HesapKurdu logo

Faizsiz (Sıfır Faizli) Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Güncelleme: 24.01.2023
Yayımlama: 11.05.2022
Paylaş
İçindekiler

Sıfır (0) Faizli Kredi Nedir?

Sıfır faizli kredi, kullanılan kredi miktarının üzerine herhangi bir şekilde ekleme yapılmadan, belirlenen vade içinde sadece anaparanın geri ödendiği kredilerdir.

Sıfır (0) faizli krediler geçmişte genellikle taşıt kredilerinde karşımıza çıksa da günümüzde konut, taşıt ve ihtiyaç gibi tüm bireysel finansman türleri için kullanılabilir.

Faizsiz bankacılık ile ilgili detaylı bilgi için faizsiz bankacılık sistemi nedir sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır, Gereken Şartlar Nelerdir?

Tüm bankacılık ürünlerinde olduğu gibi bu kredi ürününü kullanabilmek için de belirli şartları sağlamak gerekir. Bu şartlar, başvuru yapılacak bankaya göre değişmektedir.

Faizsiz kredilerde bazı bankalar sigorta ve dosya masrafı isterken bazı bankalar ise kampanya kapsamında tüm masraflardan muaf ürünler sunabilmektedir. 

Bankaların yeni müşterilerine özel sundukları kredi fırsatları için dijital bankacılık sayfamızı ziyaret edin.

Sıfır Faizli Hoşgeldin Kredisi Veren Bankalar

Özellikle dijital bankacılığa olan ilginin arttığı son dönemde bankalar yeni müşterilerine özelbazı fazisiz kredi kampanyalarını duyurmaya başladı. Gerekli şartları sağlayan müşteriler bankaların sunduğu sıfır faizli kredi ürünlerinden yararlanabiliyor.

Sıfır faizli kredi ürünü sunan bankalar ise şunlardır:

  • Yapı Kredi
  • Kuveyt Türk
  • Denizbank
  • Garanti BBVA
  • Akbank
  • ING

Not: Bankalar sıfır faizli kredilerde dönemsel olarak kampanya yapmaktadır.

Bu bankaların yanında Ziraat Bankası ve Halkbank gibi kamu bankaları girişimcilere özel faizsiz kredi ürünleri sunarken KOSGEB ve SGK gibi kurumlar da belirli şartlara bağlı olarak sıfır faizli kredi imkanları sunmaktadır.

Bahsedilen tüm kredi ürünlerine başvurmayı düşünenlerin bilmesi gereken en önemli şey ise krediden faydalanabilmek için çeşitli şartların karşılanması gerektiğidir.

Faizsiz Krediler ile Katılım Bankalarının Finansman Ürünleri Arasındaki Fark Nedir?

Sıfır faizli kredi, kullanılan kredi miktarının üzerine herhangi bir şekilde ekleme yapılmadan sadece anaparanın geri ödendiği kredilerdir. 

Faizsiz kredi ise İslami kredi imkânı sunan katılım bankalarının faizsiz bankacılık esasına dayanarak verdikleri bir finansman ürünüdür. Klasik bankacılık sisteminden ayrı olarak tercih edilmesinin sebebi, yatırım yapılan aracın faiz kazancının olmamasıdır.

Katılım bankalarının sunduğu finansman kredileri hakkında detaylı bilgi için katılım bankaları faizsiz kredi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.