Alfa Romeo Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın.

kasko teklifleri

En Uygun Alfa Romeo Kredi Faiz Oranları

Alfa Romeo ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Alfa Romeo Hakkında

1906 yılında “Società Anonima Italiana Darracq” olarak kurulan Alfa Romeo, 24 Haziran 1910 tarihinde günümüzdeki ismine kavuşmuştur. Türkçe olarak “Anonim Lombard Otomobil Fabrikası” anlamına gelen Alfa markası, ilk yıllarında sadece binek otomobil üretmeyi planlamıştır. 1911 yılında yarış otomobilleri yapmaya başlayan Alfa Romeo, ilk binek araçlarından olan Alfa 24HP'nin geliştirilmiş versiyonu ile Sicilya yarım adasındaki yarışlara katılmıştır. 1915 yılında askeri donanım üretimi için değiştirilen fabrika, 1920 yılında başkanlık görevine atanan Nicola Romeo tarafından tekrar otomobil üretmesi için revize edilmiştir. 1939 yılında Enzo Ferrari'nin yarış takımından ayrılması ile kurulan Ferrari, Alfa Romeo'u atası olarak kabul eder. İkinci Dünya Savaşı sonrası ekonomik buhrandan kurtulmak isteyen İtalya tarafından desteklenen Alfa Romeo, 1986 yılına kadar devlet desteği ile spor ve binek otomobiller üretmeyi sürdürdü. 1986 yılında Fiat grubuna satılan Alfa Romeo, daha ekonomik ve daha hızlı üretilebilen otomobiller üretmeye başladı.

Alfa Romeo Modelleri

Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo'nun 2010 yılında Cenevre Otomobil Fuar'ında tanıttığı Giulietta, Fiat şirketinin Amerika'da satışa sunmayı planladığı bir model olarak ortaya çıkmıştır. Amerikan kullanıcılarına göre küçük kalan otomobil, Avrupa'da satışa sunulmuş ve 2011 yılında Avrupa'nın ikinci en iyi otomobili ünvanının sahibi olmuştur. İtalya'da üretilen otomobil, 2014 yılında yenilenmiş ve 2016 yılında da makyajlanmıştır. Bu değişimler ile daha teknolojik ve modern hale gelen Giulietta, 2016 yılında dizel motor ve otomatik şanzıman ikilisine de kavuşmuştur. Ülkemizde tek motor ve şanzıman seçeneği ile satışta olan Giulietta, 120 HP gücündeki dizel motoru ve 6 ileri otomatik şanzımanı ile ortalama 3,9 litrelik yakıt tüketimi sunmaktadır. İki farklı donanım seviyesine ve iki farklı opsiyon paketine sahip olan Giulietta, dinamik bir aile otomobili isteyenlerin tercihi olmayı hedefliyor.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et