Jaguar Kasko Sigortası

*Tüm araçların kasko değer listesine ulaşın»

kasko teklifleri

En Uygun Jaguar Kredi Faiz Oranları

Jaguar ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Jaguar Hakkında

1922 yılında iki motosiklet tutkunu arkadaş William Lyons ve William Walmsley tarafından kurulan SS Cars Limited, 1934 yılında halka arz edilerek hisselerini satmıştır. Bu satış ile adını SS Jaguar olarak değiştiren firma, 1935 yılında SS 90 isminde 2,5 litre motora sahip bir spor otomobil üretmiştir. Jaguar'ın tedarikçilerinin gün geçtikçe daha pahalı fiyatlar vermesi nedeniyle mali bir kriz içerisine girmiştir. 1966 yılında BMC ile kurulan ortaklıkla aşılan bu kriz, BMC'nin British Motor Holdings olarak isim değiştirmesine de yol açmıştır. 1989 yılında Ford Motor Company ile anlaşan Jaguar hissedarları, 1990 yılında markanın büyük bir bölümünü Ford Motor Company'e sattı. Ford, Jaguar ile birlikte 2000 yılına kadar Aston Martin, Volvo Cars ve Land Rover'ın mülkiyetini eline geçirmiştir. 2008 yılında yaşanan mali kriz sonrası elindeki markaları satmaya başlayan Ford, 2008 yılının Mart ayında Jaguar ve Land Rover markasını Hintli Tata Motors şirketine satmıştır. 

Jaguar Modelleri

Jaguar XE

Jaguar'ın 2015 yılında D segment sedan olarak tanıttığı XE, Jaguar'ın Ford platformlarından farklı bir platformda ürettiği ilk modelidir. Tamamı alüminyumdan üretilen model, ülkemizde 2,0 litre 180 HP gücündeki dizel motor ile satılmaktadır. 

Jaguar XF

Ford'un eskiyen platformu üzerinde 2007 yılında yapılandırılan XF, ilk kez Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılmıştır. İlk neslinde konfor ögeleri ile öne çıkan XF, 2015 yılında tamamen farklı bir platform üzerinde geliştirilmiştir. Daha keskin tasarımı ile yeni motorlar sunan XF, ülkemizde 2,0 litre 180 HP gücündeki dizel motor ile satılmaktadır ve 8 ileri otomatik şanzımana sahiptir. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et