Faizsiz (Sıfır Faizli) Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Güncelleme: 11.05.2022 Yayımlama: 11.05.2022 | Okuma Süresi: 1 dk.

Sıfır (0) Faizli Kredi Nedir?

Sıfır faizli kredi, kullanılan kredi miktarının üzerine herhangi bir şekilde ekleme yapılmadan, belirlenen vade içinde sadece anaparanın geri ödendiği kredilerdir.

Sıfır (0) faizli krediler geçmişte genellikle taşıt kredilerinde karşımıza çıksa da günümüzde konut, taşıt ve ihtiyaç gibi tüm bireysel finansman türleri için kullanılabilir.

Faizsiz bankacılık ile ilgili detaylı bilgi için faizsiz bankacılık sistemi nedir sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır, Gereken Şartlar Nelerdir?

Tüm bankacılık ürünlerinde olduğu gibi bu kredi ürününü kullanabilmek için de belirli şartları sağlamak gerekir. Bu şartlar, başvuru yapılacak bankaya göre değişmektedir.

Faizsiz kredilerde bazı bankalar sigorta ve dosya masrafı isterken bazı bankalar ise kampanya kapsamında tüm masraflardan muaf ürünler sunabilmektedir. 

Bankaların yeni müşterilerine özel sundukları kredi fırsatları için dijital bankacılık sayfamızı ziyaret edin.

Sıfır Faizli Hoşgeldin Kredisi Veren Bankalar

Özellikle dijital bankacılığa olan ilginin arttığı son dönemde bankalar yeni müşterilerine özelbazı fazisiz kredi kampanyalarını duyurmaya başladı. Gerekli şartları sağlayan müşteriler bankaların sunduğu sıfır faizli kredi ürünlerinden yararlanabiliyor.

Sıfır faizli kredi ürünü sunan bankalar ise şunlardır:

  • Yapı Kredi
  • Kuveyt Türk
  • Denizbank
  • Garanti BBVA
  • Akbank
  • ING

Not: Bankalar sıfır faizli kredilerde dönemsel olarak kampanya yapmaktadır.

Bu bankaların yanında Ziraat Bankası ve Halkbank gibi kamu bankaları girişimcilere özel faizsiz kredi ürünleri sunarken KOSGEB ve SGK gibi kurumlar da belirli şartlara bağlı olarak sıfır faizli kredi imkanları sunmaktadır.

Bahsedilen tüm kredi ürünlerine başvurmayı düşünenlerin bilmesi gereken en önemli şey ise krediden faydalanabilmek için çeşitli şartların karşılanması gerektiğidir.

Faizsiz Krediler ile Katılım Bankalarının Finansman Ürünleri Arasındaki Fark Nedir?

Sıfır faizli kredi, kullanılan kredi miktarının üzerine herhangi bir şekilde ekleme yapılmadan sadece anaparanın geri ödendiği kredilerdir. 

Faizsiz kredi ise İslami kredi imkânı sunan katılım bankalarının faizsiz bankacılık esasına dayanarak verdikleri bir finansman ürünüdür. Klasik bankacılık sisteminden ayrı olarak tercih edilmesinin sebebi, yatırım yapılan aracın faiz kazancının olmamasıdır.

Katılım bankalarının sunduğu finansman kredileri hakkında detaylı bilgi için katılım bankaları faizsiz kredi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et