Hayvancılık Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Güncelleme: 23.03.2021 Yayımlama: 01.02.2021 | Okuma Süresi: 2 dk.

Hayvancılık Kredisi Nedir?

Hayvancılık kredisi, hayvansal üretim alanlarında faaliyet gösteren üreticilerin söz konusu faaliyetlerine yönelik ihtiyaçları için sunulan bir kredi türüdür.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığının yanı sıra kanatlı hayvancılık, arıcılık vb. alanlarında yapılan yatırım ve üretim faaliyetlerinin desteklenmesi için bu kredi kullanılabilir.


En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları:

15.000 TL 36 Ay Vade

Toplam Maliyet 22.606 TL
Faiz Oranı %1,99
Aylık Taksit 626 TL
Toplam Maliyet 22.016 TL
Faiz Oranı %1,85
Aylık Taksit 609 TL
Toplam Maliyet 22.186 TL
Faiz Oranı %1,89
Aylık Taksit 614 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.


Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 2021

Banka AdıÜrün Adı
ŞekerbankBitkisel ve Hayvancılık Yatırım Kredisi
Ziraat BankasıHayvansal Üretim Kredileri
İş BankasıHayvancılık Kredileri
QNB FinansbankTarım ve Çiftçi Kredileri
TEBBesicilik-Hayvancılık Kredisi
DenizbankTarımsal Yatırım Kredileri

*Tabloda listelenen bankalar, aramalarda tarım kredi ürünleri ile öne çıkan bankalardır. Belirtilen krediler birçok tarımsal ihtiyaç için çeşitli ödeme planı seçenekleriyle sunuluyor.

Çiftçi kredisi veren bankaları öğrenmek için çiftçi ve tarım kredisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi Hesaplama

Hayvancılık kredisinde kullanılacak vade 3-60 ay arasında değişirken kullanılabilecek tutar ise bankada seçilen kredi ürününe göre değişir. Hayvancılık kredisi hesaplaması yaparken kredi tutarı ve vadenin yanında talep edilen kredi miktarının binde beşi oranındaki dosya masrafını ve sigorta giderlerini de eklemek gerekir.

Çiftçi Kayıt Belgesi Nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülkedeki tüm çiftçileri kayıt altına almak için verilen resmi belgeye çiftçi kayıt belgesi denir. Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıt olan çiftçiler bu belge olmadan devlet tarafından verilen destek ve hibelerden yararlanamaz ve hayvancılık kredisi başvurusunda bulunamazlar.

Çiftçi belgesi nasıl alınır, çiftçi kayıt sistemine ilk kayıt nasıl yaptırılır öğrenmek için çiftçi belgesi nasıl alınır sayfamızı ziyaret edin.

Hayvancılık Kredisi Şartları

Hayvancılık kredisi alabilmek için şu şartların sağlanması gerekir:

  • Çiftçi Kayıt Belgesi’nin çıkarılmış olması
  • Başvuru sahibinin işletme belgesi olması
  • İpotek verilebilecek tarla, ev, arsa veya canlı hayvan gibi ipotek değeri olan mala sahip olunması ya da sahip olan bir yakının bulunması
  • Kredi notunun yeterli olması
  • Kredi kullanacak kişinin herhangi bir vergi borcu olmaması
  • Kredi miktarına göre en az 2 tane çalışan ve tercihen memur kefil bulunması (Kefillerin eş onayı da gerekir)
  • Alınacak olan hayvanların Resmi Gazete Hayvancılık Desteklemeleri Bildirgesi’nde yer alan cins ve özelliğe sahip olması

Tarım ve hayvancılık kapsamında ortaya çıkan risklere teminat veren TARSİM hakkında detaylı bilgiyi TARSİM hayvan sigortası sayfamızdan edinin.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Akbank Axess
Ödül Para/Puan 900 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Bonus Gold
Ödül Para/Puan 600 TL
Yıllık Ücret 188 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları

Hayvancılık kredileri oldukça çeşitlidir. Hayvan alım kredileri, hayvancılık makine ekipman kredileri ve işletme kredileri bunlardan bazılarıdır. 

Hayvancılık kredileri alınan kredi türüne göre yıllık ya da aylık olarak ödeme yapılacak şekilde hesaplanır. Tarım ve hayvancılık kredi faiz oranları kredi ürünlerinin çeşitliliği ve özel hesaplamalar içermesi sebebiyle oldukça değişkendir.

Hayvancılık kredisi faiz oranlarını öğrenmek için en doğru yol tarım kredisi veren bankalar üzerinden sorgulama ve karşılaştırma yapmaktır. 


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL

İhtiyaç Kredisi Faiz Alarmı

E-mail adresinizi girin, isteğinize göre günlük veya haftalık olarak en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları cebinize gelsin!

Devam ederek üyelik sözleşmesini ve aydınlatma metnini okuyup kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et