Seat Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın»

kasko teklifleri

En Uygun Seat Kredi Faiz Oranları

Seat ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Seat Hakkında

9 Mayıs 1950 tarihinde kurulan Seat, günümüzdeki büyük otomobil markalarının arasında en genç olanların arasındadır. İspanyol hükümetinin desteği ile kurulan marka, 1956 yılına kadar İspanya iç pazarına otomobil üreten Seat, Fiat ile kurduğu birlik ile Avrupa pazarına açılmıştır. 1982 yılına kadar süren bu ortaklık, 1982 yılında Seat'ı Volkswagen grubunun satın alması ile bozulmuştur. Volkswagen grubunun altına geçen Seat, beklediğinden daha hızlı bir yükselişe geçmiştir. 

Seat Modelleri

Seat Ibiza

Seat'ın 1984 yılından beri ürettiği otomobil, toplamda 5 milyon âdetin üzerinde satışa sahiptir. İlk neslinde kendi alt yapısı ve kendi tasarımını kullanan Ibiza, ikinci neslinden itibaren Volkswagen alt yapısını ve teknolojisini kullanmaya başlamıştır. 2008 yılında tamamen yenilenen Ibiza, Hatchback, coupe ve stationwagon seçeneklerine kavuşmuştur. 2016 yılında geçirdiği makyaj ile daha modern görünen otomobil, Cupra adındaki güçlü versiyona da sahiptir. 1,8 litre 192 HP gücündeki motora sahip olan Ibiza Cupra, Seat'ın yarış tecrübelerinin bir eseri olarak yollardadır. Ülkemizde 1,0 litre 75 HP manuel, 1,0 litre 110 HP otomatik, 1,2 litre 90 HP manuel olmak üzere 3 farklı benzinli motor ile satılan Ibiza, 1,4 litre 90 HP gücündeki tek dizel motorunu hem otomatik hem manuel şanzıman ile sunmaktadır. 

Seat Alhambra

Seat'ın 1996 yılında piyasaya sürdüğü, markanın ilk MPV'si olan Alhambra, Volkswagen Sharan ve Ford Galaxy ile ortak olarak üretilmiştir. 7 ve 5 koltuk seçeneğine sahip olan Alhambra, 2010 yılında tamamen yenilenmiş ve özgün bir yapıya kavuşmuştur. MPV'ler içerisinde en fazla donanım sunan Alhambra, ülkemizde sadece 1,4 Litre 150 HP benzinli otomatik seçeneği ile sunulmaktadır. 

Seat Leon

Seat'ın 1998 yılından bu yana üretimine devam ettiği, Leon, tamamen Volkswagen alt yapısı ile geliştirilmiş bir modeldir. Volkswagen Golf ile aynı alt yapıyı ve benzer parçaları kullanan Leon, ilk neslinde Toledo ismiyle de satılmıştır. 2005 yılında 2. nesli ile bir hatchbackten çok MPV gibi görünen Leon, bu nesilde FR donanım paketine de sahip olmuştur. Aracın Cupra versiyonu ile benzer görüntüye sahip olmasını sağlayan FR donanım paketi, aracın satışında önemli rol oynamıştır. Leon Cupra adındaki güçlü versiyonu ile adından oldukça bahsettirmiştir. Son neslinde 2,0 litre benzinli motor 280 HP güç üretmektedir. Aracın 0-100 hızlanmasını 5,7 saniyede tamamlamasını sağlamaktadır. Ülkemizde 1,2 litre 110 HP manuel ve otomatik, 1,4 litre 125 HP manuel, 1,4 litre 150 HP manuel ve otomatik olmak üzere 3 farklı benzinli motor seçeneği ile sunulmaktadır. Dizel seçeneklerde ise 1,6 litre 110 HP seçeneği manuel ve otomatik olarak satın alınabilmektedir. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et