Mercedes Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın»

kasko teklifleri

En Uygun Mercedes-Benz Kredi Faiz Oranları

Mercedes-Benz ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Mercedes-Benz Hakkında

Mercedes-Benz  1926 yılında Karl Benz'in şirketi Benz & Cie.ve Gottlieb Daimler'in şirketi Daimler Motoren Gesellschaft'in birleşmesi sonucu Almanya'nın Stutgart şehrinde kurulmuştur. Mercedes ismi ise 1897 yılında Fransa'nın Nice kentinde yaşayan Avusturyalı tüccar ve Avusturya Nice Başkonsolosu Emil Jellinek'in Daimler fabrikasından bir otomobil almasına dayanır. 1899 yılında kızının adını verdiği bu otomobil ile yarışlara katılan Emil Jellinek yarışta birinci olur ve Daimlere 36 yeni otomobil siparişi verir. Fakat bu otomobillerde kızının adı olan Mercedes'i kullanmasını şart koşar. Emil Jelinek'in elde ettiği satış başarısı üzerine Daimler, 1901 yılından itibaren ürettiği araçları "Mercedes" olarak adlandırmaya karar verir. 1902 yılında Mercedes ismi Almanya kanunlarınca korumaya alınır. Mercedes'in iki farklı departmanı daha vardır. 1999 yılında Mercedes'in resmi modifikasyon firması olan AMG, Mercedes'in standart araçlarını alarak onları performanslı yarış otomobilleri haline dönüştürür. Maybach markası ise ürettiği lüks araçlar ile düşük satış rakamlarına sahipti. Mercedes bu şirketin büyük bir bölümünü 2013 yılında satın aldı ve Mercedes-Benz Maybach S500 ve S600 adında iki farklı model üretti. 

Mercedes Modelleri

Mercedes A Serisi

Mercedes'in 1997 Yılında satışa sunduğu A Serisi, Mercedes'in ilk kompakt hatchback modeli olarak bilinmektir. 1997 yılında 5 kapılı olarak tanıtılan otomobil, sonrasında 3 kapılı olarak da lanse edilmiştir. Mercedes'in giriş seviyesi otomobil olan A Serisi, geyik testlerinde takla atmıştır. Bu olay sonrasında Mercedes'in yaptığı bir güncelleme ile A Serisinin bütün modellerinde ESP standart olarak sunulmaya başlamıştır. İlk neslinin görüntüsü itibariyle bir MPV'ye benzemesi aracın çok fazla sevilmemesine neden olmuştur. 2012 yılında tanıtılan 3. nesli ile gerçek bir hatchback olduğunu gösteren A Serisi, 2015 yılında küçük bir makyaj operasyonu geçirmiştir. Ülkemizde 4 farklı motor seçeneği ile satışta olan A Serisi, Renault ile ortak geliştirilen 1,5 litre 108 HP güç üreten dizel motor ile sınıfındaki en iddialı otomobillerden biridir. Benzinli seçeneklerinde ise 1,6 litre 120 HP Ve 156 HP seçeneklerine sahip olan A Serisi, güçlü versiyonu olan A45 AMG ile yüksek performanslı otomobil heyecanını sunuyor. 380 HP gücündeki 2,0 litrelik benzinli motoru sayesinde 4,2 saniyede 100 km/s hıza ulaşan araç, spor otomobiller ile yarışmayı hedefliyor. 

Mercedes B Serisi

Mercedes'in ilk MPV modeli olan B Serisi, 2005 yılından bu yana 1 milyon âdetin üzerinde satılmıştır. ESP, ABS, çekiş kontrolü gibi güvenlik donanımlarını standart olarak sunan model, 2008 yılında yapılan güncelleme ile start-stop sistemine de kavuşmuştur. Geniş iç mekânı ile ailelere yönelik olan B Serisi, 2012 yılında tamamen elden geçirilmiştir. Eski nesline göre daha geniş iç hacme kavuşan B Serisi, 7 ileri çift kavrama otomatik şanzıman, rejeneratif fren sistemi gibi ekonomi odaklı sistemlere de kavuşmuştur. Ülkemizde 3 farklı motor seçeneği ile satışa sunulan B Serisi, 1,5 litre dizel 108 HP, 1,6 benzinli 120 ve 156 HP seçeneklerine sahiptir. 

Mercedes CLA Serisi

2012 yılında Concept Style Coupe adıyla konsept versiyonu tanıtılan otomobil, 2013 yılında yollara çıkmıştır. 4 Kapılı Coupe görünümünde olan otomobil, önden çekişli Mercedes modelleri arasında yer almaktadır. Boyut olarak C Serisinden daha kısa ve A Serisinden daha uzun olan araç, alt yapı olarak A Serisini baz almaktadır. Sportif çizgileri nedeniyle gençler tarafından sıklıkla tercih edilen otomobil, ülkemizde 3 farklı motor seçeneği ile satışa sunulmuştur. 1,5 litrelik dizel motor 110 HP güç üretmektedir. Düşük yakıt tüketimi nedeniyle tercih edilen model, 7 ileri otomatik şanzıman ile gücünü ön tekerleklerine aktarmaktadır. CLA180 adındaki 1,6 litrelik benzinli motor ise 120 HP güç üretmektedir ve 7 ileri otomatik şanzıman ile satın alınabilir. CLA200 adındaki güçlü model ise 1,6 litre 156 HP güce sahiptir. 

Mercedes E Serisi

Mercedes'in 1993 yılında üretmeye başladığı E Serisi'nin asıl geçmişi 1953 yılına dayanmaktadır. Mercedes'in 190 modelinin yerini alan E Serisi, Mercedes'in yeni isimlendirmesinin ilk örneğidir. Günümüzde 5. nesliyle yer alan E Serisi, 4. neslinde Coupe ve Cabriolet karoser tipine de sahiptir. 2016 yılında tanıtılan 5. nesli ile otonom sürüş seçeneği de sunan E Serisi, Stationwagon versiyonu ile geniş ailelere de hizmet etmeye başlamıştır. Ülkemizde 3 farklı motor seçeneğine sahip olan E Serisi, E200 adındaki 2.0 litre  181 HP gücündeki benzinli motor, E220d adındaki 2.0 litre 191 HP gücündeki dizel motor ve E350d adındaki 3.0 litre V6 255 HP gücündeki dizel motor seçenekleri ile satın alınabiliyor. 

Mercedes G Serisi

Mercedes'in efsaneleşen modeli G, ilk olarak İran Şahı'nın isteği üzerine Askeri olarak geliştirilmiştir. Üstün arazi performansı ve konforlu yapısı ile bilinen bu otomobil, 1979 yılında sivil versiyonu satışa sunulan G Serisi, köşeli tasarımı ile dikkat çeker. 37 yıl boyunca aynı tasarımı kullanan otomobil, Otomobil tarihinde ufak değişimlerle 37 yıl boyunca üretilen tek modeldir. İlk üretildiği yıllarda çok fazla konfor ögesi barındırmayan G Serisi, 1981 yılında klima, otomatik şanzıman ve yardımcı yakıt tankına kavuştu. 1982 yılında ise daha konforlu koltuklar ve çamurluk korumalarına kavuşmuştur. Her geçen yıl iyileştirilmeye başlanan G Serisi, 1985 yılında merkezi kilit sistemi, diferansiyel kilidi ve devir göstergesini standart olarak sunmaya başladı. 1989 yılında yapılan değişimler ile daha modern görüntüye kavuşan otomobil, opsiyonel olarak ABS sistemini de sunmaya başladı. 1994 yılında ise G Serisi, donanım olarak tamamen değişti. 5 ileri otomatik şanzımana kavuşan otomobil, far yıkama, hava soğutmalı disk frenler, cruise control, sürücü ve yolcu hava yastığını standart olarak sunmaya başladı. İç mekânda da konfor iyileştirmeleri yapılan otomobilde, ağaç süslemelere sahip ön konsol, arka yolcular için sehpa sunmaya başlamıştır. Günümüzdeki haline 1990 yılında kavuşan otomobil, değişen teknoloji ile kendini buna uydurmuştur. Far grubunda yapılan değişiklikler dışında tasarımında hiç bir değişiklik olmayan otomobil, ülkemizde iki farklı motor seçeneği ile satın alınabiliyor. 3,0 litre 241 HP güç üreten dizel motor ve 4,0 litre 415 HP güç üreten benzinli motor seçeneği ile alınabilen G Serisi, iki motor seçeneğinde de 7 ileri otomatik şanzıman sunmaktadır. 

