İnternet Arızası Durumunda Yapılması Gerekenler

Güncelleme: 10.01.2022 Yayımlama: 16.10.2019 | Okuma Süresi: 2 dk.

İnternet Fiyatları

 1. Modeminizin açık olduğundan emin olun.
 2. Kablo bağlantıların kontrol edin.
 3. Modeminizi fişini çekin ve birkaç dakika bekleyip tekrar takın.
 4. İnternet hizmeti aldığınız firmanızla bağlantı kurun.

Modem şifresinin nasıl değiştirildiği hakkında detaylı bilgiyi modem şifresi nasıl değiştirilir sayfamızdan edinin.

İnternet Sağlayıcıları Müşteri Hizmetleri Telefon Numaraları

İnternet Hizmeti Veren Firmalar Müşteri Hizmetleri Numarası
Millenicom 0850 333 0 333
TurkNet 0850 288 80 80
Digiturk 0212 473 73 73
D-Smart 0850 266 0 266
Kablonet 0850 804 4444
Vodafone 0850 542 0542
Türk Telekom 444 1 444
Turkcell Superonline 0850 222 1 222

Doğru internet sağlayıcısı seçerken nelere dikkat edilir, en iyi sağlayıcı hangisidir öğrenmek için en iyi internet sağlayıcısı hangisidir sayfamızı ziyaret edin.


Kolay Onaylanan Kredi Kartları:

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret Ücretsiz
DenizBank Bonus Gold
Ödül Para/Puan 5000 TL
Yıllık Ücret 255 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 


En Sık Rastlanan İnternet Problemleri Nelerdir?

 • Telefon hattı kablosundan kaynaklı arıza oluşacağı için kabloların zarar görmeyecek yerlerden geçmesine özen gösterin.
 • Kullanılacak bağlantı kablosunun kaliteli bir kablo olmasına özen gösterin. 
 • Modem kaynaklı arıza olabileceği için modeminizin çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınızdan dolayı zarar görmeyecek bir yerde bulunmasına özen gösterin.
 • Arızalar kullanıcı adı ve şifre kaynaklı olabilir. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi modem ara yüzünde ilgili alanlara girmeyi unuttuysanız, bir web sitesine bağlanmaya çalıştığınızda “kullanıcı adı ve şifre” sayfasına yönlendiriliyor olursunuz.

Fatura ödeme yöntemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız internet faturası ödeme yöntemleri  sayfamızı ziyaret edin. İnternetinizi online iptal etmek için e-devlet abonelik iptali yazımızı inceleyin.

İnternetimde Arıza Var Ne Yapmam Gerekir?

Firma size ne yapılması ile ilgili gerekli bilgiyi verecek olup arıza eğer sizin müdahale edemeyeceğiniz bir nedenden ötürü kaynaklanıyorsa, gerekli birimlere arızayı bildireceklerdir.

Arıza durumlarında internet sağlayıcısı firmayı aradığınızda prosedür amaçlı sizden bazı adımları yerine getirmenizi isteyecektir. Bu adımlar modeminizle ilgili olacaktır. Bu nedenle ilgili firma temsilcisi ile görüşürken modeminize yakın bir yerde durmanızda fayda var.


Telefon hattı olmadan internet bağlatmak için ev telefonsuz internet bağlatma ile ilgili sayfamızı ziyaret edin.


İnternet Arızası Durumunda Kendim Ne Yapabilirim?

 • İnterneti telefon hattı üzerinden alıyorsanız modemin arkasından hat kablosunu çıkararak analog bir telefona bağlayın. Eğer çevir sesi almıyorsanız telefon hattınızla ilgili bir sıkıntı vardır. Yalın internet kullanıcısıysanız bu işlemi yapamazsınız.
 • Arızalar bazı durumlarda internet veya modem ile ilgili olmayıp internete bağlanmaya çalıştığınız cihazla da ilgili olabilir. Bağlantı sağladığınız cihazı değiştirin.
 • Modem üzerindeki ışıkların doğru bir şekilde yanması önemlidir. DSL ya da Link yazan ışıklar yanıyor, internet yazan veya dünya işareti bulunan simgenin altındaki ışık yanmıyorsa sorun kullanıcı adı ve şifre kaynaklıdır.
 • Modeminizin tüm ışıkları yanmasına rağmen hala sorun yaşıyorsanız bağlantı kablolarını ve bilgisayar üzerindeki ağ yapılandırmasını kontrol edin.
 • DNS, Proxy ve manuel atadığınız IP adresleri varsa otomatik ayara getirerek internete bağlanmayı deneyin. IP adresi hakkında detaylı bilgiyi IP adresi nedir, nasıl bulunur sayfamızdan alın.

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et