HesapKurdu logo

Trafik Sigortasını İnternetten Almak Güvenli mi?

Güncelleme: 20.01.2023
Yayımlama: 13.06.2016
Paylaş
İçindekiler

Trafik Sigortası Fiyatları - 5 Şubat 2023

Ankara Sigorta

İstanbul

3128 TL

Ankara

2924 TL

Diğer iller

2733 TL

HDI Sigorta

İstanbul

3295 TL

Ankara

3204 TL

Diğer iller

3023 TL

Ray Sigorta

İstanbul

3603 TL

Ankara

3528 TL

Diğer iller

2960 TL

Evet, SSL sertifikası sahibi, bilinen ve güvenli sitelerden yaptırmak güvenilirdir.  Bir sigorta şirketi nasıl seçilmeli detaylarıyla öğrenmek için sigorta şirketi nasıl seçilmeli sayfamızı ziyaret edin. 

İnternet Sitelerinin Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır?

İnternet sitelerinin güvenilirliği çoğunlukla ilk bakışta anlaşılabilir. Güvenilirliği anlamak için nelere bakılmalıdır:

  • İnternet sitelerinin sahip oldukları sertifikalar (SSL sertifikası) kontrol edilebilir. Bu sertifikalar belirli şartları taşıyan internet sitelerine verilmesinden dolayı, sertifika sahibi olan internet sitelerinden alışveriş yapmanız daha güvenlidir.
  • Bilinen bir marka olup olmadığı araştırılabilir.

Yıllık ne kadar yakıt harcadığınız öğrenmek için yıllık yakıt masrafı hesaplamaaracımıza bakabilirsiniz. SSL sertifikası hakkında detaylı bilgiyi SSL sertifikası nedir sayfamızdan öğrenin. 

İnternet Sitesinin Güvenlik Sertifikasının Olduğunu Nasıl Anlarım?

Güvenli bir online siteyi ziyaret ediyorsanız, genellikle adres çubuğunda kilit simgesi görünür ve site HTTP ile değil, HTTPS ile bağlanır. Onun haricinde sitenin özellikle ödeme ve kişisel bilgilerinin girildiği kısımlarında, SSL gibi (genellikle kilit işareti ile gösterilir) sertifikaları olup olmadığı kontrol edilebilir.  

İnternet Üzerinden Trafik Sigortası Aldığımda Çıktısını Almalı mıyım?

İnternet üzerinden bir trafik sigortası poliçesi kesilmesi durumunda, ağırlıklı olarak mail olarak alınmaktadır. Trafik sigortası poliçesinin yanınızda olamaması trafik kontrollerinde sıkıntı yaratmaz. Kaza yapılması durumda trafik sigortası gerekli olabilir. Özellikle tutanak üzerinden yer alan sigorta kısmındaki bilgilere doldurmak için sigorta poliçenize ulaşmanız gerekir. Eğer tutanağa ulaşamaz veya bulunduğunuz noktada internete erişemezseniz, kaza tespit tutanağını dolduramayabilirsiniz. Bundan dolayı internet üzerinden alınan sigortaların dökümünü aracınıza bulundurmanız, sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Araç bakım masrafınızı hesaplamak için otomobil sahibi olmanın yıllık maliyeti hesaplama aracımıza bakabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Güvenli Sürüş TeknikleriGüvence Hesabıİnternetten Trafik Sigortası Nasıl Alınır?İnternetten Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?İnternet Sitesinin Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır?

Trafik Sigortası Hesaplama Araçları

Sigorta Tavan Fiyat Hesaplama 2023Trafik ve Kasko Sigortası Sorgulama Araç Muayene Ücreti Hesaplama 2023Yıllık Araba Masrafı Hesaplama

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.