Mercedes GLS Serisi

Mercedes'in 2006 yılında GL olarak satışa sunduğu otomobil, 2016 yılında GLS adını almıştır. Mercedes'in en uzun SUV'u olan GLS, ismi ile S Sınıfının SUV versiyonu olduğunu vurgulamaktadır. İlk neslinden beri 7 koltuk seçeneğine sahip olan GLS, ülkemizde tek motor seçeneği ile sunulmaktadır. 3,0 litre V6 254 HP gücündeki dizel motora sahip olan bu otomobil, 9 ileri şanzıman ile gücünü dört tekerleğine aktarmaktadır. 

Mercedes GLA Serisi

Mercedes'in 2013 yılında tanıttığı lüks kompakt crossoverdır. Mercedes'in arazi aracı G Serisi ve HB otomobili A Serisi'nin birleşimi anlamına gelen GLA ile adlandırılan bu otomobil, aslında A Serisi'nin daha gelişmiş halidir. Aynı motor, şanzıman seçeneklerine sahip olan GLA, ülkemizde iki farklı motor seçeneği ile satılmaktadır. GLA 200 adındaki 1,6 litre 156 HP güç üreten motor, 7 ileri otomatik şanzıman ile gücünü ön tekerleklerine aktarmaktadır. GLA 180d adındaki 1,5 litre 110 HP motor da gücünü 7 ileri otomatik şanzıman ile ön tekerleklere aktarmaktadır. 

Mercedes GLE Serisi

Mercedes'in 1997 yılında ML serisi olarak satışa sunduğu SUV, 2016 yılındaki isim değişikliği ile GLE adına kavuştu. 3 Nesil boyunca Mercedes G Serisinin daha şehirli versiyonu olarak tanıtılan ML, yeni ismi ile iki farklı karoser seçeneğine kavuştu. GLE Wagon ve Coupe adındaki bu iki seçenek ile Mercedes rakipleri arasındaki farkı kapatmayı başardı. Ülkemizde Coupe versiyonunda 3,0 litre dizel motora sahip olan otomobil, 254 HP güce sahiptir. 9 ileri otomatik şanzıman ile gücünü 4 tekerleğine aktaran modelin tek rakibi BMW'nin X6 modelidir. Wagon modelinde ise 2 dizel 1 benzinli motor seçeneği sunulmaktadır. 2.2 Litre 201 HP gücündeki dizel, 3,0 Litre 254 HP gücündeki dizel ve 4,7 litre hacminde 428 HP güç üreten benzinli seçenek ile satın alınabilen GLE, tüm modellerinde 9 ileri otomatik şanzımanı standart olarak sunmaktadır

Mercedes SL Serisi

Mercedes'in en eski roadster modeli olan SL, 1954 yılında 300 SL olarak tanıtılmıştır. Martı kanat adı verilen bu model, yukarıya doğru açılan kapıları ile zamanının ikonik otomobili haline gelmiştir. 190 SL adı verilen Cabrio modele 1955 yılında sahip olan bu model, tüm nesillerinde Cabrio olarak üretilmiştir. Günümüzde 7. jenerasyonu ile satışta olan SL, metal tavanı ile hala sınıfında tek olma özelliği taşıyor. Ülkemizde 2 farklı motor seçeneği ile satılan SL 3,0 litre 361 HP benzinli V6 ve 4,7 litre 450 HP benzinli V8 seçenekleri ile satın alınabiliyor. İki motor seçeneğinde de 9 ileri şanzıman standart olarak sunulmaktadır. 

