KKDF-BSMV Kredi Vergisi Hesaplama

11.03.2016 Güncelleme: 28.08.2017
Kredi Türü
Kredi Tutarı
Vadesi (Ay)
Aylık Faiz Oranı
Hesapla
Toplam BSMV
Toplam KKDF
KREDİ DETAYLARI
Aylık Taksit
Toplam Ödeme
Hemen Başvur »

Kredi Vergisi Hesaplama Açıklamaları

Kredi Türü: Konut kredisinin BSMV ve KKDF'den muaf olmasından dolayı, kredi türü olarak seçilmesi durumunda, BSMV ve KKDF sıfır (0) çıkacaktır. Öte yandan, diğer kredi kullanımları için tapuda niteliği "mesken" olarak gecen bir konut ipotek verilmesi durumunda, BSMV vergisinden muaf olunmaktadır. Bundan dolayı, kredi kullanımı için konut ipoteği verecekseniz, aracımızın hesaplayacağı BSMV vergisini sıfır (0) olarak kabul edin ve toplam ödeme kısmından, hesaplanan toplam BSMV tutarını çıkarın. Öte yandan istediğiniz tutar ve vadeye göre kredi hesaplaması yapmak için kredi hesaplama sayfamızdaki aracımızı kullanabilirsiniz. 

Kredi Tutarı: Hesaplama aracımıza en fazla 10.000.000 TL kredi değeri girerek hesaplama işlemi yapabilirsiniz.

Vadesi: Yasal olarak, konut kredisi 360 ay, ihtiyaç kredisi 48 ay, Taşıt kredisi 48 ay, Eğitim ve Konut tadilat kredileri ise 120 vade ile verilebilmektedir. 

Faiz Oranı: İstenilen faiz oranı girilerek, vergisi hesaplaması yapılabilir. Öte yandan, hesaplama aracımızda seçtiğiniz kredi türüne göre otomatik olarak gelen faiz oranı, bankaların Hesapkurdu.com internet sitemiz üzerinden sundukları faiz oranları arasında, en uygun olanıdır.

Toplam BSMV: BSMV, Banka Sigorta Muamele Vergisi’nin kısaltmasıdır. Kredi için alınan aylık faiz üzerine %5 olarak uygulanır. “Kredi Türü” kısmında bahsetmiş olduğumuz istisna durumlarında alınmaz.

Toplam KKDF: KKDF, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu’nun kısaltmasıdır. Kredi için alınan aylık faiz üzerine %15 olarak uygulanır. Konut kredisi hariç tüm kredilerden alınmaktadır.

Aylık Taksit: Girmiş olduğunuz bilgilere göre hesaplanan aylık taksit tutarıdır.

Toplam Ödeme: Vergilerde dâhil olmak üzere, seçilen vade ve tutara göre hesaplama işleminin yapıldığı faiz oranı üzerinden, toplam kredi geri ödemesini göstermektedir.

bsmv ve kkdf oranı 2017

Örnek Kredi Vergisi Hesaplama

Kredi Tutarı
Vadesi
Faiz Oranı
Toplam Ödenecek Vergi
10.000 TL
48
%1,20653 TL
20.000 TL
48
%1,20
1.307 TL
30.000 TL
48
%1,20
1.960 TL


"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

"Hata Bildir veya Yorum Yap"

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

4 Puan

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

Ev Arama Durumu

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

İhtiyaç Sebebi

En çok harcama yaptığınız kategoriyi seçin