Ford Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın.

kasko teklifleri

En Uygun Ford Kredi Faiz Oranları

Ford ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Ford Hakkında

Henry Ford tarafından 1903 yılında kurulan Ford Motor Company, 1908 yılında ilk otomobilini üretmiştir. Ford Model T ismindeki bu model, 1927 yılına kadar üretimde kalmış ve dünyanın en çok satılan otomobillerinden biri olmuştur. Aston Martin, Jaguar, Volvo, Land Rover gibi lüks markaların bir dönem sahibi olan Ford, geçirdiği mali kriz sonrasında Jaguar ve Land Rover'ı Hintli Tata şirketini, Volvo'yu ise Çinli Geely şirketine satmıştır. Mali krizden kurtuluş sürecinde Amerika pazarında bulunan araçlarını Avrupa pazarına sokan Ford, ülkemizde de hafif ticari aracı olan Tourneo Courier'ı ve Ford Trucks'ın bütün kamyonlarını üretmektedir. 

Ford Modelleri

Ford Focus

1998 yılında tanıtılan Ford Focus, Ford Escort modelinin yerine üretilmeye başlamıştır. Üretildiği ilk yıl sadece HB karoser seçeneğine sahip olan Focus, sonradan sedan ve stationwagon karoser seçeneklerine sahip olmuştur. Ford'un Zetec adını verdiği benzinli motorları ile satışa sunulan Focus, 2001 yılında makyajlanmış, 2004 yılında ise 2. nesli ile satışa sunulmuştur. Günümüzde 3. nesli ile satışta olan Focus, diğer Ford modelleri gibi ralli aracı olarak birçok kişi tarafından kullanılmıştır. 2012 yılında tamamen yeni bir tasarıma sahip olan Focus, eski modellere hiç benzemeyen tasarımı ile köklü bir değişiklik geçirmiştir. Sunduğu sistemler ile de dikkat çeken Focus, 2014 yılında makyajlanmış ve markanın yeni yüzüne uyum sağlamıştır. Ülkemizde de dikkat çeken satış rakamları ile tercih edilen Ford Focus, 2 benzinli 3 dizel seçeneği ile satın alınabilmektedir. 1.6 litre 125 HP ve 1,0 litre 125 HP benzinli motor seçeneğine sahip olan Focus, bu iki motorda da hem manuel hem de otomatik şanzıman sunmaktadır. 1.6 litre 95 HP, 1,6 litre 115 HP ve 1,5 litre 120 HP dizel motor seçenekleri bulunan otomobilde 1,5 litrelik motor sadece otomatik şanzıman ile alınırken diğer motor seçenekleri sadece manuel şanzıman ile satın alınabiliyor. 

Ford Fiesta

Ford'un 1976 yılında tanıttığı Fiesta, küçük yapısı ile dikkat çekiyordur. Ford'un en başarılı otomobili olarak bilinen Fiesta, 1983 yılına kadar dünyada ün yapmayı başarmıştır. İlk neslinde 3 kapılı olarak üretilen Fiesta, üçüncü neslinde 5 kapılı olarak piyasaya sürülmüştür. Tasarımı baştan sona değişen Fiesta, günümüzde 6. nesli ile satıştadır. Motor sporlarında da çok fazla kullanılan Fiesta, dayanıklılığı ve uygun fiyatı ile ralli araçlarında tercih edilmiştir. Ülkemizde 5 farklı motor seçeneği ile satışta olan Fiesta, 4 benzinli 1 dizel motor seçeneği sunmaktadır. 1.25 litre 82 H, 1,4 litre 96 HP, 1,6 litre 105 HP ve 1,0 litre 100 HP motor seçeneklerine sahip olan Fiesta, 1,6 ve 1,0 litrelik motorlarında Powershift otomatik şanzıman sunmaktadır. Tek dizel seçenek olan 1,5 litre dizel ünite ise 75 HP güç üretmektedir ve sadece manuel şanzıman ile satın alınabilmektedir. 

Ford Mondeo

1992 yılından bu yana üretilen Ford Mondeo, Amerika'da Fusion ismine sahiptir. Ford'un D segmentindeki temsilcisi olan Mondeo, sunduğu geniş iç mekân, konforlu yapısı ve dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. Dördüncü nesli ile günümüze ulaşan Mondeo, yeni hali ile 2012 yılında Amerika'da satışa sunulmuştur. Aradan geçen 2 yılın ardından Avrupa'da da satışa sunulan Mondeo, ilk olarak James Bond filminde gösterilmiştir. Trapezoid ön ızgarası ile Aston Martin modellerini andıran Mondeo, markanın yeni yüzünü de oluşturmuştur. Ülkemizde 3 farklı motor seçeneği ile satılan Mondeo, 1,6 Litre 160 HP benzinli seçeneğinde otomatik şanzıman sunmaktadır. 1.6 Litre 115 HP dizel ve 2,0 litre 180 HP dizel olmak üzere iki farklı dizel motor seçeneği sunan Mondeo, 2,0 litrelik dizel motorunda otomatik şanzımanı standart olarak sunmaktadır. 

