Trafik Sigortasını İnternetten Almak Güvenli mi?

Güncelleme: 19.10.2021 Yayımlama: 13.06.2016 | Okuma Süresi: 1 dk.

Trafik Sigortası Fiyatları - 26 Ekim 2021

İstanbul 857 TL
Ankara 917 TL
Diğer İller 866 TL
İstanbul 867 TL
Ankara 831 TL
Diğer İller 787 TL
İstanbul 917 TL
Ankara 860 TL
Diğer İller 814 TL

Tüm Trafik Sigortası Tekliflerini Listele


20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası fiyatları, kasko teklifi almak için kasko sigortası fiyatları sayfamızı ziyaret edin.


Ödeme sistemleri ve buna bağlı olarak alışkanlıklarımızda değişmesi ile birlikte, online dünya üzerinden alışverişte gittikçe yaygınlaşıyor. Bu kapsamda gelişen dünya üzerinde sigorta işlemleri de gittikçe online dünyaya taşınıyor. Bir sigorta şirketi nasıl seçilmeli detaylarıyla öğrenmek için sigorta şirketi nasıl seçilmeli sayfamızı ziyaret edin. 

İnternet Sitelerinin Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır?

İnternet sitelerinin güvenilirliği çoğunlukla ilk bakışta bir izlenim vermektedir. Yani kötü görseller, özenilmemiş bir tasarım ile yönlendirme için büyük puntolu yazılar aslında size internet sitesinin güvenirliğini de göstermektedir.

Bunların yanında internet sitelerinin sahip oldukları sertifikalar (örnek: SSL) kontrol edilebilir. Bu sertifikalar belirli şartları taşıyan internet sitelerine verilmesinden dolayı, sertifika sahibi olan internet sitelerinden alışveriş yapmanız daha güvenlidir.

Yıllık ne kadar yakıt harcadığınız öğrenmek için Yıllık Yakıt Masrafı Hesaplama aracımıza bakabilirsiniz

İnternet Sitesinin Güvenlik Sertifikasının Olduğunu Nasıl Anlarım?

Güvenli bir online siteyi ziyaret ediyorsanız, genellikle adres çubuğunda kilit simgesi görünür ve site HTTP ile değil, HTTPS ile bağlanır. Onun haricinde sitenin özellikle ödeme ve kişisel bilgilerinin girildiği kısımlarında, SSL gibi (genellikle kilit işareti ile gösterilir) sertifikaları olup olmadığı kontrol edilebilir.  

Poliçe Yenileme Alarmına Kaydol

İnternet Üzerinden Trafik Sigortası Aldığımda Çıktısını Almalı mıyım?

İnternet üzerinden bir trafik sigortası poliçesi kesilmesi durumunda, ağırlıklı olarak mail olarak alınmaktadır. Trafik sigortası poliçesinin yanınızda olamaması trafik kontrollerinde aslında sıkıntı olmamakla birlikte, kaza yapılması durumda çeşitli sıkıntılar yaşatabilecek bir durumdur. Özellikle tutanak üzerinden yer alan sigorta kısmındaki bilgilere doldurmak için sigorta poliçenize ulaşmanız gerekmektedir. Eğer tutanağa ulaşamaz veya bulunduğunuz noktada internete erişemezseniz, kaza tespit tutanağını dolduramayabilirsiniz. Bundan dolayı internet üzerinden alınan sigortaların dökümünü aracınıza bulundurmanız, sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Araç bakım masrafınızı hesaplamak için Otomobil Sahibi Olmanın Yıllık Maliyeti Hesaplama aracımıza bakabilirsiniz.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et