Mercedes S Serisi

Mercedes'in 1954 yılından beri üretilen ve 1998 yılına kadar Mercedes 300, 380 ve 500 adına sahip olan S Serisi, Mercedes'in amiral gemisi görevini yerine getiriyor. Mercedes'in en teknolojik ve en konforlu otomobili olması ile ön plana çıkan S Serisi, 6. jenerasyonu ile karşımıza çıkmakta. 6. Jenerasyonunda Coupe ve Cabriolet seçeneğine kavuşan S Serisi, lüks ve sportif bir otomobil olarak ön plana çıkıyor. Sedan seçeneğinde Long ve Short olmak üzere iki karoser tipi bulunan araçta, sedan versiyon için 2 farklı motor seçeneği sunuluyor. 3.0 litrelik V6 dizel motor 258 HP güç üretiyor. Bu gücü 9 ileri şanzıman ile 4Matic dört çeker sistemine aktaran S Serisi, 6,4 litrelik ortalama tüketimi ile ekonomik olmayı da başarıyor. Diğer motor seçeneği Hybrid olan S Serisi, 3,0 litre V6 motor ve elektrik motorları ile 306 HP güç üretiyor. Bu gücü 7 ileri otomatik şanzıman ile yere aktaran model, Coupe ve Cabrio versiyonunda güçlü motor seçenekleri sunuyor.  S500 adı verilen 4,7 motor 450 HP güç üretiyor. Diğer seçenek olan 5,5 litrelik S63 AMG ise 580 HP güç üretiyor. 

Mercedes SLC Serisi

Mercedes'in 1996 yılında SLK adında ürettiği iki kişilik roadster dünya da ilk olan birçok özelliği beraberinde getirmiştir. Katlanır metal tavanı ile dikkat çeken SLK, 2011 yılında 3. nesline kavuşmuştur. Magic Sky Control adındaki cam tavanı ile tanıtılan SLK, güneş ışığına göre kararan cam tavan ile sınıfında bir ilki sunmuş oldu. 2016 yılında SLC adını aldıktan sonra markanın güncel yüzüne adapte olan otomobil, dış ve iç mekânında bir kaç değişiklik ile satışa sunuldu. Ülkemizde 2 farklı motor seçeneği ile sunulan SLC, SLC 180 adındaki 1,6 litre 154 HP gücündeki benzinli motor ve SLC 300 adındaki 2,0 litre 241 HP gücündeki benzinli motor seçenekleri ile satın alınabiliyor. İki motor seçeneğinde de 9 ileri otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor. 

Mercedes C Serisi

Mercedes'in 1993 yılında 190 modelinin yerini alan C Serisi, Mercedes'in uygun fiyatlı Sedan seçeneğidir. Sedan, Stationwagon ve Sportback karoser seçeneklerine sahip olan C Serisi, 3. neslinde Coupe seçeneğine de kavuşmuştur. 2002 yılında 4Matic 4 çeker sisteme kavuşan C Serisi, günümüzde 4. nesli ile karşımızdadır. 2013 yılında tanıtılan C Serisi ağabeyi S Serisine benzerliği ile ön plana çıkart. Eski nesline göre 100 kg daha hafif olan araç, daha verimli motorları ile düşük yakıt tüketimi sunmaktadır. 2016 yılında tanıtılan Cabrio seçeneği ile geniş bir yelpazeye sahip olan C Serisi, ülkemizde 5 farklı motor seçeneği ile sunulmaktadır. 3 benzinli motor seçeneğinin en küçüğü olan 1,6 litre 156 HP gücündeki motor, 7G-Tronic otomatik şanzıman ile gücünü arka tekerleklerine aktarmaktadır. C200 adı verilen 2,0 litrelik benzinli motor ise 180 HP güç üretmektedir. C250 ise 2,0 litrelik benzinli motoru ile 210 HP güç üretmektedir. Dizel seçeneklerinde ise 134 HP güç üreten 1,6 litre ve 170 HP güç üreten 2,2 litre motor tercih edilebilir.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et