Kredi Kartı Puan ve Millerin Kullanımı

Güncelleme: 31.03.2022 Yayımlama: 10.05.2016 | Okuma Süresi: 2 dk.

Alışveriş Yaptıkça Nasıl Puan Kazanılır?

Eğer kredi kartı ile alışveriş yaptığınız mağaza, kullandığınız kredi kartı üyesi ise yaptığınız alışveriş üzerinden iki veya üç kat puan kazanabilirsiniz. Kredi kartlarınızla yaptığınız alışverişler sonrasında kazanacağınız puanları yine başka alışverişlerinizde para yerine kullanabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken tek nokta kredi kartınızdaki puanları kullanabileceğiniz anlaşmalı yerlerdir. Kullandığınız kredi kartının anlaşmalı olduğu üye iş yerleri ve bu üye iş yerlerinin sayısı farklılık gösterse de kredi kartlarınız ile anlaşmalı noktalardan yapacağınız alışverişlerle puan elde edebilirsiniz. Ancak kazanmış olduğunuz bu puanlar genellikle belirli bir süre geçtikten sonra kullanım hakkı dolduğu için, son kullanım sürelerine dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Ek kart hakkında detaylı bilgi almak için ek kart sayfamızı ziyaret edin. Kredi kartlarının verdiği puan türleri hakkında detaylı bilgi almak için kredi kartı puan türleri nelerdir sayfamızı ziyaret edin. 


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 21600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
QNB Finansbank CardFinans GO
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Kredi Kartımdaki Puanları Nasıl Kullanabilirim?

Her ne kadar kredi kartı puanlarının kullanımı bankalar arasında farklılık gösterse de örneğin internet üzerinden yapılan alışverişlerde satın alma işlemi sırasında kart bilgilerinizi girdikten sonra kullanabileceğiniz puanlar sisteme otomatik olarak yansıyacaktır. Buradan kullanmak istediğiniz puan tutarını girerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında kredi kartınızın tüm üye iş yerlerinde kazanmış olduğunuz puanları kullanabilirsiniz. 

İnternet sitelerinde hangi paunların geçerli olduğunun tablosuna ulaşmak için kredi kartı puan kullanılabilen internet siteleri sayfamızı ziyaret edin.

Kazanılan Mil Puanları ile Seyahat Etmek

Alışverişleriniz sonucunda kartlarınızda biriken mil puanlarınız ile ücretsiz uçak bileti alma hakkı elde edebilirsiniz. Kampanyaları düzenli bir şekilde takip ederseniz ekstra mil hakkı kazanabilirsiniz, hediye uçuş hakkı edinebilirsiniz veya çeşitli indirimler elde edebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta kullandığınız mil kartına göre sahip olacağınız üyelik seviyesinin ve kartınızın sahip olduğu program ortaklarının değişebilir olmasıdır. 

Unutmamalısınız ki Türkiye içerisindeki uçuşlarda, Avrupa veya Amerika uçuşlarınızda farklı tutarda harcama yapıp farklı miktarda mil biriktirmeniz gerekmektedir. Kampanyaları takip ettiğiniz sürece, oldukça düşük fiyatlara istediğiniz bileti temin etmeniz mümkün olacaktır. 

Kredi kartı asgari ücret hesaplama aracımıza ulaşmak için tıklayın.

Alışveriş Yaptıkça Mil Nasıl Kazanılır?

Yurt içinde ve yurt dışında yapacağınız alışverişlerle, alışveriş yaptığınız sektöre göre farklılık göstermekle birlikte mil puanı kazanabilirsiniz. Kartınız ile yapacağınız uçuşlardan, alışverişlerinizden ve satın aldığınız pek çok hizmetten mil puan elde edebilirsiniz. 

Sonuç olarak: Günümüzde her ne kadar kredi kartlarının zararlarından bahsedilse de doğru kullanıldığı zaman kredi kartları size oldukça büyük avantajlar sağlayabilir. Özellikle sık seyahat eden müşteriler yaptıkları harcamalarla mil elde edebilir ve böylece uçak bileti kazanabilirler. Veya kredi kartları ile yapılan alışverişler sonucu kredi kartlarınızda biriken puanlar ile sonraki alışverişlerinizi para harcamadan elde ettiğiniz puanlarla gerçekleştirebilirsiniz.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et