İnternet Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler

Güncelleme: 15.09.2023
Yayımlama: 16.10.2019
Paylaş
İçindekiler

İnternet Fiyatları

 1. Modeminizin açık olduğundan emin olun.
 2. Kablo bağlantıların kontrol edin.
 3. Modeminizi fişini çekin ve birkaç dakika bekleyip tekrar takın.
 4. İnternet hizmeti aldığınız firmanızla bağlantı kurun.

Modem şifresinin nasıl değiştirildiği hakkında detaylı bilgiyi modem şifresi nasıl değiştirilir sayfamızdan edinin.

İnternet Sağlayıcıları Müşteri Hizmetleri Telefon Numaraları

İnternet Hizmeti Veren FirmalarMüşteri Hizmetleri Numarası
Millenicom0850 333 0 333
TurkNet0850 288 80 80
Digiturk0212 473 73 73
D-Smart0850 266 0 266
Kablonet0850 804 4444
Vodafone0850 542 0542
Türk Telekom444 1 444
Turkcell Superonline0850 222 1 222

Doğru internet sağlayıcısı seçerken nelere dikkat edilir, en iyi sağlayıcı hangisidir öğrenmek için en iyi internet sağlayıcısı hangisidir sayfamızı ziyaret edin.

En Sık Rastlanan İnternet Problemleri Nelerdir?

 • Telefon hattı kablosundan kaynaklı arıza oluşacağı için kabloların zarar görmeyecek yerlerden geçmesine özen gösterin.
 • Kullanılacak bağlantı kablosunun kaliteli bir kablo olmasına özen gösterin. 
 • Modem kaynaklı arıza olabileceği için modeminizin çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınızdan dolayı zarar görmeyecek bir yerde bulunmasına özen gösterin.
 • Arızalar kullanıcı adı ve şifre kaynaklı olabilir. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi modem ara yüzünde ilgili alanlara girmeyi unuttuysanız, bir web sitesine bağlanmaya çalıştığınızda “kullanıcı adı ve şifre” sayfasına yönlendiriliyor olursunuz.

Fatura ödeme yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız internet faturası ödeme yöntemleri  sayfamızı ziyaret edin. İnternetinizi online iptal etmek için e-devlet abonelik iptali yazımızı inceleyin.

İnternetimde Arıza Var Ne Yapmam Gerekir?

Firma size ne yapılması ile ilgili gerekli bilgiyi verecek olup arıza eğer sizin müdahale edemeyeceğiniz bir nedenden ötürü kaynaklanıyorsa, gerekli birimlere arızayı bildireceklerdir.

Arıza durumlarında internet sağlayıcısı firmayı aradığınızda prosedür amaçlı sizden bazı adımları yerine getirmenizi isteyecektir. Bu adımlar modeminizle ilgili olacaktır. Bu nedenle ilgili firma temsilcisi ile görüşürken modeminize yakın bir yerde durmanızda fayda var.


Telefon hattı olmadan internet bağlatmak için ev telefonsuz internet bağlatma ile ilgili sayfamızı ziyaret edin.


İnternet Arızası Durumunda Kendim Ne Yapabilirim?

 • İnterneti telefon hattı üzerinden alıyorsanız modemin arkasından hat kablosunu çıkararak analog bir telefona bağlayın. Eğer çevir sesi almıyorsanız telefon hattınızla ilgili bir sıkıntı vardır. Yalın internet kullanıcısıysanız bu işlemi yapamazsınız.
 • Arızalar bazı durumlarda internet veya modem ile ilgili olmayıp internete bağlanmaya çalıştığınız cihazla da ilgili olabilir. Bağlantı sağladığınız cihazı değiştirin.
 • Modem üzerindeki ışıkların doğru bir şekilde yanması önemlidir. DSL ya da Link yazan ışıklar yanıyor, internet yazan veya dünya işareti bulunan simgenin altındaki ışık yanmıyorsa sorun kullanıcı adı ve şifre kaynaklıdır.
 • Modeminizin tüm ışıkları yanmasına rağmen hala sorun yaşıyorsanız bağlantı kablolarını ve bilgisayar üzerindeki ağ yapılandırmasını kontrol edin.
 • DNS, Proxy ve manuel atadığınız IP adresleri varsa otomatik ayara getirerek internete bağlanmayı deneyin. IP adresi hakkında detaylı bilgiyi IP adresi nedir, nasıl bulunur sayfamızdan alın.

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor
Hesapkurdu Yorumlar

Yorumlar (0)

Çıkış
Gönder
Hesapkurdu logo

Copyright © 2023 BHL Turkey Teknoloji A.Ş.
Tüm Hakları Saklıdır.
Sigorta aracısı Koalay.com, Hesapkurdu.com iştirakidir.
Merdivenköy Mah. Bora Sok. Nidakule
Göztepe Blok No:1-3 İç Kap No:58/61
Kadıköy/İSTANBUL
MERSİS Numarası: 0577050290800014
0(216) 570 0707 bilgi@hesapkurdu.com

Sosyal Medyadan Bizi Takip Edebilirsiniz

FacebookMediumTwitter InstagramLinkedInYoutube

Hesapkurdu.com anlaşmalı olduğu bankalarla “Destek Hizmet Kuruluşu” olarak çalışmaktadır. Sunulan destek hizmeti BDDK’nın 05.11.2011 tarihli yönetmeliğine göre denetlenmektedir.