Ford B-max

Ford'un küçük MPV'si olan B-Max, 2012 yılında piyasaya sürülmüştür. Fiesta ile aynı platform üzerinde üretilen B-Max, Ford'un Romanya fabrikasında üretilmektedir. Sürgülü arka kapılara sahip olan B-Max, segmentinde ilk defa kapı üzerine gizlenmiş B sütununa sahiptir. İniş ve binişlerde daha rahat etmenizi sağlayan bu özellik, ilk başlarda endişe verici bulunsa da B-Max'in çarpışma testlerinden aldığı puanlar ile yeterince dayanıklı olduğunu kanıtlamıştır. Ülkemizde 1,5 Litre 95 HP dizel manuel ve 1,6 litre 105 HP benzinli otomatik seçenekleri ile satın alınabilen Ford B-Max, ağabeyleri C-Max ve S-Max kadar konfor sunmayı hedefliyor. 

Ford Kuga

2008 yılında Ford'un C1 platformunda geliştirilip satışa sunulan Kuga, hem önden çeker hem de 4 çeker seçeneklerine sahiptir. Amerika'da Ford Escape adına sahip olan model, Ford'un Almanya tesisinde üretilmektedir. 2012 yılında tamamen yenilenen Ford Kuga, daha sert çizgilere sahip olmuştur. Kuga'nın üretimini İspanya, Çin, Rusya ve ABD'ye taşıyan Ford, yeni motorlarını da bu araçla birlikte sunmaya başlamıştır. Ülkemizde 2 benzinli 1 dizel seçeneği ile sunulan Kuga, benzinli tarafında 1,5 litre 150 HP ve 1,5 Litre 181 HP motorlara yer veriyor.  181 HP gücündeki seçenek ile otomatik şanzıman ve AWD 4 çeker sistemini sunan Kuga, dizel motor olaraksa 2,0 litre 180 HP dizel üniteye görev veriyor. AWD 4 çeker sistemi ve otomatik şanzımana sahip olan bu motor, benzinli motorlara göre daha ekonomik olmayı başarıyor. 

Ford C-Max

Ford'un 2003 Yılında Mazda ile olan ortaklığı ile ortaya çıkan Ford C-Max, Ford'un C1 platformunu kullanmıştır. İlk defa bu platformu kullanan C-Max, bir MPV'ye göre çok daha üstün olan yol tutuşu ile diğer MPV'lerden de ayrılmaktadır. Bağımsız arka süspansiyonu sayesinde konforlu olmayı başaran C-Max, 2010 yılında tamamen elden geçirilmiştir. Bu değişimle Grand C-Max adındaki uzun versiyona da kavuşan C-Max, tasarımı sayesinde daha aerodinamik olmayı başardı.  2014 yılında geçirdiği makyaj ile markanın güncel yüzüne adapte olan C-Max, ülkemizde 4 farklı motor seçeneği ile satın alınabiliyor. 2 Benzinli 2 dizel seçenek sunan C-Max, benzinli tarafında 1,6 litre 125 HP ve 1,5 litre 182 HP motor seçenekleri sunuyor. 1,5 litre seçeneğinde otomatik şanzıman seçeneği sunan Ford, dizel cephesinde ise 1,6 litre 115 HP dizel ve 1,5 litre 120 HP dizel otomatik seçenekleri sunmaktadır. 

Ford Mustang

Mustang, Ford'un 1964 yılında yollara çıkarttığı ve Muscle Car olarak ifade edilen segmenteki en güçlü oyuncusudur. 1965 yılında yapılan lansman ile herkesi büyüleyen otomobil, coupe ve cabrio olarak iki farklı karoser seçeneğine sahipti. 2, 3 ve 4. nesli ile elindeki bu başarıyı berbat eden Ford,  2005 yılında ortaya çıkarttığı 5. nesil Mustang ile tekrardan sahalara dönmüştür. 2015 yılında tanıtılan 6. nesli ile Avrupa pazarında da satışa sunulan Mustang, tarihinde ilk defa 4 silindirli bir motor ile satışa sunulmuştur. Ülkemizde de 2,3 litre 317 HP otomatik ve 5,0 litre 421 HP otomatik seçenekleri ile sunulan Mustang, Coupe ve cabrio seçenekleri ile satın alınabiliyor. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et