TÜM KREDİ KARTLARINI KARŞILAŞTIR

Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılmalı?

Güncelleme: 29.12.2016
Kredi Kartı Başvurusu

Ülkemizde yapılan harcamaların %50’ye yakını kredi kartı ile yapılmaktadır. İlerleyen yıllarda bu oranın çok daha fazla olacağını öngörmek ise artık hiç de zor değil. Durum böyle olunca bankaların kullandıkları kredi kartı platformları çeşitli kampanya ve kişiye özel kullanım seçenekleri ile pazardan daha fazla pay almak için müşterilerinin karşısına çıkıyor.

Kredi kartları ağırlıklı olarak taksitli alışverişlerde kullanılmasından dolayı bir defa alınan kredi kartının taksitlerinden ve kullanım alışkanlığından dolayı iptal edilmesi kullanıcı acısından zor oluyor. Öte yandan kredi kartı limitlerinin kişinin maaşına göre sınırlanmasından dolayı, birden fazla kredi kartı edinmek ise artık eski kadar kolay da değil. Bunlardan dolayı bir kredi kartı edinmek için başvuruda bulunmadan önce, gerekli araştırma ve karşılaştırmaları yapmak, eskiye göre daha önemli bir hal alıyor.

"Kredi kartı asgari ödeme tutarı hesaplama tablomuza ulaşmak için tıklayın »"

Harcama Türünüze Göre Kredi Kartı Seçmelisiniz

Bankaların kullanmış oldukları, Word, Bonus, Maximum vb. kredi kartı platformları kişilerin harcama türüne göre ek puanlar ve çeşitli avantajlar (indirimli sinema, tiyatro vb.) sağlayacak kredi kartı ürünleri çıkartıyor. Temel olarak her kredi kartı harcamalarda puan kazanımı sağlasa da özel olarak akaryakıt, kozmetik, giyim vb. alışverişlerde ek puan veren ve çeşitli kampanyalar sunan kartlar, neredeyse her kredi kartı platformunda mevcut. Bundan dolayı kredi kartı seçiminizi kendi harcama alışkanlıklarınıza göre yapmanız, uzun vadede size çeşitli kazançlar sağlayacaktır.

Seçtiğiniz Kredi Kartını Karşılaştırmalısınız

Sizin harcamalarınıza ve tercihlerinize uygun olan kredi kartlarını, diğer bankaların kredi kartları ile kıyaslamalısınız. Çünkü her kredi kartının size sunacağı imkânlar ve kampanyalar farklılık gösterecektir. 

Karşılaştırma yapılırken dikkat edilecek bir diğer hususta, yıllık kredi kartı aidatlarıdır. Yasal olarak kredi kartı sunan kurumlar, aidatı olamayan kredi kartı seçeneğini de müşterilerine sunmaları gerekiyor. Ancak, aidatı olmayan kredi kartlarının puan vermesi veya taksit seçeneğinin olup olmaması, yasal olarak tamamen kartı çıkartan kuruma bırakılmış durumdadır. Bundan dolayı karşılaştırma yapılan kartlarda aidat ödemesinin olup olmadığına ve olması durumunda yıllık ne kadar ödeme yapacağınızı inceleyerek karar vermeniz, ilerleyen zamanlarda tatsız sürprizler ile karşılaşmanızı engelleyecektir.  

Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Karşılaştırma Sitelerini İncelemelisiniz

Kredi kartı başvurusu yapmadan önce, kredi kartlarının karşılaştırma yapıldığı siteleri incelemenizde fayda var. Bunun birinci nedeni, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm bilgilere karşılaştırma sitesi üzerinden kolayca ulaşabilir, İkinci olarak ise gözden kaçabilecek kredi kartı türlerinden haberdar olarak, kolayca karşılaştırma yapabilirsiniz. Kredi kartlarını karşılaştırmak için tıklayın »

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

5,0 Puan