TEB İkili Hesap

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada!

Kredi Tutarı

Vade

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada!

Kredi Tutarı

Vade

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada!

Kredi Tutarı

Vade

Tüm Bankaların Kredi Kartı Teklifleri Bir Arada!

TEB İkili Hesap ile birikimlerinizin yarısını aylık vadeli mevduatta diğer yarısını döviz(DCD) ürününde değerlendirerek birikimleriniz için cazip faiz oranı elde edin

İkili Hesap Özellikleri

  • İkili Hesap, birikiminizin yarısını vadeli mevduatta, diğer yarısını döviz ürününde değerlendiren 1 aylık vadeli bir hesaptır.
  • DCD (dual currency deposit) ise vadeli mevduat ve opsiyon işleminden oluşmaktadır. DCD, Hesap Sahibinin herhangi bir para cinsini, belirli bir vadede belirlemiş olduğu bir seviyeden alma hakkını Banka’ya sattığı, karşılığında Banka’nın Hesap Sahibine prim ödemesi yaptığı bir opsiyon işlemi olup, bu opsiyona konu olan anaparanın aynı vade için vadeli mevduata bağlanarak mevduat getirisi sağladığı bir türev üründür.
  • İkili Hesap’ı, gerçek kişiler açabilirler.
  • Vadeli Mevduat TL, USD, EUR döviz cinsleri ile açılabilir.DCD ise;TL / USD, TL / EUR,USD / TL ve EUR / TL döviz cinsi seçenekleri ile açılabilir. Vadeli mevduat para birimi ile DCD para birimi aynı döviz cinsinden olacaktır.
  • DCD ve vadeli mevduat tutarı ayrı ayrı olmak üzere minimum 25.000 USD ve muadili TL veya EUR olarak açılabilir.
  • 1 aylık vade sonunda vadeli mevduat hesabı için verilen net faiz getirisi ile DCD’ye bağlı vadeli mevduat hesabı için verilen net faiz getirisi ve DCD net opsiyon primi müşteri hesabına geçer.
Hemen Başvur »