Hyundai Kasko Sigortası

Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın»

kasko teklifleri

En Uygun Hyundai Kredi Faiz Oranları

Hyundai ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Hyundai Hakkında

İlk yıllarında kiralık mühendisler ile araç üretimine başlayan Hyundai, günümüzde dünyanın en büyük 4. otomobil üreticisidir. 193 ülkede 5000'den fazla bayi ile satış yapan Hyundai, 1998 yılında mali krize giren Kia'yı satın almıştır. 1968 yılında Amerika pazarına Hyundai Excel adındaki otomobili ile giren Hyundai, günümüzde çoğu modelini Amerika pazarında sunmaktadır. 1997 yılında ülkemizde üretim tesisi açan Hyundai, Kibar Holding ile 50-50 ortaklık ile 180 milyon dolar yatırım ile bu tesisi işleme sokmuştur. 2013 yılında yapılan 470 Milyon Euro'luk yatırım ile üretim kapasitesini yıllık 200.000'e çıkartan Hyundai Assan fabrikası, günümüze kadar, Accent, H100, Starex, Matrix gibi modellerin üretimini yapmıştır. Günümüzde de i20 modellerinin üretimini yapan fabrika, Hyundai'nin en büyük fabrikalarından biridir. 

Hyundai Modelleri

Hyundai i10

Hyundai'nin 2007 yılında Atos modeli yerine üretmeye başladığı i10, şehir otomobili olarak tekrardan tasarlanmıştır. Hindistan gibi pazarlarda çok sevilen mini sınıf otomobillerden üretmek isteyen Hyundai, düşük bakım maliyetli, düşük tüketimli küçük bir otomobil olan i10'u piyasaya sürmüştür. Pazarın büyüklüğü nedeniyle üretimini Hindistan'da yapan Hyundai, 2013 yılında i10'u elden geçirmiştir. Değişen tasarımı ve Avrupa'daki satış rakamları ile üretim kapasitesini arttırmak isteyen Hyundai i10'un üretim görevini Türkiye ve Hindistan'a vermiştir. 3.5 metreden biraz daha uzun olan otomobil, 2385 mm'lik aks aralığı ile boyutlarına göre oldukça geniş bir iç mekân sunmaktadır. Ülkemizde 2 farklı motor seçeneği ile satılan İ10, 1,0 litre 67 HP gücündeki motorda LPG seçeneği de sunmaktadır. Otomatik ve manuel şanzıman seçeneği ile satın alınabilen i10, 1,2 litre 87 HP gücündeki diğer motorunda da hem otomatik hem manuel şanzıman seçeneği sunmaktadır.

Hyundai i30

Hyundai'nin Almanya tasarım tesislerinde tasarlanan Hyundai i30, 2007 yılında satışa sunulmuştur. Stationwagon ve hatchback karoser seçeneklerine sahip olan i30, Arjantin'de satılan en güvenli orta sınıf otomobil olmayı başarmıştır. 2007 yılında 1,6 CRDi dizel motoru ile yılın yeşil otomobili ödülünü kazanan i30, 2010 yılında Britanya adasının en zevkli otomobili ödülüne de sahip olmuştur. 2011 yılında yapılan yenileme ile Frankfurt Otomobil Fuar'ında tanıtılan i30, diğer markaları dahi kıskandıran bir kaliteye sahipti. Almanya'da tasarlanıp Almanya'da ARGE çalışmaları yapılan otomobil, 2015 yılında i30 Turbo adındaki güçlü versiyona sahip olmuştur. Amerika'da Elantra GT ve Elantra Touring olarak satılan i30 Stationwagon karosere de sahiptir. Ülkemizde 4 farklı motor seçeneği ile satılan i30, 3 benzinli ve 1 dizel motor seçeneğine sahip. 100 HP gücündeki 1,4 litre benzinli motoru ile başlayan benzinli motor seçenekleri, 1,6 litre 135 HP seçeneği ile devam ediyor. Bu seçenekte 7 ileri otomatik şanzıman ve manuel şanzıman sunan model, Turbo GDI ismini verdiği i30 Turbo seçeneğinde ise 1,6 litre 186 HP gücündeki motoru manuel şanzıman seçeneği ile sunuyor. Tek dizel motor seçeneği olan 1,6 litre 136 HP gücündeki CRDi motor, 6 ileri manuel ya da 7 ileri otomatik şanzıman ile tercih edilebiliyor. 

