Kadın Girişimci Kredisi Nedir?

Güncelleme: 13.07.2022 Yayımlama: 13.07.2022 | Okuma Süresi: 2 dk.

Kadın girişimci kredisi, ilk defa iş kuracak olan veya işini yeni kurmuş kadın girişimcilerin teşvik edilmesi ve cesaretlendirilmesi, mevcut işi olanların işlerini büyütebilmesi amacıyla finansmana erişiminin kolaylaştırılması için bankalar tarafından sunulan çeşitli kredi paketleridir.

Her bankanın koşulları kendine özgü olmakla birlikte, avantajlı kredi imkanının yanı sıra ticari kredi kartı, ücretsiz bankacılık hizmetleri, sağlık, araç bakım gibi bir çok kolaylığı barındıran asistans hizmetler ile de kadın girişimcilere destek olunmaktadır.


50.000 TL 36 Ay Vade

Faiz Oranı %1,29
Toplam Maliyet 66.550 TL
Aylık Taksit 1.842 TL
Faiz Oranı %2,02
Toplam Maliyet 77.209 TL
Aylık Taksit 2.131 TL
Faiz Oranı %2,15
Toplam Maliyet 79.803 TL
Aylık Taksit 2.185 TL

Tüm Kobi Kredisi Tekliflerini Listele

Bankaların esnaf kredisi faiz oranlarını görmek ve karşılaştırmak için esnaf kredisi sayfamızı ziyaret edin.


Kadın Girişimci Kredisi Özellikleri Nelerdir?

  • Yeni iş kurmuş veya kuracak olan, mevcut işini büyütmek ve daha ileriye taşımak isteyen kadın girişimcilere finansman desteği sağlamak amacıyla verilmektedir.
  • Azami kredi limiti işini hâlihazırda kurmuş olan ve yeni iş kuran, 6 ayı geçmemiş girişimciler için farklılık gösterebilir. 100 bin TL’den 750 bin TL’ye kadar bankaların kredi imkanları değişebilmektedir.
  • Yine bankaya göre değişmekle birlikte genel olarak 36 ay vadeli ve aylık veya 3 aylık eşit taksit ödemeli, 6 ay anapara ödemesiz ödeme koşulu sunulmaktadır.
  • Kredi ile birlikte ücretsiz mentorluk ve danışmanlık, eft havale ücreti almama, kredi kartı, asistans hizmetleri gibi birçok ek hizmet de sunulmaktadır.

Kadın Girişimci Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Kredi başvuru sırasında aşağıdaki koşulların sağlanıyor olması gerekmektedir:

  • Kadın girişimcilere ait olan gerçek kişi şahıs işletmeleri veya başvuru tarihinden itibaren hisseleri toplamının %50’den fazlası kadın girişimcilere ait olması koşuluyla tüzel kişi işletmeler başvuruda bulunabilirler.
  • Bazı bankalar üst düzey yöneticilerinden en az biri kadın olan ve %20 hissesi kadın girişimciye ait olan tüzel kişi işletmelere de kredi verebilmektedir.
  • Kadın girişimcilerin krediyi kullanabilmeleri için işletmeyi kurmuş olması gerekmektedir. İkametgahını işyeri olarak kullanan kadın girişimcilerin, kayıtlı olduğu vergi dairesinden vergi mükellefi olduğunu gösterir belge alması gerekmektedir.
  • Kredi başvurusunda bulunan kadın girişimcinin sahibi veya ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetlerine aktif katkısı olması gerekmektedir.
  • Tüzel kişi olan işletmelerde birden fazla kadın hissedar bulunması durumunda yalnızca bir kişi kredi kullanabilmektedir.
  • KOSGEB uygulamalı Girişimcilik eğitimini tamamlamış olan ve yeni iş kurmak isteyen kadın girişimcilere de kredi imkanı sağlanmaktadır.

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et