PTT Sigorta

Güncelleme: 09.11.2022 Yayımlama: 27.03.2019 | Okuma Süresi: 3 dk.
Trafik Sigortası FiyatlarıKasko Sigortası Fiyatları

PTT, 2015 yılından bu yana anlaşmalı olduğu sigorta firmaları üzerinden sigorta teklifi veriyor. Sigorta teklif işlemleri PTT şubelerinden, çağrı merkezi üzerinden ya da online olarak gerçekleştirilebiliyor.

PTT Sigorta Üzerinden Teklif Alınabilen Şirketler

Axa SigortaGüneş SigortaRay Sigorta
Mapfre SigortaGroupama SigortaGenerali Sigorta
HDI SigortaAnkara SigortaAIG Sigorta

PTT’den Hangi Sigortalar Yaptırılabilir?

PTT üzerinden yaptırılabilen sigorta türleri şunlardır:

  • Zorunlu Trafik Sigortası
  • Kasko Sigortası
  • Konut Sigortası
  • DASK
  • Eşya Sigortası
  • Cüzdan Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS) tekliflerini karşılaştırıp en iyi teklifi satın almak için DASK Fiyat Teklifleri sayfamızı ziyaret edin.

PTT Sigorta Nasıl Yaptırılabilir?

PTT’den sigorta teklifi almak için;

  1. En yakın PTT şubesine gidilebilir,
  2. 0850 724 77 88 numaralı çağrı merkezini aranabilir, 
  3. PTT sigorta web sayfasından teklif formu doldurulabilir.

PTT üzerinden teklif aldıktan sonra sigorta yaptırmak için ise; en yakında bulunan PTT şubesine giderek ihtiyaç olan sigorta ürününe başvuru yapıp ödeme seçeneklerinden uygun olanı seçmek gerekiyor. 

PTT'nin ürünü PTTkart hakkında detaylı bilgi almak için PTTkart nedir sayfamızı ziyaret edin.

PTT Sigorta Sorgulama

PTT üzerinden sigorta sorgulaması yapmak için PTT Sigorta internet adresini ziyaret edilebilir. İnternet sitesi üzerinden tercih ettiğiniz sigorta türüne göre, istenen bilgileri yazarak arama butonuna tıklandığında, çalışılan sigorta firmalarına ait teklifler sorgulama ekranına geliyor.

Trafik ve kasko sigortalarınızın bitiş tarihi ile şirket bilgilerini Araç Sigorta Sorgulama sayfamızdan kolayca öğrenin.

PTT Sigorta Hesaplama

Öncelikle bilinmesi gereken, PTT’nin bir sigorta şirketi olmayıp sigorta teklifi veren şirketleri karşılaştırmanızı sağlayan bir aracı olduğudur. Bu nedenle PTT üzerinden hesaplama yaparken aslında anlaşmalı olunan sigorta firmaları hesaplama yapıyor.

Sigorta firmaları da poliçe fiyatı belirlerken her sigorta türü için farklı kriterlere dikkat ederek hesaplama yapıyor. Örneğin; trafik sigortasında tavan fiyat ve araç sahibinin hasar basamağı hesaplamada önemli kriterlerdir.

En Uygun Taşıt Kredisi Faiz Oranları:

40.000 TL 48 Ay Vade

Toplam Maliyet 68.964 TL
Faiz Oranı %1,99
Aylık Taksit 1.437 TL
Toplam Maliyet 62.436 TL
Faiz Oranı %1,59
Aylık Taksit 1.301 TL
Toplam Maliyet 77.575 TL
Kâr Payı %2,49
Aylık Taksit 1.616 TL

Tüm Taşıt Kredisi Faizlerini Listele

PTT Sigorta Nereden Yaptırılır?

PTT Sigorta PTT şubelerinden yaptırılabiliyor. Bunun için öncelikle size en yakın PTT şubesine gidilmesi gerekiyor. Gişedeki görevliye ihtiyaç olan sigorta ürünü belirtilerek anlaşmalı olunan sigorta firmalarından gelen tekliflerden birininin seçilmesinin ardından poliçe ödemesi yapılabiliyor. 

PTT'den para gönderme işlemi nasıl yapılır öğrenmek için PTT'den para gönderme nasıl yapılır sayfamızı inceleyin.

PTT Trafik Sigortası

PTT aracılığıyla anlaşmalı sigorta firmalarından Zorunlu Trafik Sigortası satın alınabiliyor.

Trafik sigortası yaptırırken her sigorta firması tarafından uygulanması zorunlu olan tavan fiyat uygulaması burada da geçerli oluyor. Aynı zamanda araç sahibinin geçmiş yıllarda yaşadığı kazalara göre belirlenen hasar basamağı da trafik sigortası için verilen teklife etki ediyor.

İllere göre değişen en güncel trafik sigortası tavan fiyatlarını öğrenmek için Tavan Fiyat Hesaplama sayfamızı ziyaret edin. 

PTT Sigorta Kasko

Aracınızı yanma, çalınma gibi birçok riske karşı da koruyan kasko sigortasını en yakın PTT şubesine giderek satın alabilirsiniz.

Kasko için gerekli bilgilerinizi alan görevli, anlaşmalı sigorta firmaları üzerinden teklif alarak sizin seçeceğiniz firma üzerinden sigorta poliçenizi keserek tarafınıza teslim ediyor. Ancak PTT üzerinden online kasko teklifi alarak poliçe satın almanın mümkün olmadığını belirtmek gerekiyor.

Kasko için teklif alırken fiyatlamaya etki eden hasar basamağınızı öğrenmek için Hasarsızlık İndirimi Sorgulama sayfasını ziyaret edin.

PTT Sigorta Diğer Sigorta Firmalarından Ucuz mu?

PTT Sigorta başlı başına bir sigorta şirketi olmadığından müşterilerine sadece anlaşmalı olduğu sigorta firmalarının tekliflerini iletiyor ve işlem başına komisyonla çalışıyor. Bu nedenle mantıklı düşünüldüğünde PTT’nin diğer firmalardan daha ucuza trafik sigortası yapmasının imkânsız olduğu anlaşılıyor.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et