Trafik Sigortasını İnternetten Almak Güvenli mi?

Yayımlama: 13.06.2016 Güncelleme: 05.05.2021

Ödeme sistemleri ve buna bağlı olarak alışkanlıklarımızda değişmesi ile birlikte, online dünya üzerinden alışverişte gittikçe yaygınlaşıyor. Bu kapsamda gelişen dünya üzerinde sigorta işlemleri de gittikçe online dünyaya taşınıyor. Bir sigorta şirketi nasıl seçilmeli detaylarıyla öğrenmek için sigorta şirketi nasıl seçilmeli sayfamızı ziyaret edin. 

İnternet Sitelerinin Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır?

İnternet sitelerinin güvenilirliği çoğunlukla ilk bakışta bir izlenim vermektedir. Yani kötü görseller, özenilmemiş bir tasarım ile yönlendirme için büyük puntolu yazılar aslında size internet sitesinin güvenirliğini de göstermektedir.

Bunların yanında internet sitelerinin sahip oldukları sertifikalar (örnek: SSL) kontrol edilebilir. Bu sertifikalar belirli şartları taşıyan internet sitelerine verilmesinden dolayı, sertifika sahibi olan internet sitelerinden alışveriş yapmanız daha güvenlidir.

Yıllık ne kadar yakıt harcadığınız öğrenmek için Yıllık Yakıt Masrafı Hesaplama aracımıza bakabilirsiniz

İnternet Sitesinin Güvenlik Sertifikasının Olduğunu Nasıl Anlarım?

Güvenli bir online siteyi ziyaret ediyorsanız, genellikle adres çubuğunda kilit simgesi görünür ve site HTTP ile değil, HTTPS ile bağlanır. Onun haricinde sitenin özellikle ödeme ve kişisel bilgilerinin girildiği kısımlarında, SSL gibi (genellikle kilit işareti ile gösterilir) sertifikaları olup olmadığı kontrol edilebilir.  


Trafik sigortası tekliflerinizi anından Zorunlu Trafik Sigortası Hesaplama sayfamızdan alabilir, aracınızın yasal değerini Araç Kasko Değer Listesi sayfamızdan hesaplayabilirsiniz.


İnternet Üzerinden Trafik Sigortası Aldığımda Çıktısını Almalı mıyım?

İnternet üzerinden bir trafik sigortası poliçesi kesilmesi durumunda, ağırlıklı olarak mail olarak alınmaktadır. Trafik sigortası poliçesinin yanınızda olamaması trafik kontrollerinde aslında sıkıntı olmamakla birlikte, kaza yapılması durumda çeşitli sıkıntılar yaşatabilecek bir durumdur. Özellikle tutanak üzerinden yer alan sigorta kısmındaki bilgilere doldurmak için sigorta poliçenize ulaşmanız gerekmektedir. Eğer tutanağa ulaşamaz veya bulunduğunuz noktada internete erişemezseniz, kaza tespit tutanağını dolduramayabilirsiniz. Bundan dolayı internet üzerinden alınan sigortaların dökümünü aracınıza bulundurmanız, sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Araç bakım masrafınızı hesaplamak için Otomobil Sahibi Olmanın Yıllık Maliyeti Hesaplama aracımıza bakabilirsiniz.

Trafik ve Kasko Yenileme Alarmı

Trafik ve kasko poliçelerinizin yenilemesi geldiğinde haberdar olmak ve en ucuz sigorta tekliflerini almak için bilgilerinizi girin.

Devam ederek üyelik sözleşmesini ve aydınlatma metnini okuyup kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et