Emeklilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Güncelleme: 31.03.2022 Yayımlama: 22.04.2021 | Okuma Süresi: 3 dk.

Emekliler Hangi Bankalardan Kredi Kartı Alabilir?

Emekliler düzenli gelire sahip olduğu için kredi notu riskli seviyede yer almadığı sürece neredeyse her banka üzerinden emekli maaşlarının 4 katına kadar limitli kredi kartı edinebilir. Ayrıca maaş dışında kayıtlandırılabilir ek geliri bulunan emekliler daha yüksek limitli kredi kartı da edinebilir.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Emeklilere Özel Kredi Kartı Veren Bankalar

Yukarıdaki 2 banka dışında TEB Bankası Kredi Kartı (TEB Bonus) emeklilere özel kampanyalarıyla öne çıkıyor.

Maaş Bankasından Kredi Kartı Almak Avantajlı mı?

Maaş bankasından kredi kartı almak genel olarak daha kolay bir süreçtir ancak daha avantajlı olduğu net olarak söylenemez. Bir kredi kartının avantajlı olması kart sahibinin harcama alışkanlıkları ve kredi kartının özel olarak sunduğu hizmet ve kampanyalara göre değişkenlik gösterebilir. Bunun için emeklilere özel çıkarılan kredi kartları veya emeklilere özel kampanya düzenleyen kredi kartlarını incelemek ve karşılaştırmak, maaş bankasından kredi kartı almaktan daha fazla avantaj sağlayabilir. 

Ayrıca engellilere kredi kartı veren bankalar konusunda detaylı bilgi için engelliler kredi kartı alabilir mi yazımızı ziyaret edin. 

Emekli Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

İlk defa kredi kartı kullanacak kişiler için aylık kayıtlı gelirlerinin 2 katı, takip eden yıllarda ve daha önce kredi kartı kullanan kişiler için ise aylık kayıtlı gelirin 4 katıdır. Eğer emekli maaşının 4 katıdan daha yüksek bir kredi kartı limiti talebi varsa, kira, mevduat getiri vb. kayıtlı gelirler de bankaya beyan edilerek daha yüksek limitli kredi kartı edinilebilir.

Ayrıca hesaplama aracı ile kredi kartı limit hesaplaması yapmak için kredi kartı limiti hesaplama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?
Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?

Emekli Kredi Kartları İçin Kredi Notu Değerlendirmeye Alınıyor mu?

Evet, emekli kredi kartları için de kredi notu değerlendirmesi yapılır. Kredi kartı başvuru değerlendirmesi kredi notu ve gelire göre yapılır. Bunun için kredi notu riskli seviyede yer alan bir emeklinin kredi kartı başvurusu onaylanmayabilir.

Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?
Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?

Emeklilerden Kredi Kartı Aidatı Alınıyor mu?

İlgili mevzuat gereği her banka aidat almadığı bir kredi kartı çıkarmak zorunda. Ancak bu kredi kartının taksit imkânı sunması, puan kazandırması ve ek avantajlar vermesi bankanın inisiyatifine bırakılan bir değerlendirmedir. Öte yandan emekli maaşı bankaları, emeklilere özel kredi kartı çıkartan veya kampanya düzenleyen bankalar genel olarak emeklilerden kredi kartı aidatı almıyor. Kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi kartı aidatını karşılaştırma ölçütü olarak kabul etmek, daha fazla avantaj sağlamak için faydalı bir yoldur. Aidatsız kredi kartları listesine ulaşmak ve başvuru yapmak için aidatsız kredi kartları sayfamızı ziyaret edin. 


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et