Honda Kasko Sigortası

*Tüm taşıtların kasko değer listesine ulaşın.

kasko teklifleri

En Uygun Honda Kredi Faiz Oranları

Honda ve diğer araç markaları için taşıt kredisi hesaplayın, anında başvuru yapın.

Honda Hakkında

1948 yılında Soichiro Honda tarafından Japonya'da kurulmuş bir motosiklet firmasıdır. İlk yıllarında sadece motosiklet üreten Honda, zamanla otomobil, jet ve üzerinde motor olan tüm aletleri üretmeye başlamıştır. Formula 1 gibi önemli yarışlarda yer alarak kendini kanıtlayan Honda, burada kazandığı deneyimleri otomobillerine de aktarmıştır.

Honda Modelleri

Honda Accord

Honda'nın en kaliteli sedanı olarak bilinen Honda Accord, 1976 yılından beri üretilmektedir. İlk yıllarında 3 kapılı hatchback olarak satışa sunulan otomobil 1978 yılından sonra sedan varyantına da sahip oldu. Metalik renkler, farklı renklerdeki döşeme kumaşları gibi lüks sayılacak donanımlara sahip olan Accord, Amerika'nın en çok tercih edilen otomobillerinden biri olmayı başarmıştır. Avrupa'da 8. nesli ile satışta olan Accord, kaliteli ve düşük bakım giderleri nedeniyle tercih edilmiştir. Ülkemizde sadece 2,0 litre 156 HP benzinli motor ile satın alınabilen Accord, 5 ileri otomatik şanzımana sahiptir. 

Honda Civic

Honda'nın 1972 yılında üretime başladığı Civic, ilk olarak 2 kapılı coupe versiyonu ile yollara çıkmıştır. 1972'nin Eylül ayında tanıtılan HB versiyonu ise onun birçok farklı versiyonunun olacağının habercisi olarak çıkmıştı. 4. neslinde Sedan karosere kavuşan Civic, giderek artan donanım seviyesi ve artan motor seçenekleri ile 9. nesli ile hala satıştadır. 10. neslinin testleri halen sürmekte olup 2016 yılının sonunda tanıtılması beklenmektedir. Üretildiği ilk yıldan bu yana 17 milyonun üzerinde satış âdetine ulaşan Civic, hybrid versiyonuna da sahiptir. Ülkemize özel olarak LPG'li versiyonu üretilen Civic, bu özelliği sadece sedan karoser seçeneğinde sunuyor. HB karoserinde ise dizel motor seçeneği sunan Civic, HB ve Sedan karoserinde toplam 3 farklı motor seçeneği sunuyor. HB karoserde 1,4 100 HP benzinli ve 1,6 litre 120 HP dizel motor seçeneği sunan Civic, bu motorlarda sadece manuel şanzıman seçeneğine sahip. Sedan seçeneğinde ise 1,6 litre benzinli ve LPG'li seçenekleri bulunuyor. 125 HP güç üreten bu motor, düz ve otomatik şanzıman seçenekleri ile satın alınabiliyor. 

Honda Jazz

Honda'nın 2001 yılından beri ürettiği küçük otomobildir. İlk neslinden itibaren ABS, ESP, Hillholder gibi birçok donanımı standart olarak sunmuştur. Günümüzde 3. nesli ile satışta olan Jazz, ülkemizde 2012 yılında satıştan kalkmıştır. 2016 yılında yeni haliyle tekrar satışa sunulan Jazz, 1,3 litre iVtec motor ile satın alınabilmektedir. CVT otomatik şanzıman ve manuel şanzıman seçenekleri ile satın alınabilen Jazz, tasarımı ile sınıfında fark yaratmayı başarmıştır. 

Honda CR-V

Honda'nın 1995 yılında ürettiği ilk kompakt Crossover'ı olan CR-V, ilk neslinde Honda Civic ile aynı platformu paylaşmaktaydı. Günümüzde 4. nesline ulaşan CR-V, birçok güvenlik donanımı sunmaktadır. 2015 yılında geçirdiği makyaj operasyonu ile daha modern bir yapıya kavuşan CR-V, yeni 1,6 litre 160 HP gücündeki dizel motorunu ve 9 ileri otomatik şanzımanı bu otomobil ile birlikte tanıttı. Otomatik versiyonlarında 4x4 sistemini sunan otomobil, manuel seçeneklerinde önden çekişli olarak sunuluyor. 

Honda HR-V

Honda'nın 1998 yılında daha küçük crossoverlara ihtiyaç olduğu düşüncesiyle ürettiği HR-V, üç kapılı ve 5 kapılı versiyonları ile Avrupa'da başarılı satış rakamlarına ulaştı. 2003 yılında üretimden kalkan 3 kapılı versiyonun ardından 2006 yılında HR-V'nin üretimi tamamen durduruldu. Gerçek zamanlı 4WD sistemi ve CVT otomatik şanzımana sahip olan HR-V, zamanının en gözde crossoverlarından biri olmayı başarmıştı. 2014 yılında tekrardan üretime geçmeyi düşünen Honda, HR-V'yi çok farklı bir yapıda sundu. B Crossover segmentine hitap eden otomobil, 2015 yılında Amerika'da satışa sunuldu. 2016 yılında Avrupa'da satışa sunulan otomobil, ülkemizde 2016 Temmuz ayında satışa çıkartılmıştır.  Honda'nın yeni geliştirdiği 1,5 litre 130 HP benzinli motor ile satın alınabilen otomobil, otomatik vites opsiyonu sunmuyor. 1.6 litre 120 HP dizel seçeneği de bulunan otomobil, gizli arka kapısı ile geçmişine göndermede de bulunuyor. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et