Land Rover Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın»

kasko teklifleri

En Uygun Land Rover Kredi Faiz Oranları

Land Rover ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Land Rover Hakkında

1947 yılında Jeep'in tasarımlarından hoşlanan İngiliz firması Rover, baş tasarımcıları Maurice Wilks'e bir arazi taşıtı tasarlamasını söylerler. Wilks, köşeli hatları, yuvarlak farları ve tente ile kapalı kasası olan bir taşıt çizer. Rover firması, savaş sonrasında kalan parçalar ile bu aracı üretmeye başlar ve ilk Land Rover bu şekilde ortaya çıkar. Merdiven şasi sistemi kullanılan araç, beklenildiğinden daha sağlam olur ve bu şekilde satışa çıkartılır. 1967'ye kadar aynı tip araçlar üreten Land Rover, 1967 yılında İngiliz Leyland şirketine satılır. Geliştirilerek daha iyi arazi kabiliyeti olan bir araç haline getirilen Land Rover, daha lüks olan otomobiller üretme işine de girer. 1970 yılında ilk Range Rover'ı tanıtan marka, 1974 yılında Amerika pazarında Japon 4x4 modelleri ile rekabet edebilen tek marka olur. 1994 yılına kadar başarılı satış rakamları ile adından söz ettiren Land Rover, 1994 yılında BMW tarafından satın alınır ve bütün araçları kapsamlı olarak modernize edilmiştir. 

Land Rover Modelleri

Land Rover Discovery Sport

Land Rover'ın Freelander modelini üretimden kaldırması sonrasında tanıtılan Discovery Sport, 2014 yılında satışa sunulmuştur. Range Rover Evoque ile aynı alt yapıya sahip olan Discovery Sport, Ford'un 4x4 araçlar için geliştirdiği alt yapıyı kullanmaktadır. Ülkemizde 2,0 litre 240 HP benzinli, 2,0 litre 150 HP dizel ve 2,0 litre 180 HP dizel seçenekleri ile satışa sunulan otomobilde, otomatik vites standart olarak sunulmaktadır. 

Land Rover Evoque

Land Rover'ın Tata Motors'un eline geçmesinden sonra üretilen ilk yeni otomobil olan Evoque, spor SUV sınıfında yer almaktadır. Üç kapı ve beş kapı seçenekleri ile üretilen Evoque, Land Rover'ın arazi yeteneklerine de sahip olması ile ön plana çıkar. Range Rover'ın yeni tasarım çizgisini de öne çıkartan model, hafif olması için birçok alüminyum ve kompozit malzemeye sahiptir. Ülkemizde 2,0 litre 240 HP benzinli, 2,0 litre 150 HP dizel ve 2,0 litre 180 HP dizel seçenekleri ile sunulan Evoque, tüm modellerini otomatik vites olarak sunar. 

Land Rover Discovery

Land Rover'ın ürettiği 3. model olan Discovery, 1989 yılından bu yana benzer tasarım çizgilerini üzerinde taşımaktadır. Keskin köşeli hatları ile ilk Land Rover'lara benzeyen otomobil, bagaj bölümünün tavanındaki cam bölüm ile farklı bir görüntü sunmaktadır. Günümüzde 4. nesli ile satışta olan Discovery, 2014 yılında makyaj operasyonu geçirmiştir. İki tonun üzerindeki ağırlığına rağmen, üstün arazi yeteneklerine sahip olan Discovery, ülkemizde 3,0 litre 256 HP V6 dizel motor ile satılmaktadır. 

Land Rover Range Rover Sport

Land Rover'ın ikinci modeli olan Range Rover'ın daha sportif ve daha yola uygun versiyonu olarak tanıtılan Range Rover Sport, Land Rover Discovery ile aynı alt yapıya sahiptir. Çapraz bağlantılı süspansiyonu ile spor otomobiller kadar iyi yol tutuşu sunan Range Rover Sport, 2013 yılında ikinci nesli ile karşımıza çıkmıştır. Evoque'nin daha kaslı haline benzeyen model, ilk olarak James Bond filminde ortaya çıkmıştır. Ülkemizde 3,0 litre 306 HP V6 dizel ve 3,0 litre 354 HP Hybrid seçenekleri sunan Range Rover Sport, 9 ileri otomatik şanzıman ile tercih edilebilmektedir. 

Land Rover Range Rover HSE

 Land Rover'ın amiral gemisi olarak tanıtılan Range Rover, 1970 yılında ilk kez piyasaya sürülmüştür. Land Rover'ın hem yola uygun hem de arazide yüksek performans gösteren otomobil arayışı üzerine ortaya çıkan Range Rover, 1981 yılına kadar 2 kapılı olarak üretilmiştir. Hidrolik direksiyon, klima, deri koltuklar ve ahşap iç kaplamalar gibi birçok lüks özellik sunan Range Rover, ikinci neslinde BMW'nin parçalarından ve teknolojisinden faydalanmıştır. 2012 yılında tamamen yeni haliyle ortaya çıkan Range Rover, tamamen değişen tasarımı ile Tata Motors'un ürettiği ikinci modeldir. Ülkemizde 2 farklı karoser seçeneği ile sunulan Range Rover, Long ve Short seçeneklerine sahiptir. 3.0 litre 258 HP güce sahip motor ile satın alınabilen Range Rover, 9 ileri otomatik şanzımana sahiptir. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et