HesapKurdu logo

Öğrencilere Nakit Avans

Güncelleme: 28.12.2022
Yayımlama: 13.07.2016
Paylaş
İçindekiler

Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Öğrenciler üniversite hayatlarına ilk başladıkları dönemde belki kısa belki uzun süreli nakit sıkıntıları yaşayabilir. Bu durumda artan nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen öğrenciler, kredi kartlarını çok sık kullanmaya başladı. Gerek alışverişlerde sağladığı taksit imkanlarıyla gerekse nakit avans avantajlarıyla öğrencilerin bütçesini rahatlatan kredi kartları, sosyal aktiviteleri destekleyen kampanyalarıyla da öğrencilerin gönlünü fethediyor.


KYK öğrenim kredisi borcu hesaplaması yaparak ödeme planı oluşturmak için KYK borç sorgulama aracımızı kullanın.


Öğrenci Kredi Kartlarının Özellikleri

Öğrencilerin kısıtlı bütçesi düşünülerek hazırlanmış olan bu kredi kartlarını, diğer kartlardan ayıran önemli özellikler aşağıdaki gibidir;

  • Kart aidatları birçok bankada normal kredi kartlarına göre çok daha düşük oranda talep edilir veya hiç talep edilmez,
  • Kredi kartı limitleri oldukça düşük orandadır, (Minimum 500, maksimum 1.000 TL olabiliyor. Ancak gelir durumunuza ve ödeme düzeninize göre limit artırımı yapılmaktadır.)
  • Puan toplama, taksitlendirme ve anlaşmalı firmalarda indirim gibi öğrencilere birçok avantaj sağlıyor,
  • En önemli özelliklerinden biri başta tiyatro ve sinemalar olmak üzere gençlerin sosyalleşebilmeleri için sağladıkları indirim ve fırsatlar,
  • Gençlerin tercih ettiği kafe ve restoranlarda yapılan indirimler de öğrenci kartlarının sahip olduğu fırsatlar arasında yer alıyor,

Aidatsız Kredi Kartları:

Banka ve ÜrünüYıllık Aidatı
Başvuru
Akbank Free
YokAkbank Free Başvuru
Garanti Flexi CardYokFlexi Card Başvuru
Odeabank Bank'O CardYokBank'O Card Başvuru

Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı

Enpara.com

Kredi Kartı

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı!

Ömür boyu aidat almayan kredi kartı! Dijital platformlarda yaptığınız harcamaların %50’si bizden!

Akbank Kredi Kartı

Akbank

Axess

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.5

İlk Yıl kart aidatı yok!

Axess’e ilk kez başvuranlara özel %0 faizli 10.000 TL Taksitli Avans imkanı!

QNB Finansbank Kredi Kartı

QNB Finansbank

CardFinans GO

Yıllık Ücret

Ücretsiz

4.6

Dijitalin Aidat Ödetmeyen Kartı CardFinans GO

Ömür boyu kredi kartı ücreti yok!


Nakit Avans Limitleri

Öğrencilerin paraya ihtiyacı olduğu zamanlarda cebinde nakit parası bulunmadığında; yardımına kredi kartları yetişiyor. Kartınızın limitine göre kullanabileceğiniz nakit avansı, sonrasında farklı ödeme seçeneklerini kullanarak ödeyebilirsiniz.

Öğrencilere verilecek olan nakit avans limitleri bankalara göre farklılık göstermekle birlikte, genel olarak verilecek miktar günlük minimum 100 – maksimum 300 TL olarak değişmektedir.  

Öğrenciler için sunulan taksitli nakit avans seçeneği de oldukça cazip görünüyor. Taksit kullanarak aldığınız nakit avans, bir sonraki hesap özetinde nakit faiz oranı eklenerek yansıyacaktır. Kullanmış olduğunuz nakit avansın tamamının 5 ile 9 ay arasında ödenmesi talep edilmektedir. Nakit avans ve kredi kartı limiti arasındaki ilişki hakkında detaylı bilgi için nakit avans kredi kartı limiti etkiler mi yazımızı ziyaret edin.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama Nasıl Yapılır?
Taksitli Nakit Avans Hesaplama Nasıl Yapılır?

Nakit Avans Başvurusu

Öğrenciye özel kredi kartlarına başvuru yapabilmeniz için 18-25 yaş arasında olmanız gerekmektedir. Bazı bankalar en az lisans öğrencisi olmayı koşul olarak koyarken bazıları ise öğrenim derecenize dikkat etmiyor. Kredi kartınız ile nakit avans başvurularınızı bankanızın şubelerinden, SMS veya telefon bankacılığı ile yapabilirsiniz.

Nakit avans işlemlerinde iptal veya iade yapılamadığı için ihtiyacınız olan tutarı belirledikten sonra nakit avans başvurusu yapmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda nakit avansı geri ödeyeceğiniz süre içerisinde kredi kartı hesap kesim tarihinizde herhangi bir değişiklik söz konusu olamaz.

Bunun dışında öğrenciler için eğitim kredileri hakkında bilgi almak istiyorsanız ilgili sayfamızı ziyaret edin.

Benzer Yazılar

KOBİ’ler İçin Kredi KartıÖğrenci Kredi Kartı Borcunu Ödemezse Ne Olur?Ek Kart Nedir?Kredi Kartının Sürekli Asgari Tutarını Ödemek

Kredi Kartı Hesaplama Araçları

Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans HesaplamaKredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama 2023Kredi Kartı Limit HesaplamaKredi Kartı Taksit Hesaplama 2023

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.