Trafik Sigortasını İnternetten Almak Güvenli mi?

Güncelleme: 06.05.2022 Yayımlama: 13.06.2016 | Okuma Süresi: 1 dk.

Trafik Sigortası Fiyatları - 03 Ekim 2022

İstanbul 2456 TL
Ankara 2319 TL
Diğer İller 2256 TL
İstanbul 2546 TL
Ankara 2407 TL
Diğer İller 2318 TL
İstanbul 2992 TL
Ankara 2810 TL
Diğer İller 2669 TL

Tüm Trafik Sigortası Tekliflerini Listele


20 sigorta şirketinden 1 dk. içinde trafik sigortası teklifi almak için trafik sigortası fiyatları, kasko teklifi almak için kasko sigortası fiyatları sayfamızı ziyaret edin.


Evet, SSL sertifikası sahibi, bilinen ve güvenli sitelerden yaptırmak güvenilirdir.  Bir sigorta şirketi nasıl seçilmeli detaylarıyla öğrenmek için sigorta şirketi nasıl seçilmeli sayfamızı ziyaret edin. 

İnternet Sitelerinin Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır?

İnternet sitelerinin güvenilirliği çoğunlukla ilk bakışta anlaşılabilir. Güvenilirliği anlamak için nelere bakılmalıdır:

  • İnternet sitelerinin sahip oldukları sertifikalar (SSL sertifikası) kontrol edilebilir. Bu sertifikalar belirli şartları taşıyan internet sitelerine verilmesinden dolayı, sertifika sahibi olan internet sitelerinden alışveriş yapmanız daha güvenlidir.
  • Bilinen bir marka olup olmadığı araştırılabilir.

Yıllık ne kadar yakıt harcadığınız öğrenmek için yıllık yakıt masrafı hesaplamaaracımıza bakabilirsiniz. SSL sertifikası hakkında detaylı bilgiyi SSL sertifikası nedir sayfamızdan öğrenin. 

İnternet Sitesinin Güvenlik Sertifikasının Olduğunu Nasıl Anlarım?

Güvenli bir online siteyi ziyaret ediyorsanız, genellikle adres çubuğunda kilit simgesi görünür ve site HTTP ile değil, HTTPS ile bağlanır. Onun haricinde sitenin özellikle ödeme ve kişisel bilgilerinin girildiği kısımlarında, SSL gibi (genellikle kilit işareti ile gösterilir) sertifikaları olup olmadığı kontrol edilebilir.  

Poliçe Yenileme Alarmına Kaydol

İnternet Üzerinden Trafik Sigortası Aldığımda Çıktısını Almalı mıyım?

İnternet üzerinden bir trafik sigortası poliçesi kesilmesi durumunda, ağırlıklı olarak mail olarak alınmaktadır. Trafik sigortası poliçesinin yanınızda olamaması trafik kontrollerinde sıkıntı yaratmaz. Kaza yapılması durumda trafik sigortası gerekli olabilir. Özellikle tutanak üzerinden yer alan sigorta kısmındaki bilgilere doldurmak için sigorta poliçenize ulaşmanız gerekir. Eğer tutanağa ulaşamaz veya bulunduğunuz noktada internete erişemezseniz, kaza tespit tutanağını dolduramayabilirsiniz. Bundan dolayı internet üzerinden alınan sigortaların dökümünü aracınıza bulundurmanız, sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Araç bakım masrafınızı hesaplamak için otomobil sahibi olmanın yıllık maliyeti hesaplama aracımıza bakabilirsiniz.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et