1863 yılında kurulmuş olan National Union Life and Limb Insurance Company, 1864 yılında yaşanan iç savaşlarda kara ve deniz askerlerinin savaş sonrasındaki hayatını sigorta etmek amacıyla ana faaliyetlerine başlamıştır.

MetLife Hayat Emeklilik BES

Bireysel Emeklilik Sistemi, emeklilik dönemlerinde bireylerin daha rahat yaşayabilmeleri için mevcut kamu sosyal güvenlik sistemlerine tamamlayıcı olarak oluşturulan bir emeklilik sistemidir. Bu sistem tamamen gönüllü katılıma dayalıdır. 

1 Ocak 2013'ten bu yana devlet tüm bireysel emeklilik katılımcılarına, ödedikleri katkı payının %25'i oranında ek katkı sağlayarak bu sistemi desteklemektedir.

MetLife Hayat Emeklilik BES Çeşitleri

MetLife Hayat Emeklilik bu kapsamda müşterilerine altı bireysel emeklilik planı sunmaktadır.

Bu ürünler:

- Afili Plan

- Deniz Plan

- Emeklilik Plus Plan

- İşletme Plan

- Pozitif Plan

- Üretici Plan

Afili Plan: Afili Plan, DenizBank Afili Bankacılık müşterileri için özel olarak tasarlanan bir üründür. Ayda 400 TL ödeyerek tercih ettiğiniz bireysel emeklilik yatırım fonuna yatırım yapabilirsiniz. Afili Plan'a DenizBank Şube’lerinden dâhil olabilirsiniz.

Deniz Plan: Deniz Plan ile emekliliğiniz için düzenli gelir garantisi elde edersiniz. Deniz Plan'a DenizBank Şube’lerinden dahil olarak ayda 150 TL’den başlayan rakamlarla emekliliğinize katkıda bulunabilirsiniz.

Emeklilik Plus Plan: Emeklilik Plus Plan ile emekli olduktan sonra da yaşam standartlarınızı korumanız mümkün. Emeklilik Plus Plan'a DenizBank şubelerinden dâhil olarak kolay emeklilik planlaması sağlayan esnek bir sisteme katılabilirsiniz.

İşletme Plan: İşletme Plan ile emekli olduktan sonra da yaşam standartlarınızı korumanız mümkün. Bu plan sayesinde emekliliğiniz için düzenli gelir garantisi elde etmiş olursunuz.

Ayda 150 TL’den başlayan rakamlarla KOBİ’lere Özel İşletme Plan'a DenizBank Şube’lerinden dahil olabilirsiniz.

Pozitif Plan: Pozitif Plan ile emekliliğiniz için düzenli bir gelir elde etmeniz mümkün.Ayda 150 TL’den başlayan rakamlar ödeyerek katkı paylarınızı tercih ettiğiniz bireysel emeklilik yatırım fonunda değerlendirebilirsiniz.

Üretici Plan: Üretici Plan ile ayda 100 TL’den başlayan rakamlar ödeyerek emekli olduktan sonra da yaşam tarzı standartlarınızı korumanız mümkün. Bu plan dahilinde Katkı payı ödemeye ara vermenizin gerekmesi durumunda planınızı dondurma opsiyonundan yararlanabilirsiniz. Üretici Plan'a DenizBank Şube’lerinden dahil olabilirsiniz. 


Diğer Sigorta Şirketleri

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et