Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı
Vade

Ekspertiz Raporunun Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Güncelleme: 31.10.2017

Soru: Ekspertiz raporunun geçerlilik süresi ne kadardır? (30.06.2014 tarihinde sorulmuştur.)

Ekspertiz yapılan bir konuta verilen ekspertiz raporunun geçerlilik süresi ne kadardır? Bu hangi kanun veya yönetmelikte yer alır ? 

08.07.2014 tarihli cevap:

Konut ekspertiz raporu geçerlilik süresi kanunlarca bir hükme bağlanmamıştır ancak genellikle 6 ay ve 1 yıl içerisinde güncelliğini yitirir şeklinde kabul görür. Bankalar genel olarak eve daha önce ekspertiz yapılmış olmasına rağmen kendi anlaşmalı firmalarına ekspertiz yaptırmayı şart koşarlar. Aynı bankaya 2. başvuru durumunda, veya bazen aynı ekspertiz firmasıyla birden fazla bankanın çalışması durumunda (diğer banka için alınmış raporun bu banka tarafından kabul görmesi istendiğinde) bu firmadan alınmış raporlar kabul edilir. 

Etiket: Ekspertiz Süreci

100.000 TL 120 ay vade için en uygun konut kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
ICBC Turkey Sadece Hesapkurdu’na özel indirimli fiyatlama! Hayat sigortası, Dask ve Konut sigortasının bankadan yapılması koşulu ile. %1,17 1.555 TL
Ziraat Bankası Ziraat Bankası Konut Kredisi, en iyi faiz oranları ile %1,15 1.541 TL
Yapı Kredi Herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır. %1,20 1.577 TL
100.000 TL Konut Kredisi İçin Tüm Bankaları Listele

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."