
Faiz Oranı%1,75
Aylık Taksit295 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır