Akbank İhtiyaç Kredisi’nde Oran %1,25’ten Başlıyor!

Güncelleme: 22.10.2018

Beyaz eşyadan mobilyaya, eğitim masraflarınızdan tatil harcamalarınıza, sağlıktan günlük gereksinimlere kadar nakde ihtiyacınız olan pek çok alanda kullanabileceğiniz krediyi Akbank’tan temin edebilirsiniz. Akbank “İhtiyaç Kredisi” ürünü ile müşterilerine finansman sağlamaktadır. 

Söz konusu tüketici kredisi dâhilinde uygulanan faiz oranları aylık % 1,25’ten başlamaktadır. Faiz oranı kredi kullanım kanalına, kredi miktarı ve vadesine göre farklılık göstermektedir. Akbank ihtiyaç kredisine Akbank şubelerinden, internet ve mobil şubeden ve telefon destek hattından yapılan başvurularda farklı faiz oranları uygulanabilmektedir. Akbank şubeden yapılan kredi başvurularında 24 aya varan vadelerde kullanılan her tutarda krediye aylık %1,25 faiz oranı uygulanmaktadır. Aylık % 1,29 faiz oranı, 25 ile 48 ay arasında vadelendirme tercih eden ve 25 bin TL ve üzeri meblağlarda kredi kullanımı gerçekleştiren müşteriler için geçerlidir. Kredi ürünü dahilinde yine 25 ile 48 ay arası vadelendirme yapan ve 15 bin TL ile 25 bin TL arsında finansman sağlayan müşteriler aylık % 1,35 faiz oranından yararlanmaktadır. 

Tüketici Kredisi’nden Yararlanmak için Son Tarih 28 Şubat!

Banka bahse konu ihtiyaç kredisi kapsamında azami vade süresini 48 ay olarak belirlemiştir. 48 aya kadar taksitlendirilebilen kredi dahilinde müşteri özelinde oluşturulan ödeme planları ile müşteri kredi geri ödemesini sıkışmadan gerçekleştirebilmektedir. Akbank söz konusu tüketici finansman ürünü uyarınca 3 ay erteleme seçeneği sayesinde müşteri kredi ödemelerini 3 ay öteleyebilmekte ve ödeme kolaylığından faydalanabilmektedir. 3 ay erteleme seçeneği kapsamında kullanılan kredi 45 ay vadelendirilebilmektedir. Yani kredi kullanımında 3 ay erteleme dahil toplam vade maksimum 48 aydır. Ertelemeli kullanılan kredilerde 3 ayın ardından ödenen ilk taksit “erteleme faizi” olarak tahsil edilmektedir. Akbank tüketici kredisi hizmeti uyarınca talep edilen kredi meblağının binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. Bankanın söz konusu ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak isteyen müşteriler için son tarih 28 Şubat 2017 olarak belirlenmiştir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama

Akbank kredi hesaplamaları sonucunda müşterilerine 24 ay vadede geri ödeme koşulu ile 10 bin TL likidite sağlıyor. Akbank kredi faiz oranı aylık % 1,25'tir. Bu durumda müşteri kredi ödemelerini 499,24 TL kadar taksitlerle ödeyecektir. Müşteri 24 ay vade sonunda toplam 12 bin 31,81 TL geri ödeme gerçekleştirmiş olacaktır. Banka finanse ettiği meblağ için 50 TL kredi komisyonu tahsil edecektir. 

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır