Faizsiz Kredi Çeşitleri

Güncelleme: 27.07.2017
Faizsiz Kredi Türleri

Faizsiz kredi, kullandığınız kredi miktarının üzerine herhangi bir ekleme yapılmadan geri ödeyeceğiniz kredi türüdür. Yani bütçenize uygun olarak hazırladığınız ödeme planı ile sadece kullanmış olduğunuz anapara miktarını ödemeniz yeterlidir. Bu kredi türü günümüzde çoğunlukla taşıt kredilerinde karşımıza çıkmakla birlikte, bankalar pek çok kredi türü için de kullanmaktadır. 

Faizsiz Kredi Türleri 

Sıfır faizli krediler için başvuru koşulları, alınacak kredi çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Faizsiz kredi türleri ve başvuru koşulları aşağıdaki gibidir;


20 bankanın güncel faiz oranlarına ihtiyaç kredisi sayfamızdan anından ulaşın.


Faizsiz Esnaf Kredisi

2016 yılında yapılan resmi açıklamaya göre; bankaların kendi politikaları doğrultusunda belirlediği koşulları sağlayan esnaflar, sıfır faizle 30 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi kullanabilir. 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamına göre kredi başvurusunda bulunduğunuz tarihte ustalık belgenizin en az 3 yıllık olması ve bu ustalık belgesiyle açacağınız işletmenin son 1 yılının kendi adınıza olduğunu belgelenen her esnaf ve zanaatkâr bu krediden faydalanabilir.

Faizsiz Girişimci Kredisi

Girişimcilik faaliyetlerinde bulunan girişimciler için de faizsiz krediler vardır. KOSGEB 2016 yılında genç girişimciler için belirli şartları sağlamaları halinde faizsiz, 100 bin TL kredi vereceğini duyurmuştur. 

Öncelikle bu krediden faydalanabilmeniz için KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Kurslarından birine kaydolup, yapılan sınavlarda başarılı olarak Girişimcilik Belgesi’ne sahip olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda yapmak istediğiniz işin projesini KOSGEB’e onaylatmanız gerekmektedir. Bu krediden en az 30 yaşını doldurmamış ve tüm bu şartları yerine getirmiş herkes 100 bin TL faizsiz krediden faydalanabilir.

Faizsiz Konut Kredisi

Genellikle yeni bir inşaat projesinde bulunan firmaların, finans kuruluşları ile anlaşarak müşterilere sunmuş oldukları bu kredi türünde, belli bir miktar peşinat yatırmanız istenmektedir. 

 "Faizsiz kredi seçenekleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için tıklayın»"

Faizsiz Taşıt Kredisi

Sıfır faizli taşıt kredisinden faydalanmak için direk olarak aracı satın alacağınız firmaya başvurmanız yeterli olacaktır. Almak istediğiniz araca ait firmayı araştırıp, kredi hakkında bilgi toplamanız durumunda işiniz daha da kolaylaşacaktır.

Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bankalar en yüksek karı elde etmek istedikleri için müşterilerine faizsiz kredi verseler bile krediye ek masraflar da çıkarabilmektedir. Bu sebeple bankaların çeşitli avantajlar ile sunduğu kredilere dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır. Sizleri dosya masrafı, kredi komisyonu, hayat sigortası gibi faiz dışı masraflar ile karşı karşıya bırakabilir veya faizsiz kredi diye verdikleri krediden belli bir oranda faiz alabilirler. Tüm bu masraflar bankaya göre değişiklik göstermekle birlikte daha sonra bir sıkıntı yaşamamak adına bankaları ve kullanacağınız ürünleri dikkatlice araştırmanızı öneririz. 

Toplam Maliyet1.029 TL
Toplam Faiz%1,47
Aylık Taksit1.029 TL
Karşılaştır