HDI Sigorta, Almanya’nın 3. büyük sigorta şirketi olan Talanx International AG’nin üyesi olarak 2006 yılında ülkemizde faaliyetlerine başlamıştır.

HDI Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası 2918 sayılı Kara yolları Trafik Kanunu kapsamında yapılması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Bu sigorta sayesinde başınıza gelebilecek herhangi bir kaza durumunda üçüncü kişilere gelebilecek zararlara karşı güvence altına alınmış olursunuz.

HDI Trafik Sigortası Çeşitleri

HDI Sigorta bu kapsamda müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak dört ürün hizmete sunmuştur. 

Bu ürünler:

- Süper Destek Trafik Sigortası

- Kara yolları Zorunlu Mali Sorumluluk (TRAFİK) Sigortası

- Zorunlu Kara yolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası

- Kara yolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası

Süper Destek Trafik Sigortası:  Mini tamir hizmeti, Dar Kapsamlı Kasko Poliçesi, Asistans desteği, Acil tıbbi yardım, Hukuksal koruma gibi pek çok hizmet sunan bu ürün Türkiye’deki en kapsamlı trafik poliçesi olma özelliğini taşıyor.

Kara yolları Zorunlu Mali Sorumluluk (TRAFİK) Sigortası: Bu sigorta yasa tarafından yaptırılması zorunlu kılınmış olan bir sorumluluk sigortasıdır. Motorlu bir aracın kara yolunda kullanılması sırasında, bir kimsenin ölümü veya yaralanması veya bir şeyin zarara uğraması durumunda, o aracı kullanan kişinin zarar verdiği üçüncü kişilere karşı olan sorumluluğunu, belli limitler içinde karşılayan sigortadır.

Zorunlu Kara yolu Taşımacılık Mali Sorumluluk Sigortası: Türkiye’de faaliyet gösteren ve kara yolu taşıma kanununun 5. maddesine göre yetki belgesi almış taşımacıların kullandıkları araçlar için yaptırmaları zorunlu olan sigortadır. Poliçe sadece Türkiye sınırları içinde geçerlidir. Poliçe yolcuların kalkış noktasından varış noktasına kadar duraklamalar da dahil olmak üzere meydana gelebilecek kazalarda bedenen zarara uğramasını kapsar.

Kara yolu Yolcu Taşımacılığı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası: Bu sigorta, yurtiçi ve uluslararası yolcu taşımacılığı kapsamında seyahat eden yolcuları, sürücüleri ve yardımcılarını kapsar. Yolculuğun başlangıcından bitimine kadar geçen seyahat süresince, duraklamalar da dahil olmak üzere, maruz kalınabilecek her türlü kazaların neticelerine karşı belirli şartlar altında teminat sağlar.Trafik Sigortası Sunan Şirketler

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et