HesapKurdu logo

Faizsiz Nakit Avans Nedir, Nasıl Kullanılır?

Güncelleme: 06.02.2023
Yayımlama: 08.12.2022
Paylaş
İçindekiler

Tüm faizsiz taksitli nakit avans fırsatlarını bir sayfada karşılaştırmak ve başvuru yapmak için bankaya gitmeden hesap açma sayfamızı ziyaret edin. 

Faizsiz Nakit Avans Nedir?

Faizsiz nakit avans, bankaların müşterilerine sunduğu bir finansman hizmetidir. Kredi kartı üzerinden kullanılabilen faizsiz nakit avansta müşteri, nakit avans olarak çektiği tutarı banka tarafından belirlenen vadelerle faizsiz olarak geri öder. Örneğin; kullanılan 3 bin TL’lik bir faizsiz nakit avans, ayda 500 TL’lik taksitlerle 6 ayda bankaya geri ödenir. (500 x 6 = 3000) 

Ne Kadar Faizsiz Nakit Avans Kullanılabilir?

Kullanılan ve faizsiz olarak geri ödenecek tutar ve vade bankalar arasında farklılık gösterse de genellikle 1000 TL, 3000 TL ya da 5000 TL gibi miktarlar; 3, 6 ya da 12 ay gibi taksit seçenekleriyle faizsiz nakit avans olarak veriliyor.

Kimler Faizsiz Nakit Avans Kullanabilir?

Bankalar, genellikle ilk defa müşterisi olan ya da ilk defa kredi kartı başvurusu yapan müşterilerine özel faizsiz, masrafsız nakit avans kampanyaları hayata geçiriyor. Ayrıca; başvuruların mobil uygulama üzerinden yapılması şart koşulabiliyor ve mobil ya da internet bankacılığı üzerinden yapılacak kredi kartı başvurularında faizsiz nakit avanstan faydalanılabiliyor. Ancak halihazırda çalışılan müşteriler ve kart sahipleri için de faizsiz nakit avans kampanyaları hazırlanabiliyor. 

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar?

Faizsiz taksitli nakit avans veren bankalar dönemsel kampanyalara göre değişir: 

  • Yapı Kredi
  • Akbank
  • Garanti BBVA
  • Türkiye İş Bankası

Yapı Kredi Faizsiz Nakit Avans

Yapı Kredi, Hesapkurdu müşterilere özel 5.000 TL faizsiz nakit avans fırsatı sunuyor. Faizsiz nakit avans fırsatı hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için Yapı Kredi nakit avans linkimizi ziyaret edin. 

DenizBank Faizsiz Nakit Avans

DenizBank, Hesapkurdu müşterilerine özel %0 faiz ve 6 ay vade ile masrafsız 5.000 TL taksitli nakit avans sunuyor. Kampanyayı incelemek ve başvuru yapmak için DenizBank nakit avans linkimizi ziyaret edin. 

Garanti Faizsiz Nakit Avans

Garanti Bankası, mobilden müşteri olanlara 5.000 TL'ye varan taksitli nakit avans fırsatı sunuyor. Kampanyayı incelemek ve başvuru yapmak için Garanti faizsiz nakit avans linkimi ziyaret edin. 

Faizsiz Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

İlk defa müşterisi olacaklara özel faizsiz nakit avans kampanyalarında; bankaya gitmeden mobil uygulama üzerinden görüntülü görüşme ile bankanın müşterisi olunabilir. Daha sonra yapılacak kredi kartı başvurusunun da onaylanmasının ardından kampanya dahilindeki tutar, yine mobil uygulama ya da ATM’ler aracılığıyla faizsiz nakit avans olarak kullanılabilir. Nakit avans işlemleri, internet ve mobil bankacılık kanallarında, kampanyalar ya da kredi kartı menüsünde görüntülenebilir. 

Nakit Avans ile İhtiyaç Kredisi Arasındaki Farklar

Faizsiz nakit avansta çekilen tutar hiçbir ek masraf ve faiz eklenmeden geri ödenir. Ancak; faizsiz geri ödeme kampanyaların dışında kullanılan nakit avans faiz oranları, ihtiyaç kredisine göre daha yüksektir. Bunun dışında nakit avans ile ihtiyaç kredisi arasındaki farkları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nakit avans, yalnızca kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı limiti kadar çekilebilir. İhtiyaç kredisi ise onaylanması halinde 125 bin TL’ye kadar kullanılabilir.
  • Nakit avans, çok daha kısa sürede çekilebilir. Kredi başvurusunda uygulanan prosedürler, nakit avans kullanımında uygulanmaz.
  • Kredi notu, nakit avans kullanımını etkilemez. Müşteri, limiti dahilinde nakit avans kullanabilir.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.