Öğrencilere Nakit Avans

Güncelleme: 01.03.2019
Taksitli Nakit Avans Hesaplama

Öğrenciler üniversite hayatlarına ilk başladıkları dönemde belki kısa belki uzun süreli nakit sıkıntıları yaşayabilir. Bu durumda artan nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen öğrenciler, kredi kartlarını çok sık kullanmaya başladı. Gerek alışverişlerde sağladığı taksit imkanlarıyla gerekse nakit avans avantajlarıyla öğrencilerin bütçesini rahatlatan kredi kartları, sosyal aktiviteleri destekleyen kampanyalarıyla da öğrencilerin gönlünü fethediyor.


KYK öğrenim kredisi borcu hesaplaması yaparak ödeme planı oluşturmak için KYK Borç Sorgulama aracımızı kullanın.


Öğrenci Kredi Kartlarının Özellikleri

Öğrencilerin kısıtlı bütçesi düşünülerek hazırlanmış olan bu kredi kartlarını, diğer kartlardan ayıran önemli özellikler aşağıdaki gibidir;

  • Kart aidatları birçok bankada normal kredi kartlarına göre çok daha düşük oranda talep edilir veya hiç talep edilmez,
  • Kredi kartı limitleri oldukça düşük orandadır, (Minimum 400, maksimum 750 TL olabiliyor. Ancak gelir durumunuza ve ödeme düzeninize göre limit artırımı yapılmaktadır.)
  • Puan toplama, taksitlendirme ve anlaşmalı firmalarda indirim gibi öğrencilere birçok avantaj sağlıyor,
  • En önemli özelliklerinden biri başta tiyatro ve sinemalar olmak üzere gençlerin sosyalleşebilmeleri için sağladıkları indirim ve fırsatlar,
  • Gençlerin tercih ettiği kafe ve restoranlarda yapılan indirimler de öğrenci kartlarının sahip olduğu fırsatlar arasında yer alıyor,

Aidatsız Kredi Kartları:

Banka ve Ürünü Yıllık Aidatı

Akbank Free
Yok Başvur »
Garanti Flexi Card Yok Başvur »
Odeabank Bank'O Card Yok Başvur »
* Tüm bankaların kredi kartları için kredi kartı başvuru sayfamızı ziyaret edin.
Öğrencilere Nakit Avans

Nakit Avans Limitleri

Öğrencilerin paraya ihtiyacı olduğu zamanlarda cebinde nakit parası bulunmadığında; yardımına kredi kartları yetişiyor. Kartınızın limitine göre kullanabileceğiniz nakit avansı, sonrasında farklı ödeme seçeneklerini kullanarak ödeyebilirsiniz.

Öğrencilere verilecek olan nakit avans limitleri bankalara göre farklılık göstermekle birlikte, genel olarak verilecek miktar günlük minimum 100 – maksimum 300 TL olarak değişmektedir.  

Öğrenciler için sunulan taksitli nakit avans seçeneği de oldukça cazip görünüyor. Taksit kullanarak aldığınız nakit avans, bir sonraki hesap özetinde nakit faiz oranı eklenerek yansıyacaktır. Kullanmış olduğunuz nakit avansın tamamının 5 ile 9 ay arasında ödenmesi talep edilmektedir. 


Konu ile ilgili diğer yazılarımız:

Öğrenci Kredi Kartı Borcunu Ödemezse Ne Olur?

Öğrenciler Kredi Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli


Nakit Avans Başvurusu

Öğrenciye özel kredi kartlarına başvuru yapabilmeniz için 18-25 yaş arasında olmanız gerekmektedir. Bazı bankalar en az lisans öğrencisi olmayı koşul olarak koyarken bazıları ise öğrenim derecenize dikkat etmiyor. Kredi kartınız ile nakit avans başvurularınızı bankanızın şubelerinden, SMS veya telefon bankacılığı ile yapabilirsiniz.

Nakit avans işlemlerinde iptal veya iade yapılamadığı için ihtiyacınız olan tutarı belirledikten sonra nakit avans başvurusu yapmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda nakit avansı geri ödeyeceğiniz süre içerisinde kredi kartı hesap kesim tarihinizde herhangi bir değişiklik söz konusu olamaz.

Bunun dışında öğrenciler için eğitim kredileri hakkında bilgi almak istiyorsanız ilgili sayfamızı ziyaret edin.

10.000 TL 60 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Toplam Maliyet15.477 TL
Faiz Oranı%1,29
Aylık Taksit257 TL
Toplam Maliyet16.095 TL
Faiz Oranı%1,43
Aylık Taksit268 TL
Toplam Maliyet16.386 TL
Faiz Oranı%1,49
Aylık Taksit273 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır