BMW Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın.

kasko teklifleri

En Uygun BMW Kredi Faiz Oranları

BMW ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

BMW Hakkında

1913 yılında kurulan BMW şirketi, ilk zamanlarda uçak motoru üreten bir şirkettir. 1928 yılında Fahrzeugtechnik Eisenach A.G. otomobil şirketini satın alan şirket, 1929 yılında ilk seri üretim otomobilini üretmeye başlamıştır. 1945 yılında 2. Dünya savaşından çıkan Almanya'da BMW'nin fabrikaları yağmalanmış ve büyük çoğunluğu yıkılmıştır. 1948 yılında motosiklet üretimi ile tekrar üretime başlayan BMW, 1950'li yıllarda tekrar otomobil üretimine dönmüştür. Düşük satışları nedeniyle istediği başarıyı yakalayamayan BMW, 1960'lı yıllarda spor sedan üreten bir marka haline gelmiştir. 1977 yılında ürettiği 2002 modeli ile birçok ilki sunan BMW, önde disk frenler, tam bağımsız ön süspansiyon gibi devrim niteliğinde özellikler ile karşımıza çıkmıştır. BMW'nin M10 adını verdiği yeni dört silindirli motorunun da tanıtıldığı bu model, BMW'nin otomobil sektöründeki dönüm noktası olmuştur. Yükselen satış rakamları ile adından söz ettirmeye başlayan BMW, iki İngiliz otomobil markasının da sahibidir. Bunlardan biri ultra lüks olarak tabir edilen Rolls Royce, diğeri ise küçük ikonik otomobilleri ile sevimli otomobil markası MINI. 

BMW Modelleri

BMW 1 Serisi

BMW'nin 2004 yılında 3 Serisi Compact yerine tanıttığı 1 Serisi kendine özel geliştirilen alt yapı elemanları ve 50:50 ağırlık dağılımı ile beklenilenden fazla bir yol tutuşuna sahip olan bir modeldir. Sportif yapısı ve arkadan itişli olması nedeniyle birçok genç tarafından beğenilen otomobil, 3. nesli ile günümüze ulaşmaktadır. İlk neslinde bir deneme gözüyle bakılan Coupe versiyonu da bulunan otomobil, 2013 yılına kadar ufak değişiklikler ile Coupe versiyonunun üretimine devam etmiştir. E82 Kasa koduna sahip olan bu Coupe versiyon görevini 2 Serisine bırakmıştır. 2015 yılında geçirdiği makyaj ile BMW'nin güncel modellerine benzeyen 1 Serisi, ülkemizde 1 benzinli ve 1 dizel motor seçenğine sahiptir. MINI ve BMW'nin ortak çalışması sonucunda üretilen 1,5 litre 3 silindirli benzinli motor ile 136 HP güç üreten 118i ile 1,5 litre 3 Silindirli 116 HP gücündeki 116d seçenekleri ile sunulan BMW 1 Serisi, Urban, Sport ve M Sport paket ile satın alınabiliyor. 

BMW 2 Serisi

BMW'nin 2013 yılında piyasaya sürdüğü 2 Serisi'nin geçmişi 1 Serisi'ne dayanmaktadır. 1 Serisi Coupe ile beklediği satış rakamına ulaşamayan BMW, gelen tepkiler nedeni ile 2 Serisini piyasaya sürmüştür. 1 Serisi Coupe'den güncel tasarımı ve zarif detayları ile farklılaşmaya çalışan 2 Serisi, temel olarak 1 Serisinden farksızdır. M235İ ismindeki güçlü modeli ile spor otomobil kategorisine de giren 2 Serisi, BMW'nin 2015 yılında tanıttığı M2 ile rakipsiz olduğunu kanıtlamıştır. 2015 senesinde Cabrio versiyonunu da tanıtılan 2 Serisi, BMW'nin ilk önden çekişli versiyonu olan Active Tourer versiyonuna da sahiptir. BMW'nin ürettiği ilk MPV olma özelliğini taşıyan bu araç, BMW severler tarafından sevilmese de BMW'nin ilk 1,5 litre motorunu ve önden çekiş sistemini kullandığı otomobilidir. Ülkemizde Coupe, Cabrio ve Active Tourer karoser seçenekleri ile satılan bu otomobil, 1 benzinli ve 1 dizel motor seçeneği ile satın alınabiliyor. Coupe ve Cabrio'da tek seçenek olan 1,5 litre benzinli 3 silindirli motor 136 HP güç üretiyor ve gücünü 8 ileri şanzıman ile arka tekerleklerine aktarıyor. Ülkemizde Modern Line, Sport Line ve M Sport Line seçenekleri ile satın alınabilen bu otomobil, spor otomobil hissini düşük güç seçeneği ile sunmayı başarıyor. 1.5 dizel 116 HP ve 1,5 benzinli 136 HP seçeneğine sahip olan 2 Serisi Active Tourer ise gücünü 6 ileri otomatik şanzıman ile ön tekerleklerine aktarıyor. 

BMW 3 Serisi

BMW'nin efsaneleşen modeli 2002 yerine 1975 yılında satışa sunulan 3 Serisi, ilk olarak iki kapılı bir coupe olarak karşımıza çıkıyor. Sonrasında 4 kapılı sedan ve 5 kapılı stationwagon karoser seçeneklerine kavuşan 3 Serisi, BMW'nin en köklü otomobillerinden biridir. BMW tarihinin en çok satan otomobili olma unvanına sahip olan bu model, 6. nesli ile günümüze ulaşmıştır. 3. nesli ile cabrio seçeneğine de kavuşan 3 Serisi, günümüzde cabrio ve coupe karoserlerini 4 Serisine devretmiştir. 1988 yılında M3 adındaki performanslı modelini piyasaya süren BMW, yüksek güçteki motoru ile tüm gözleri üzerine çekmiştir. E36 kasa koduna sahip olan 3. nesil 3 Serisi, dünyada ilk defa sıralı manuel şanzımanı M3'te kullanmıştır. Günümüzde 6. nesli ile satışta olan 3 Serisi, 2015 yılında makyaj operasyonu ile markanın güncel modellerine benzemeyi başarmıştır. Ülkemizde iki benzinli ve bir dizel versiyon ile satışta olan 3 serisi, BMW'nin xDrive adını verdiği 4 çeker sistemi ile de satın alınabiliyor. 1.5 litre 136 HP ve 1,6 litre 170 HP benzinli motor seçeneklerine sahip olan 3 Serisi, bu iki motorda da otomatik şanzımanı standart olarak sunuyor. 2 farklı çekiş sistemine sahip olan dizel seçenek ise 190 HP gücündeki 2,0 litrelik dizel motor. Arkadan itişli ve xDrive seçenekleri ile satın alınabilen bu motor, 8 ileri otomatik şanzıma sahip. Sport Line, Luxury Line ve M Sport paket adındaki 3 farklı donanımla sunulan 3 Serisi, dinamik yapısı ve tasarımı ile rakiplerinden ayrılıyor. 

BMW 4 Serisi

BMW 3 Serisinin Coupe versiyonunun yerini alan 4 Serisi, sportif çizgileri ile ön plana çıkıyor.   BMW'nin Coupe modeller için yaptığı yeni isim çalışmasının sonucunda ortaya çıkan 4 Serisi, bazılarına göre 3 Serisinin çevikliği ve 5 Serisinin asaletini bir arada bulunduran bir otomobil olmasıyla ön plana çıkıyor. Bu özellikleri sayesinde çok fazla ilgi gören 4 Serisi, bu rağbet sayesinde 2 farklı karoser seçeneğine daha kavuştu. Cabrio ve Gran Coupe adındaki iki versiyona sahip olan otomobil, 3 farklı karoser seçeneği ile benzersiz bir otomobil olmayı başarıyor. Gran Coupe versiyonu ile D sınıfında 4 kapılı coupe sınıfını başlatan 4 Serisi, ülkemizde 2 farklı motor seçeneği ile satışa sunuluyor. 1.5 litre 136 HP benzinli ve 2,0 litre 190 HP motor seçeneğine sahip olan 4 Serisi, Sport Line, Luxury Line ve M-Sport paket olmak üzere 3 farklı donanım seçeneği ile tercih edilebiliyor. 

BMW 5 Serisi

BMW'nin 1972 yılında üretime başladığı modeli olan 5 Serisi, BMW'nin yeni isimlendirme şekline geçtiği BMW modelidir. BMW'nin en çok satan 2. modeli olan 5 Serisi, 1991 yılına kadar sadece tek karoser seçeneği ile imal edilmiştir. 1991 yılında Touring adı verilen stationwagon seçeneğine kavuşan 5 Serisi, günümüzde 6. nesli ile satıştadır. 3. nesli ile hava yastığı, 4 tekerlekte ABS sistemi, çekiş kontrol sistemi ve ESP sistemini sunan 5 Serisi, 1991 yılı için üstün güvenlik sistemlerine sahiptir. 5. neslinde BMW'nin yeni iDrive multimedya sistemini sunmaya başlayan 5 Serisi, aktif Cruise Control'ü ilk defa burada sundu. Ülkemizde 3 farklı motor seçeneği ile sunulan 5 Serisi, tüm modellerinde otomatik şanzımanı standart olarak sunmaktadır. Tek benzinli seçenek olan 1,6 litre 170 HP güç üreten motor, gücünü arka tekerleklerine aktarmaktadır. İki farklı çekiş sistemine sahip olan dizel seçenekler ise 2,0 litre 190 HP arkadan itiş ve 218 HP xDrive seçeneklerine sahiptir. 

BMW 6 Serisi

BMW'nin lüks otomobili 7 Serisi'nin spor versiyonu olarak tanıtılan 6 Serisi, lüks coupelerin başında yer almaktadır. 1976 yılında üretime başlanan ilk nesli, 1989 yılında üretimden kalkmıştır. 2003 yılına üretimi planlanmayan 6 Serisi, aradan geçen 14 yılın ardından tamamen farklı çizgiler ve lüks tasarımı ile tekrar üretilmeye başlamıştır. Günümüzde 3. nesli ile karşımızda olan 6 Serisi, 3 farklı karoser seçeneği sunmaktadır. Coupe ve Cabrio seçeneği ile 2014 yılına kadar rakipsiz olan 6 Serisi, Gran Coupe versiyonu ile 4 kapılı seçeneğe sahip olmuştur. Ülkemizde tek dizel motor seçeneği ile satışta olan 6 Serisi, 3 litrelik 6 silindirli motoru ile 313 HP güç üretmektedir ve gücünü xDrive seçeneği ile yere aktarmaktadır. 

BMW 7 Serisi

BMW'nin amiral gemisi olan 7 Serisi, ilk nesli ile sunduğu lükste herkesi kendine hayran bırakmıştır.  1995 yılına kadar sadece benzinli motor seçeneklerine sahip olan 7 Serisi, performanslı modelleri ile de birçok devlet başkanının onu tercih etmesini sağlamıştır. 2. neslinden itibaren araç içi telefon, faks makinesi, şarap soğutucu ve çift cam gibi konfor donanımlarına sahip olan 7 Serisi, 1994 yılında BMW'nin ilk 5 ileri otomatik şanzımanını sundu. Dünya'da ilk kez entegra navigasyon sistemine sahip olan 7 Serisi, 3. nesli ile birçok filmde de rol almıştır. Günümüzde 6. nesli ile karşımızda olan 7 Serisi, teknolojik olarak birçok yeniliğe sahip. Karbon fiber kullanımının da yaygınlaştığı otomobilde, BMW ilk defa 2,0 litrelik benzinli motora da yer vermiştir.  Standart ve Long adındaki iki farklı karoser tipine sahip olan 7 Serisi, Long versiyonlarda daha fazla diz mesafesine sahiptir. Ülkemizde 2 farklı motor seçeneği ve iki farklı çekiş seçeneği ile satışta olan 7 Serisi, tüm seçeneklerinde otomatik şanzıman sunmaktadır. 2,0 litre 258 HP güç üreten motoru ile 730i, gücünü arka lastiklerine aktarıyor. 265 HP gücündeki 3,0 litre dizel motor ise xDrive sistemi ile gücünü yere aktarmaktadır. 

BMW X1 Serisi

BMW'nin 2009 yılında tanıttığı X1, BMW'nin ilk kompakt crossover'ıdır. BMW X3'ün platformu üzerinde yükselen X1, BMW'nin dünya üzerinde en hızlı sattığı modellerinden biridir. BMW'nin sDrive sisteminin ilk defa kullanıldığı model olan X1, 1,6 litrelik benzinli motoru ile sınıfının ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılıyor. Günümüzde 2. nesli ile karşımızda olan otomobil, tamamen değişen tasarımı ve yeni motorları ile modern hayatın gerekliliklerini karşılamayı hedefliyor. 2. neslinde arkadan itişe veda eden otomobil ülkemizde sadece önden çekişli ve xDrive sistemi ile satın alınabiliyor. 2 dizel 1 benzinli motor seçeneğine sahip olan model, 1,5 litrelik benzinli motor seçeneğinde manuel vites ile tercih edilebiliyor. 1.5 litre 136 HP gücündeki benzinli motor gücünü ön tekerleklere aktarırken, 2,0 litre 190 HP gücündeki dizel motor gücünü xDrive sistemi ile dört tekerleğine aktarıyor. 

BMW X3 Serisi

BMW'nin ilk Crossover'ı olan X3, 2003 yılında satılmaya başlandı. BMW, X3 sayesinde Crossover segmentinde büyük bir pay sahibi olmayı başarmıştır. Siyah plastik tamponları ve hızla eskiyen tasarımı nedeniyle 2006 yılında makyaj operasyonu geçiren X3, ilk neslinden beri multimedya sistemine entegre bluetooth sunmaktadır. 2010 yılında tamamen yenilenen yüzü ile karşımıza çıkan X3, 2012 yılında sDrive arkadan itiş seçeneğine kavuşmuştur. Ülkemizde 1.6 litre 170 HP benzinli sDrive ve 2,0 litre 190 HP dizel seçenekleri ile satışa sunulan X3, tüm motor seçeneklerinde otomatik şanzıman sunmaktadır. 

BMW X5 Serisi

BMW'nin ilk SUV modeli olan X5, 1999 yılında tanıtılmıştır. Spor Aktivite Aracı olarak üretilen araç, xDrive sisteminin kabiliyetlerini göstermek ve araçla arazide de rahatlıkla dolaşılabileceğini göstermek için SUV olarak piyasaya sürülmüştür. Land Rover ile ortak parçaların ve teknolojinin kullanıldığı otomobil, araç içi eğlence sistemleri bakımından tüm modellerden daha fazla teknoloji sunmaktaydı. Günümüzde 3. nesli ile karşımızda olan otomobil, 2. neslinin alt yapısını kullanmaktadır. BMW'nin Amerika pazarında en büyük destekçisi olan X5, tüm motor seçeneklerinde xDrive 4 çeker sistemi ve otomatik şanzıman sunmaktadır. Ülkemizde 2 farklı motor seçeneği ile satın alınabilen X5, 1 dizel 1 hybrid motor seçeneğine sahiptir. 2,0 litrelik dizel motor 231 HP güç üretmektedir. 2,0 litre benzinli motor ile kombine elektrik motoru ile ekonomik olmayı başaran X5, bu motor seçeneğinde 313 HP güç üretmektedir. 

BMW X6 Serisi

BMW'nin dünyada ilk defa coupe SUV segmentini açmasını sağlayan X6, 2008 yılında yollara çıktı. Coupe araçlardaki görüntüsü ile oldukça farklı görünen otomobil, SAC segmentinin ortaya çıkmasını sağladı. X5 ile aynı platformda üretilen otomobil, günümüzde 2. nesli ile karşımızdadır. 2014 yılında geçirdiği kapsamlı değişiklik ile daha sportif görüntüye bürünen X6, 8 ileri otomatik şanzımana da kavuşmuştur. M versiyonu ile türünün en hızlı SUV'u olarak adlandırılan X6M 575 HP güç sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını 4,2 saniyede tamamlamaktadır. Ülkemizde tek motor seçeneği ile satışta olan X6, xDrive sistemi ve otomatik şanzımanı standart olarak sunmaktadır. 3,0 litre 313 HP güç üreten motor ile hayat bulan X6, kompozit malzemeler sayesinde hafif bir yapıya da sahiptir. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et