Öğrencilere Nakit Avans

Güncelleme: 07.01.2022 Yayımlama: 13.07.2016 | Okuma Süresi: 2 dk.

Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Öğrenciler üniversite hayatlarına ilk başladıkları dönemde belki kısa belki uzun süreli nakit sıkıntıları yaşayabilir. Bu durumda artan nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen öğrenciler, kredi kartlarını çok sık kullanmaya başladı. Gerek alışverişlerde sağladığı taksit imkanlarıyla gerekse nakit avans avantajlarıyla öğrencilerin bütçesini rahatlatan kredi kartları, sosyal aktiviteleri destekleyen kampanyalarıyla da öğrencilerin gönlünü fethediyor.


KYK öğrenim kredisi borcu hesaplaması yaparak ödeme planı oluşturmak için KYK borç sorgulama aracımızı kullanın.


Öğrenci Kredi Kartlarının Özellikleri

Öğrencilerin kısıtlı bütçesi düşünülerek hazırlanmış olan bu kredi kartlarını, diğer kartlardan ayıran önemli özellikler aşağıdaki gibidir;

  • Kart aidatları birçok bankada normal kredi kartlarına göre çok daha düşük oranda talep edilir veya hiç talep edilmez,
  • Kredi kartı limitleri oldukça düşük orandadır, (Minimum 500, maksimum 1.000 TL olabiliyor. Ancak gelir durumunuza ve ödeme düzeninize göre limit artırımı yapılmaktadır.)
  • Puan toplama, taksitlendirme ve anlaşmalı firmalarda indirim gibi öğrencilere birçok avantaj sağlıyor,
  • En önemli özelliklerinden biri başta tiyatro ve sinemalar olmak üzere gençlerin sosyalleşebilmeleri için sağladıkları indirim ve fırsatlar,
  • Gençlerin tercih ettiği kafe ve restoranlarda yapılan indirimler de öğrenci kartlarının sahip olduğu fırsatlar arasında yer alıyor,

Aidatsız Kredi Kartları:

Banka ve Ürünü Yıllık Aidatı
Başvuru
Akbank Free
Yok Akbank Free Başvuru
Garanti Flexi Card Yok Flexi Card Başvuru
Odeabank Bank'O Card Yok Bank'O Card Başvuru

Kolay Onaylanan Kredi Kartları 

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


Tüm bankaların kredi kartları incelemek kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin.

Nakit Avans Limitleri

Öğrencilerin paraya ihtiyacı olduğu zamanlarda cebinde nakit parası bulunmadığında; yardımına kredi kartları yetişiyor. Kartınızın limitine göre kullanabileceğiniz nakit avansı, sonrasında farklı ödeme seçeneklerini kullanarak ödeyebilirsiniz.

Öğrencilere verilecek olan nakit avans limitleri bankalara göre farklılık göstermekle birlikte, genel olarak verilecek miktar günlük minimum 100 – maksimum 300 TL olarak değişmektedir.  

Öğrenciler için sunulan taksitli nakit avans seçeneği de oldukça cazip görünüyor. Taksit kullanarak aldığınız nakit avans, bir sonraki hesap özetinde nakit faiz oranı eklenerek yansıyacaktır. Kullanmış olduğunuz nakit avansın tamamının 5 ile 9 ay arasında ödenmesi talep edilmektedir. 

Taksitli Nakit Avans Hesaplama Nasıl Yapılır?
Taksitli Nakit Avans Hesaplama Nasıl Yapılır?

Nakit Avans Başvurusu

Öğrenciye özel kredi kartlarına başvuru yapabilmeniz için 18-25 yaş arasında olmanız gerekmektedir. Bazı bankalar en az lisans öğrencisi olmayı koşul olarak koyarken bazıları ise öğrenim derecenize dikkat etmiyor. Kredi kartınız ile nakit avans başvurularınızı bankanızın şubelerinden, SMS veya telefon bankacılığı ile yapabilirsiniz.

Nakit avans işlemlerinde iptal veya iade yapılamadığı için ihtiyacınız olan tutarı belirledikten sonra nakit avans başvurusu yapmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda nakit avansı geri ödeyeceğiniz süre içerisinde kredi kartı hesap kesim tarihinizde herhangi bir değişiklik söz konusu olamaz.

Bunun dışında öğrenciler için eğitim kredileri hakkında bilgi almak istiyorsanız ilgili sayfamızı ziyaret edin.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et