Kredinizden Nasıl Kâr Edersiniz?

Güncelleme: 01.03.2019

Kredi kullanan her tüketici için piyasa koşullarını inceleyerek, en doğru zamanda kredisini yapılandırma ve kâr etme şansı her zaman bulunur. Önemli olan en yüksek avantajı sağladığı noktada bu işlemi yapmaya karar vermesi olacaktır. Bu yazımızda mevcut kredimizden nasıl kâr edebiliriz sorusuna yanıt verelim.

Kredi yapılandırma işleminde kâr/zarar hesaplaması yapmak için kredi yapılandırma, kredi erken kapama veya ara ödeme hesaplaması yapmak için de kredi erken kapama sayfamızı ziyaret edin.

Kredi Vadenizi Düşürün

Her kredide toplam maliyet kalemini doğrudan artıran en büyük etken olan kredi vadesi ile faiz ödemesi arasında doğru orantılı bir ilişki geçerli olur. Kredi vadesi uzadıkça ödenen faiz tutarı da yükselir. Bu nedenle aylık bütçenize uygun olarak mevcut kredinizi yapılandırabilir ve kredi vadenizi düşürerek çok ciddi oranda kâr edebilirsiniz.

10.000 TL 60 Ay Vade İçin En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Toplam Maliyet17.683 TL
Faiz Oranı%1,74
Aylık Taksit294 TL
Toplam Maliyet17.885 TL
Faiz Oranı%1,79
Aylık Taksit298 TL
Toplam Maliyet19.499 TL
Faiz Oranı%2,09
Aylık Taksit324 TL

Tüm İhtiyaç Kredisi Faizlerini Listele

*Tablodaki faiz oranları 20 bankanın "en uygun" kredi teklifine göre günlük olarak güncelleniyor. Ayrıca tüm bankaların faizlerine ulaşmak için ihtiyaç kredisi sayfamızı ziyaret edin.

Kredinizi Farklı Bir Bankaya Taşıyın

Kredinizi uygun piyasa koşullarında ister kendi bankanızdan yapılandırabilir ister farklı bir bankaya transfer edebilirsiniz. Genellikle faiz oranları düştüğünde mevcut bankanız sıfır müşterilere sunduğu en dip oranları size sunmaz. Bu noktada iyi bir piyasa araştırması yaparak size en dip fiyatlamayı sunan bankayı tercih edebilirsiniz.

Yeni kredi bankanızda yeni bir müşteri olduğunuz için başlangıç işlemlerinde bazı masraflarınız olur. Sadece konut kredisinde %2 erken kapama cezası dışında ekspertiz, ipotek koyma, tüm kredi çeşitlerinde ise tahsis ücreti gibi ek maliyet kalemleri kredinize artı yük olarak eklenir. Yapılan hesaplama sonucunda toplam maliyet tutarı yeni kredi bankanızda daha düşük olacaksa, bu bilgi ışığında transfer işleminin yapılması önerilebilir.

Ödeme Planınızı Bütçenize Uygun Olarak Revize Edin

İster mevcut kredi bankanızda ister transfer işlemi sonrası yeni bankanızda aile bütçenize uygun olarak ödeme planınızı oluşturabilirsiniz. Kredi ödemelerinize ekleyeceğiniz ara ödeme tutarları ile hem vadenizi düşürebilir hem de ödeyeceğiniz faiz tutarını minimize edebilirsiniz. (İstediğiniz tutar ve vadeye göre hesaplama yaparak ödeme planı oluşturmak için kredi hesaplama sayfamızı ziyaret edin.)

Sabit ödemeli kredi dışında azalan ya da artan kredi ödeme seçeneklerinden birini tercih ederek, size en uygun taksit planını oluşturabilirsiniz. Azalan ödemeli kredi seçeneğinde başlangıç taksit tutarlarınız daha yüksek olur ve kredi vade sonuna doğru ödenen taksitler azalır. Artan ödemeli kredi seçeneğinde ise her sene kredi taksitleriniz belirli bir oranda artış gösterir. Burada kişinin mesleği ve gelecek planlaması önem taşır. Kişi yakın gelecekteki planları doğrultusunda kendisi ve ailesi için en doğru ödeme planını seçmelidir.

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır