KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Borcum Bittikten Sonra İpoteği Kaldırmak İçin Bir Zaman Sınırlaması Var Mı?

Güncelleme: 19.10.2015

Soru: Borcum Bittikten Sonra İpoteği Kaldırmak İçin Bir Zaman Sınırlaması Var Mı?(03.07.2014 tarihinde sorulmuştur.)

Benim bir bankada konut kredisi taksitim var ve az kaldı bitmesine.Bankama gidip borcum bitince ipoteği kaldırırken herhangi bir ücret ödemeyeceğim değil mi dedim, onlarda 210 lira alacağız dediler.Ben başka bir bankayı tüketici heyetine şikayet edip ipotek fek ücretimi geri aldım siz bu parayı alırsanız sizi de hakem heyetine veririm dedim, onlarda biz tapuya masraf yapıyoruz bu parayı almamız lazım dedi. Bildiğim kadarıyla sadece bu kişinin borcu bitmiştir yazısı dışında bir iş yaptıkları yokken tapuya ne masrafı yapıyor bu bankalar (borç kapanırken) Diğer sorum da borcum bittikten sonra ipoteği kaldırmak için bir zaman sınırlaması var mı? Borcum bittikten mesela 6 ay sonra ipoteği kaldırsam herhangi bir zararı olur mu? saygılar Aykut

10.07.2014 tarihli cevap:

Tapu işlemlerini sürdürmek için dosyalama, yazı gönderme vb. masrafları yapılıyor.İpotek fek ücreti bankalar tarafından talep edilmektedir. Kanuni bir zaman sınırlaması yok.

Etiket: Kredi Sürecinde Yaşananlar

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."