HesapKurdu logo

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim?

Güncelleme: 18.01.2023
Yayımlama: 04.11.2015
Paylaş
İçindekiler

Findeks Aracılığı ile Kredi Notu Öğrenme

Findeks, Kredi Kayıt Bürosuna ait bir marka olup kredi notunuzu buraya ödeyeceğiniz belirli bir ücret karşılığında (2023 yılı için kredi notu 9,5 TL, risk raporu 17,5 TL) öğrenebilirsiniz. Findeks, üzerinden notunuzu öğrenmek istiyorsanız öncelikle siteye üye olmanız gerekmektedir. Üye işleminizi gerçekleştirdikten sonra istediğiniz zaman kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Bankalar Aracılığı ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu sorgulama işlemini birçok banka müşterilerine sunar. Bankalar aracılığıyla notunuzu öğrenmenin iki yolu var. Banka şubesinden notunuzu öğrenmek istiyorsanız, şubeden bunu rica edebilir ya da kredi başvurusu yaptığınızda öğrenebilirsiniz. 

Eğer şubeye gitmeden halletmek istiyorum diyorsanız, internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bunun için de internet bankacılığına giriş yaparak, ilgili menüye girerek ödeyeceğiniz belirli bir ücret karşılığında notunuzu öğrenebilirsiniz.

e-Devlet sistemi üzerinden kredi risk durumunuzu nasıl sorgulayabileceğinizi e-Devlet kredi notu sorgulama sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

e-Devlet Kredi Risk Merkezi Raporu Sorgula

Findeks’in Sunduğu Hizmetler ve Ücretleri

Ülkemizde kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu’na (KKB’ye) bağlı olan Findeks tarafından oluşturulur. Findeks hem ticari hem de bireysel son kullanıcıya yönelik olarak birçok hizmet sunar.

Findeks kredi notu haricinde bireysel müşterilere altıya yakın hizmeti vardır:

Findeks’in bireysel müşterilere sunduğu başlıca hizmetler şunlardır:

  1. Kredi Notu: Bankalardan kullanmış olduğunuz bireysel nitelikli tüm kredi ve kredi kartı hesaplarının geçmiş verilerinin analiz edilerek not sistemine çevrilmesi şeklinde oluşturulur. 
  2. Risk Raporu: Halen aktif ve son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilerinize ilişkin ödeme geçmişini gösteren rapordur.
  3. Not Danışmanı: Kredi notu algoritması her türlü finansal değişimden etkilenir. Not Danışmanım Hizmeti ile bu değişimlere nasıl müdahale edileceği ve kontrol altında tutulabileceği konusunda uzman danışmanlardan size özel öneriler alırsınız.
  4. Takipçi: Kimlik, İletişim ve Finansal bilgilerin tüm dünyada, internet ortamında düzenli olarak taranması ve bulunması halinde SMS ve e-posta yoluyla haber verilmesi hizmetidir. Bu sayede izinsiz olarak bilgilerinizin kullanılmasına müdahale edebilirsiniz.
  5. İzleme: Findeks hizmetlerinin tek bir yönetim ekranından takip edilebilmesini sağlar. Böylece finansal hayatta gerçekleşen değişimlere daha kolay hâkim olabilir ve gerekli durumlarda müdahale edilebilirsiniz.
  6. Uyarı Hizmetleri: Bilgi dâhilinde veya dışında gerçekleşebilecek önemli değişiklikler hakkında bilgi vermektedir. Bilginiz dâhilinde bile olsa dikkatinizden kaçabilecek önemli finansal değişimlerin takip edilebilmesi için ideal bir hizmettir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.


Findeks Paketler

PaketHizmetFiyat (KDV Hariç)
Klasik

Notlu Risk Raporu (12 Adet) 

Uyarı Hizmeti (12 Ay)

135,00 TL

Avantajlı Not Danışmanım

Notlu Risk Raporu (2 Adet) 

Not Danışmanım (1 Kez)

175,00 TL
Premium

Notlu Risk Raporu (12 Adet) 

İzleme (12 Ay)

Uyarı Hizmeti (12 Ay)

Not Danışmanım (3 Kez)

295,00 TL 

*Tablodaki ücretler Ocak 2023 itibari ile alınmıştır.

Klasik Paket: KKB’nin temel ürünlerini ve uyarı hizmetlerini sunduğu paketidir. Bu paket ile kendi finansal durumunuzu düzenli olarak takip ederek gerektiği yerde müdahale edebilirsiniz.

Gold Danışmanlık: Klasik Paket’in özelliklerine ek olarak not danışmanlığı veya takipçi hizmetlerini alabilirsiniz. Bu hizmetler ile finansal hayatınızı daha güvenli ve daha doğru yönetebilirsiniz.

Premium Paket: KKB’nin bireysel müşterilerine yönelik olarak sunmuş olduğu tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bu paket ile yıl boyu finansal hayatınızı takip edebilir, danışmanlık hizmeti alabilir ve kişisel bilgilerinizi daha güvende tutabilirsiniz.

Tekil Fiyat Listesi

HizmetKullanımÜcret (KDV Hariç)
Findeks Kredi Notu1 Adet9,50 TL
Risk Raporu1 Adet
17,50 TL
Not Danışmanım1 Adet
175,00 TL
Takipçi12 Ay
295,00 TL

*Tablodaki ücretler Ocak 2023 itibari ile alınmıştır.

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Kredi notu, Kredi Kayıt Bürosu'na bağlı Findeks tarafından çeşitli bileşenlerin oranlaması alınarak belirlenir. Bu bileşenlerin oranlaması dönemsel olarak değişip, yeni faktörler dâhil edilse de temelde 5 başlık kapsamında belirlenir. 

Bu başlıklar kredi notu değerlendirmede her zaman temel olarak alınabilir.

Kredi notu hesaplama hakkında detaylara ulaşmak için ilgili sayfayı ziyaret edin.

Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?
Kredi Notu Nedir, Nasıl Yükseltilir?

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.