Hyundai Accent Blue

1994 yılında Hyundai Accent olarak üretimine başlanan otomobil, günümüze kadar birkaç kez isim değiştirmiştir. Hyundai'nin en eski modellerinden biri olan Excel'in yerine geçen Accent, 3 kapılı ve 4 kapılı olarak tanıtılmıştır. 3. neslinde Accent Era ismini alan model, 4. neslinde Accent Blue ismini aldı. Bazı ülkelerde Hyundai Verna ismiyle satışta olan otomobil, sadece Türkiye'de Accent Blue olarak bilinmektedir. Bazı ülkelerde hatchback seçeneği de sunulan otomobil ülkemizde sadece sedan seçeneği ile satılmaktadır. 2 farklı motor seçeneği bulunan otomobilde her iki motor seçeneği de otomatik şanzıman ile alınabilmektedir. 1.4 litre 100 HP gücündeki benzinli motor ve 1,6 litre 136 HP dizel motor ile tercih edilebilen Accent Blue, ekonomik fiyatları ile ön plana çıkmaktadır. 

Hyundai i20

Hyundai'nin eskiyen modeli Getz yerine üretimine başlanan i20, 2008 yılında piyasaya sürülmüştür. Hyundai'nin Avrupa'da bulunan tesislerinde geliştirilen i20, Güney Kore, Kuzey Amerika ve Filipinlerde Accent HB olarak satılmaktadır. 2014 yılında Elite adı verilen modeli ile tanıtılan i20 daha fazla donanım ve dış görünüşünde ufak değişiklikler sunmaktadır. 2014 yılında tamamen değişen tasarımı ile ortaya çıkan Hyundai i20, Hyundai'nin Rüsselsheim Almanya tesislerinde tasarlanmıştır. Türkiye de yapılan ARGE çalışmaları ile üretilen otomobil, 5 kapılı HB, 3 kapılı Coupe modellerine sahiptir. 2016 yılında tanıtılan Active versiyonu ile tampon korumaları ve yüksek süspansiyon sunan i20, ülkemizde hatchback versiyonunda 3 farklı motor seçeneği ile sunulmaktadır. 1.2 Litre 84 HP benzinli, 1,4 litre 100 HP benzinli otomatik ve 1,4 litre 90 HP dizel seçeneği ile satın alınabilmektedir. Coupe versiyonunda ise 1,4 litre 100 HP benzinli motor seçeneği hem otomatik hem de manuel şanzıman ile tercih edilebilmektedir. Active modelinde sunulmaya başlanan 1,0 litre 120 HP T-GDI benzinli motor ise manuel şanzıman ile tercih edilebiliyor. 

Hyundai Elantra

Hyundai'nin 1990 yılında Mitsubishi Motors iş birliği ile ürettiği modeli olan Elantra, 2001 yılında model isimlerindeki karışıklık nedeni ile Elantra olarak tüm dünyada satışa sunulmuştur. 2. neslinden itibaren Hyundai'nin geliştirdiği motorlara sahip olan Elantra, günümüze 6. nesli ile ulaşmıştır. Türkiye'de 2006 yılında satışı başlanan 4. neslini görmek neredeyse imkânsızdır. 5. nesli ile dinamik çizgilere kavuşan Elantra, günümüzde Hyundai'nin yeni tasarım felsefesini yansıtmaktadır. Güney Kore, Çin ve Rusya fabrikalarında üretilen 6. nesil Elantra, ülkemizde iki farklı motor seçeneği ile sunulmaktadır. İki motor seçeneğinde de otomatik şanzıman sunan Elantra,  1,6 litre 127 HP gücündeki benzinli ve 1,6 litre 136 HP gücündeki dizel motora sahiptir. 

Hyundai Tucson

2004 yılında satışa sunulan Tucson, Hyundai Elantra'nın platformu üzerinde geliştirilmiştir. Üstün donanımı ve güvenlik testlerinden 5 yıldız alması ile Amerika dâhil olmak üzere bütün dünyada satılan Tucson, 2009 yılında yeni versiyonu ile satışa sunulmuştur. Ix35 olarak adlandırılan yeni model, Hyundai'nin yeni BMW'nin eski tasarımcısı tarafından Almanya'da tasarlanmıştır. 2015 yılında 3. nesli tanıtılan Tucson, tekrar eski ismini kullanmaya başlamıştır. 1,6 litrelik tGDi ismindeki turbo motor ile satışa sunulan Tucson, bu motor seçeneğinde 4 çeker sistemini standart olarak sunmuştur. Köşeli tasarımı, artan iç mekân kalitesi ve güvenlik ekipmanları ile kısa zamanda adından bahsettiren Tucson ülkemizde 3 farklı motor seçeneği ile satılmaktadır. 1,6 litre GDI 132 HP gücündeki başlangıç seviyesi motoru önden çekişli olarak sunuluyor. 1,6 litrelik TGDi motor ise 182 HP güç üretiyor, 4x4 ve 4x2 olarak tercih edilebilen bu motor seçeneği 7 ileri otomatik şanzıman seçeneği ile de alınabiliyor. Tek dizel motor seçeneği olan 2,0 litre CRDI dizel motor 185 HP güç üretiyor ve sadece 4x4 otomatik olarak satın alınabiliyor. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et