Citroen Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın.

kasko teklifleri
En Uygun Citroen Kredi Faiz Oranları

Citroen ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Citroen Hakkında

1919 yılında kurulan Citroen, 1934 yılında dünyanın ilk önden çekişli seri üretim aracını üretmiştir. 1954 yılına geldiğimizde ise DS modeli ile dünyayı şaşırtan marka, dünyanın ilk otomatik seviye ayarlı süspansiyonunu ve ilk disk frenleri bu arabada kullanmıştır. 1967 yılında ise hareketleri farları ile viraj aydınlatması sağlayan farları kullanan Citroen, donanım olarak dünyada birçok ilki başarmıştır. 1974 yılında iflas eden marka Fransız hükümetinin desteği ile kurulan PSA grubunun bir parçası olmuştur. 2014 yılında PSA grubunun yaşadığı mali kriz ile büyük çoğunluğu Dongfeng Motor adındaki Çinli şirkete satılan Citroen, bütün Avrupa'da adından söz ettirecek modeller üretmeye başlamıştır. Değişik tasarımları ve kullanışlı otomobilleri ile mali krizden kurtulan Citroen, ürettiği küçük modeller ile yaşamına devam ettirmeyi başarmıştır. 

Citroen Modelleri

Citroen C1

Citroen'in şehir aracı olarak ürettiği C1, 2005 yılında piyasaya sürülmüştür. Toyota Aygo ve Peugeot 107 ile ortak olarak üretilen otomobil, Toyota, Citroen ve Peugeot'un ortak olduğu Çek Cumhuriyeti fabrikasında üretilmektedir. Küçük tamponları, geniş aks mesafesi ile maksimum iç genişlik, minimum araç büyüklüğü sunan C1, düşük yakıt tüketimi ile birçok ödül sahibi olmuştur. 2009 yılında geçirdiği makyaj çalışması ile modern bir yapıya bürünen C1, 2015 yılında yeni bir tasarıma sahip olmuştur. Daha çekici görünen otomobil, açılabilir kumaş tavanı sayesinde Cabrio hissi yaşatırken, kişiselleştirilebilir iç mekân sunmaya başlamıştır. Ülkemizde tek motor seçeneği ile satın alınabiliyor. 1.0 litre 68 HP gücündeki motor ETG adındaki yarı otomatik şanzıman ile satın alınabiliyor. 

Citroen C3

Citroen'nin B HB aracı olarak üretilen C3, 2002 yılında markanın köklü otomobili, Saxo yerine satışa sunulmuştur. 5 kapılı hatchback olarak üretilmeye başlanan otomobil, Pluriel adındaki 2 kapılı Cabrio modelini de sahip olmuştur. 2009 yılında tamamen yenilenen otomobil, daha modern ve teknolojik görünmeyi başardı. 2009 yılında tanıtılan C3 Picasso ismindeki mini MPV ile ürün gamını genişleten C3, 108 derecelik görüş açısına sahip ön camı ile diğer modellerden ayrılmayı başarmıştır.  2016 yapılan yenilik ile tamamen farklı bir görünüme kavuşan C3, 2016 yılının Eylül ayında satışa sunulacaktır. Ülkemizde 1,2 lite 82 HP motor seçeneği ile satın alınabilen C3, Cool adındaki tek donanım seçeneğine sahiptir. 

Citroen C4

Citroen'in isim değişikliğinin son üyesi olan C4, markanın uzun süredir üretilen modeli olan Xsara'nın yerine üretilmeye başlamıştır. 2004 Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılan C4, Coupe ve Hatchback olmak üzere iki farklı karoser ile tanıtılmıştır. Dijital ve analog göstergelerin bir arada olduğu gösterge paneli, göbeği sabit direksiyon gibi birçok ilginç ögeyi barındıran C4, ülkemizde bir dönem sedan versiyonu ile de satılmıştır. Tasarım konusunda çok geride kalan C4 Sedan, ülkemizde çok sevilmemiştir. 2010 yılında tamamen yeni haliyle karşımıza çıkan C4, modern Sedanlara benzeyen tasarımı ile tamamen değişmiştir. 2015 yılında ufak bir makyaj operasyonu ile tazelenen otomobil yeni motor çeşitlerine de sahip olmuştur. 2006 yılında C4 Picasso adında MPV ile karşımıza çıkan marka, Grand C4 Picasso ile 7 koltuklu aile otomobili sunmaya başlamıştır. Geniş açılı ön camı, birçok saklama gözü ve konfor ekipmanları ile kusursuz bir MPV olarak adlandırılan C4 Picasso, C4'ün 2010 yılındaki değişiminden sonra 2013 yılında yeniden tasarlanmıştır. Hatchback karoseri ile ülkemizde iki farklı dizel motor ile satılan C4, 1,6 HDI 92 HP manuel ve 1,6 BlueHDI 120 HP otomatik şanzıman seçeneklerine sahiptir. Picasso modeli ise sadece 1,6 litre BlueHDI 120 HP otomatik seçeneği ile satın alınabilmektedir. 

Citroen C-Elysee

Citroen'in Çinli şirketin eline geçmesinden önce sadece Çin pazarı için üretilen C-Elysee, 2002 yılından beri üretimdedir. Ülkemize ise 2013'te yenilenen haliyle gelen C-Elysee, Peugeot ile ortak üretilmektedir. Ülkemizde 2 farklı motor seçeneği sunan C-Elysee, 1,2 litre 82 HP benzinli motorunda hem otomatik hem manuel şanzıman seçeneği sunmaktadır. 92 HP güç üreten 1,6 litrelik dizel motor ise sadece manuel şanzıman ile satın alınabilmektedir. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et