Kuveyt Türk Katılım Bankası 48 Ay Vadeli İhtiyaç Finansmanı Veriyor

Güncelleme: 21.05.2019

Şube ağını hızla genişletmeye devam eden Kuveyt Türk Katılım Bankası, bir yandan da müşterilerine cazip fırsatlarla finansman olanağı sunmayı sürdürüyor. Kuveyt Türk tüketici finansmanları dahilindeki ihtiyaç finansmanının geri ödemeleri için banka tarafından 48 aya kadar vade olanağı bulunmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası ihtiyaç finansmanı uyarınca; hac ve umre finansmanı, eğitim finansmanı ve seyahat finansmanı gibi spesifik harcamalar için de likidite edinilebilmektedir. Bahse konu bütün finansman türleri ihtiyaç finansmanı kapsamında değerlendirilmekte ve dolayısıyla 48 aya kadar vade olanağı hepsinde geçerliliğini korumaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası İhtiyaç Finansmanı Kâr Oranları

Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı kapsamında sunulan finansman türlerine göre kâr oranları değişkenlik arz etmektedir. Bankadan seyahat finansmanı kullanmak isteyen müşterilere uygulanacak kâr oranı 48 aya kadar bütün vadelerde aynıdır.

Kuveyt Türk İhtiyaç Finansmanı kâr oranları eğitim finansmanı için aylık %1,39 düzeyindedir. Bahse konu kâr oranı da finansman vadesine göre değişkenlik göstermemekle birlikte 48 aya kadar bütün vade tercihlerinde 1,39 noktasında sabittir.

Bankadan 15 bin TL eğitim finansmanı edinerek borcunu 48 ay vadede geri ödemek isteyen müşterinin karşılaşacağı aylık taksitler 456,58 TL olacaktır. Toplamda bankaya yapılacak geri ödeme 21.916,00 TL seviyesini bulacaktır. Bankanın müşteriden bir defaya mahsus olarak tahsil edeceği %0.05 düzeyindeki finansman tahsis ücreti bu tutara dahil değildir. Finansman tahsis ücreti olarak müşteriye yansıtılacak tutar 77,5 TL’dir.

Kuveyt Türk Hac ve Umre Finansmanı Hesaplama

Hac ve Umre finansmanı kapsamında müşterilere sunulan likiditeye uygulanacak kâr oranı aylık %1,20 seviyesindedir. Söz konusu kâr oranı müşterinin tercih ettiği vadeye göre farklılık göstermemektedir. Kâr oranı 48 aya kadar bütün vadelerde 1,20 düzeyinde sabittir.

Hac ve Umre Finansmanı kapsamında Kuveyt Türk’ten 10 bin TL nakit kullanan müşteri, geri ödemeler için 36 ay vade tercih ettiğinde aylık 357,92 TL taksit ödemeleri yapması gerekecektir. Vade sonunda bankaya ödenecek toplam ücret 12.885,20 TL olarak gerçekleşecektir. Ayrıca finansman kullandırım esnasında müşteriden 10 bin TL için 52,5 lira finansman tahsis ücreti tahsil edilecektir. Bu ücrete yasal ücret ve vergiler de dahildir.

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır