Trafik ve Kasko Yenileme Alarmı

Trafik ve kasko poliçelerinizin yenilemesi geldiğinde haberdar olmak ve en ucuz sigorta tekliflerini almak için bilgilerinizi girin.

Devam ederek üyelik sözleşmesini ve aydınlatma metnini okuyup kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

Trafik Sigortası Fiyatları - 21 Ekim 2020

Sigorta Şirketleri İstanbul Ankara Diğer İller
Koru Sigorta 700 TL 658 TL 603 TL
HDI Sigorta 805 TL 869 TL 834 TL
Sompo Japan Sigorta 812 TL 796 TL 863 TL
Groupama Sigorta 813 TL 796 TL 740 TL
Ray Sigorta 876 TL 861 TL 894 TL
Quick Sigorta 905 TL 868 TL 799 TL
Allianz Sigorta 941 TL 920 TL 825 TL
Türk Nippon Sigorta 987 TL 828 TL 818 TL
Mapfre Sigorta 1014 TL 963 TL 931 TL
Bereket Sigorta 1042 TL 1005 TL 952 TL
Anadolu Sigorta 1061 TL 1032 TL 850 TL
Unico Sigorta 1173 TL 1124 TL 1046 TL
Ortalama Fiyat 927 TL 893 TL 846 TL

Tablodaki trafik sigortası fiyatları, Hesapkurdu’ndan son 1 ay içerisinde tüm hasar basamakları ve sadece otomobiller için “günlük olarak güncellenen” prim tekliflerinin illere göre ortalamalarıdır. Aracınıza verilecek teklifler hasar basamağı, araç grubu ve kullanım iline göre farklılık gösterir.

Zorunlu Trafik Sigortası Hasarsızlık İndirimi

Yıl Basamak No Hasarsızlık İndirimi (%) Prim Arttırımı (%)
4 7 45 -
3 6 30 -
2 5 15 -
1 4 - -
2 3 - 50
3 2 - 100
4 1 - 150

İlk kez trafik sigortası yaptıran kişi 4. basamaktan başlar, hasarsız geçirdiği her yıl için bir üst basamağa, hasarlı geçirdiği her yıl için ise bir alt basamağa düşer. Detaylı bilgi için hasarsızlık indirimi yazımızı inceleyin.

Trafik Sigortası Tavan Fiyatları - Ekim 2020

Araç Türü 1. Basamak 4. Basamak 7. Basamak
Otomobil 3.962 TL 1.585 TL 872 TL
Kamyonet 5.179 TL 2.072 TL 1.139 TL
Traktör 810 TL 324 TL 178 TL
Motosiklet 1.615 TL 646 TL 355 TL
Kamyon 11.084 TL 4.434 TL 2.439 TL
Minibüs (9-15 koltuk) 6.962 TL 2.785 TL 1.532 TL
Çekici 18.578 TL 7.431 TL 4.087 TL
Otobüs (16-30 koltuk) 9.922 TL 3.969 TL 2.183 TL
Taksi 10.255 TL 4.102 TL 2.256 TL

İstanbul’da kullanılan, hasar basamakları 1-4-7 olan araçlar için tavan fiyatlardır. Tavan fiyat teklifleri, aracın kullanıldığı il, araç türü ve hasar geçmişine göre farklılık gösterir.

Detaylı bilgi almak ve hasar basamağına göre hesaplama yapmak için sigorta tavan fiyat hesaplama sayfamızı ziyaret edin.

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası, kapsamı ve teminatları Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen trafiğe çıkan her motorlu aracın yaptırması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Diğer sigortalardan temel farkı ise sigortalının kendisini veya taşıtını değil, üçüncü kişilere ve taşıtlarına verebileceği zararları teminat altına almasıdır.

Trafik Sigortası Yenileme

Trafik sigortası yıllık olarak yapılan ve poliçe bitim tarihinden önce aracın trafiğe çıkabilmesi için yenilenmesi gereken bir zorunlu sigortadır. Trafik sigortasının teminat ve limitleri aynı olduğu için yenileme döneminde farklı sigorta şirketlerinden prim teklifi alıp, en uygun teklifi veren sigorta şirketinden poliçe kestirmek, çoğu zaman en doğru yöntemdir.

Hesapkurdu ile Trafik Sigortası

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

Trafik sigortası poliçeni sorgula

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

Trafik sigortası fiyatlarını karşılaştır

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

Hızlı, kolay ve ücretsiz satın al

Aylık 6 Milyon Ziyaretçimiz Ne Diyor?

Doğrulanmış Yorum
"Konut kredisi ihtiyacımı karşılamak için kredi aramaktaydım. Arama yaparken sitenizi keşfettim ve mükemmel bir site olduğunu farkettim. 1,18 oranla redi alacakken, sayenizde 0,98 oranla krediyi bulma şansı yakaladım. Çok çok teşekkür ederim."
Cüneyt Erdoğan
Otel Yöneticisi
Doğrulanmış Yorum
"Çalışmalarınız çok güzel tebrik ederim."
Levent Aksu
Reklam Tanıtım Uzmanı
Doğrulanmış Yorum
"Teşekkür ederiz çalışmalarınız çok başarılı emeğinize sağlık."
İbrahim Sevener
Kafe işletmecisi
Doğrulanmış Yorum
"Teşekkür etmek için bu mesajı atıyorum. Sayenizde bir çok bilgiye ücretsiz erişim sağlıyoruz. Kazancınız ne bunda bilmiyorum ama bir çok insana zamandan çok kazanç sağlıyorsunuz. Teşekkür ederim."
Yağız Ali Aydoğdu
Doğrulanmış Yorum
"Tüketici için oldukça faydalı ve kapsamlı bir web sitesi. Teşekkürler Hesapkurdu!"
Beril Evgin
Bölge Satış Müdürü
 
"Kesinlikle tavsiye ediyorum, öğrenmek istediklerinize anında imkan sağlıyor."
Arzu Sağdıç
 
"Hizmet kaliteli teşekkürler"
Erkan Türkmen
 
"Bankalarla birebir. Yani ne denir teşekkürler. Süper bir uygulama. Bravo, tebrikler..."
Adem Kılıç

Neden Hesapkurdu?

Tüm Banka ve Sigorta Şirketleri Bir Arada
40+ banka ve sigorta şirketinden teklif alın, özgürce karşılaştırın
En İyi Oranlar ve Fiyatlar
Size özel indirimli faiz oranlarından ve tekliflerinden yararlanın
Hızlı
Kredi ve sigorta tekliflerine kolayca ulaşın, anında sonuçlandırın
Ücretsiz
Hesapkurdu müşterilerinden hiçbir zaman ücret talep etmez

Hesapkurdu Güvencesi

Türkiye'nin en çok yatırım alan Fintech şirketi - Fintech Forum 2019
Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilk 50 teknoloji şirketi - Deloitte 2017
BDDK tarafından denetlenen kurum
256 bit SSL ile şifreleme

Trafik Sigortası Kullanıcı Soruları

En Uygun Trafik Sigortası

Sigorta şirketleri tarafından aracınıza sunulacak prim tutarı teklifi, araç türü, il ve hasar basamağına göre belirlenen tavan fiyatı geçmemesi koşulu ile serbest olarak belirlenir. Belirleme ölçütleri ise her sigorta şirketinde farklılık gösterir ve belirli aralıklar ile değiştirilir. Bu sebeple en uygun trafik sigortası teklifini bulmak için her yenileme döneminde sigorta şirketlerinin tekliflerini tekrar karşılaştırmak gerekir.

Trafik Sigortası Hesaplama

Trafik sigortası hesaplaması kişinin bulunduğu hasarsızlık basamağına, araç türüne ve iline göre belirlenen tavan fiyat temel alınarak belirlenir. Bu hesaplamada sigorta şirketleri en fazla tavan fiyatı sigorta poliçesi teklifi olarak sunabilir. Bunun yanında her sigorta şirketinin değerlendirme ölçütleri farklı ve sürekli olarak güncellenen bir yapıdadır.

Trafik Sigortası Tavan Fiyat

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 15 farklı araç türü için araç sahibinin bulunduğu hasar basamağı ve araç iline göre ayrı ayrı belirlenen, sunulabilecek en yüksek trafik sigortası prim tutarına tavan fiyat denir. İstisna artışlar hariç 2017 Eylül ayından itibaren, aylık %1,5 artış ile enflasyon düzenlemesi yapılan tavan fiyatlara, ülkemiz 8 bölgeye ayrılarak ayrıca kaza risk artışı/azalışı da yapılır. Örneğin, İstanbul’un tavan fiyatları risk artışı yüzünden diğer bölgelere kıyasla %6 daha yüksektir. Detaylı bilgi için Trafik Sigortası Tavan Fiyat yazımızı inceleyin.

Trafik Sigortası Sorgulama

Trafik sigortası poliçe bitiş tarihinizi ve sigorta şirketinizi sayfamızdan bulunan formu doldurarak veya sadece TCKN ve plaka bilgisi ile Araç Sigorta Sorgulama sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca sigorta sorgulama sayfamızdan sadece kendi aracınızın değil, kaza durumunda diğer araçların da trafik ve kasko sigortalarının aktif olup olmadığını sadece TCKN ve plaka bilgisi ile görebilirsiniz.

Trafik Sigortası Neden Zorunlu?

Trafik sigortası herhangi bir motorlu aracın 3 kişilerin mallarına ve canlarına verilebilecek zararları teminat altına aldığı için zorunludur. Teminat tutarları ise ilgili mevzuat kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığının bağlı bulunduğu bakan tarafından tespit edilir.

Trafik Sigortası Olmayan Araçlar Muayeden Geçebilir mi?

Trafik sigortası olmayan araç ağır kusurlu sayılır. Ağır kusurlu sayılmasından dolayı da trafiğe çıkamaz ve muayeneden geçemez. Ayrıca trafiğe çıkması durumunda cezai yaptırım uygulanır ve sigorta poliçesi yaptırılana kadar araç trafikten men edilir. Bu konuda daha detaylı bilgi için Araç Muayenesi yazımızı inceleyin.

Kasko ile Trafik Sigortası Arasındaki Fark

Kasko ve trafik sigortası arasındaki en temel fark, kasko sigortasının sadece sigortalı araç ve içindekileri teminat altına alması, trafik sigortasının ise sigortalı aracın üçüncü kişilerin mal ve can varlığına verebileceği zararları teminat altına almasıdır.

Kasko Sigortası Yaptırmak Mantıklı mı?

Kasko sigortası, sigortalının kusurundan kaynaklanan kazalarda maddi zararları teminat altına almakla birlikte, hırsızlık, yangın, deprem vb. risklere karşı da poliçe kapsamına göre sigortalı aracı teminat altına alır. Bunların yanında kazaya karışan araçların trafik sigortasının olmaması gibi hukuki anlamda sıkıntı yaşanacak durumlara karşı da teminatlar sağlar. Bu teminat kapsamlarından dolayı özellikle araç yoğunluğu olan bölgelerde ikamet eden sürücülere kasko sigortası yapılması tavsiye edilir. Daha detaylı bilgi ve teklif almak için kasko sigortası sayfamızı ziyaret edin.

Araç Hasar Kaydı Sorgulama

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinin kurmuş olduğu sistem ile tüm operatörlerden 5664’e plaka bilgisinin SMS ile gönderilmesi durumunda aracın geçmiş kaza bilgilerine ulaşılabiliyor. 2018 yılı için her bir SMS 7 TL olarak ücretlendiriliyor. Ayrıca aracın hasar kaydı yanında değişen parça, aracın kaç el değiştirdiği gibi 8 farklı kriterde sorgulama yapılabiliyor. Daha detaylı bilgi için Plakadan Sorgulama yazımızı inceleyin.

Trafik Cezalarının Trafik Sigortası Fiyatına Etkisi

24.04.2019 tarihli yönetmelik değişikliği ile trafik sigortası primlerinin belirlenmesinde, sürücülere kural ihlalleri dolasıyla uygulanan ceza puanları, ehliyetlerine el konulma süreleri ve nedenleri de etkili olacak. Yapılan düzenleme sonrasında trafik kurallarına uyan sürücüler uymayanlara göre daha az sigorta primi ödemiş olacak.

Satılan Araç İçin Trafik Sigortası Prim İadesi

Sigorta ettirilen aracın sigortası bitmeden önce satılması durumunda satışın yapıldığına dair noter belgesi ile kalan sigorta gününün prim iadesi, hem trafik sigortası hem kasko sigortası için alınabiliyor. Detaylı bilgi için Araç Satış İşlemleri yazımızı inceleyin.

Trafik Sigortası Poliçe Kapsamına Giren Teminat Türleri

Zorunlu trafik sigortası poliçelerinin kapsadığı teminatlar ana teminatlar ve ek teminatlar olarak ayrılıyor. Ana teminatlar ilgili mevzuat kapsamında her trafik sigortasında bulunurken, ek teminatlar isteğe göre eklenebiliyor.

Ana teminatlar:

  • Maddi Zararlar Teminatı,
  • Sağlık Giderleri Teminatı,
  • Sürekli Sakatlık Teminatı,
  • Ölüm Teminatı,

Risk grubuna ve kullanım tarzına bağlı olarak seçilebilen ek teminatlar:

  • Asistans Teminatı
  • Mini Onarım Hizmeti,
  • Sigara Yanığı,
  • Hukuksal Koruma,

Hesapkurdu Aracılığı ile Zorunlu Trafik Sigortası Teklifi Alabileceğiniz Başlıca Sigorta Şirketleri

Hesapkurdu, hâlihazırda Axa, Doğa, Ergo, Generali, Groupama, HDI, Koru, Mapfre, Quick, Ray, Türk Nippon ve Unico Sigorta’nın anlaşmalı acentesidir. Diğer sigorta şirketlerinin ürünlerini de platformumuzda karşılaştırmaya sunabilmek için olanca hızımızla çalışıyoruz.

Ana teminatlar:

Axa Sigorta: Uluslararası Fransız yatırım, emekpk ve sigorta grubudur. AXA Grubu, finansal koruma ve fon yönetimi alanında pder konumda ve A.M Best'e göre dünyanın en büyük sigorta grubudur.

Doğa Sigorta: 6 Bölge Temsilcipği ve 1000’in üzerinde acentesiyle Türk sigorta sektörünün önde gelen firmalarından biridir.

Ergo Sigorta: ERGO Grubu'nun dünya pazarındaki gücüyle Türkiye sigortacılık sektöründe iddialı bir şekilde yerini aldı.

Generap Sigorta: 1831 yılında İtalya’da kurulan, 1863 yılından beri Türkiye’de faapyet gösteren uluslararası bir sigorta şirketidir.

Groupama Sigorta: Türkiye pazarına Başak Sigorta, Başak Emekpk, Güven Sigorta ve Güven Hayat şirketlerini satın alarak girmiştir. Fransa’nın en büyük sigorta şirketlerinden biridir.

HDI Sigorta: Almanya’nın 3. büyük sigorta şirketi olan Talanx International AG’nin üyesi olarak 2006 yılında ülkemizde faapyetlerine başlamıştır. Talanx International AG, Alman Sınai Şirketleri tarafından 1903 yılında Sorumluluk Sigortaları Birpği olarak kurulmuş olup, günümüzde dünya üzerinde yaklaşık 150 ülkede faapyet göstermektedir.

Koru Sigorta: Türkiye’nin ilk sigorta kooperatifidir. Faapyetleri, başta kooperatifler, sendikalar, dernek ve vakıflar olmak üzere geniş tabanlı bir ortak ağına hızla yayılmaktadır.

Mapfre Sigorta: Başta İspanya, Avrupa ve Amerika olmak üzere dünya çapında sigortacılık, reasürans, asistans ve finansal hizmetler alanlarında faapyet gösteren uluslararası bir şirkettir.

Quick Sigorta: Dijital satış kanalı, yurt çapında acente ve broker ağı ile hayat dışındaki tüm branşlarda faapyet gösteren, 50 Milyon TL sermaye ile kurulmuş, %100 yerp sermayep bir şirkettir.

Ray Sigorta: Ray Sigorta, Türk Hava Yolları, Denizcipk işletmeleri, Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT), Devlet Demiryolları girişimleri ile 1958 yılında ülkemizde kurulmuştur. Doğan Holding tarafından 1992 yılında özelleştirildikten sonra hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı.

Türk Nippon Sigorta: Türkiye Kalkınma Bankası ve Japonya’nın en büyük sigorta şirketlerinden biri olan Nippon Fire & Marine ortaklığı ile 25 milyar TL sermaye konularak, 1 Mayıs 1991 yılında ana faapyetlerini gerçekleştirmeye başlamıştır.

Unico Sigorta: Unico Sigorta, Commercial Union A.Ş. unvanı ile Türkiye’de faapyet göstermeye başladı. Commercial Union A.Ş. 2004 yılında unvanını değiştirerek Aviva Sigorta A.Ş oldu. Aviva Sigorta A.Ş. 2008 yılında en yenipkçi sigorta şirketi ödülünü alarak, oldukça başarılı çalışmalara imza atmıştır.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et