Mapfre Genel Sigorta, ticari faaliyetlerine ilk başta İspanya’da başlamıştır.

Mapfre Seyahat Sigortası

Mapfre Sigorta, keyif için çıktığınız yurt dışı seyahatlerinde keyfinizin hiç kaçmaması, dünyayı doyasıya gezebilmeniz adına size Keyif Yurt Dışı Seyahat Sigortası paketini sunuyor. Ayrıca eğitiminiz için yurt dışına çıkmanız gerekiyorsa Mapfre Sigorta olarak öğrencilere özel olarak tasarlanmış ürünü YESS (Yurtdışı Eğitim ve Sağlık Sigortası) ile yurtdışında olduğunuz sürece kendinizi ülkenizdeki kadar güvende hissedebileceksiniz. Mapfre Sigorta, sadece bunlarla da kalmayarak yurt içi seyahat sigortası ile de sizi kendi ülkenizde bile güven içinde hissettirmeyi amaçlamıştır.

Yurt içi veya yurt dışı seyahatleriniz de karşılaşabileceğiniz kazalar ve hastalıklarınız için sigortalıyı teminat altına alan sigortalardır.

Mapfre Seyahat Sigortası Çeşitleri

Bireysel müşterileri için geliştirmiş olduğu ürünleri ile müşterilerinin ve piyasanın beklentilerine cevap vermektedir. Seyehat Sigortası kapsamında oluşturmuş olduğu ürünleri aşağıdaki gibidir:

  • Keyif Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası: İkamet adresinizin Türkiye olması durumunda seçeceğiniz bölgelere göre (Avrupa ve Schengen ülkeleri, Avrupa ve Schengen dâhil tüm dünya ülkeleri) seyahatiniz sırasında karşılaşacağınız risklere karşı sigortalıyı güvence altına almaktadır. Sigortadan 0-80 yaş arası herkes yararlanabilir ancak 66-75 yaş aralığında bulunanlar için %50 ek prim, 76-80 yaş aralığında bulunan için %100 prim alınarak poliçe kapsamına dahil olmaktadır.
  • Vize Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası: İkamet adresinizin Türkiye’de olma koşulu ile poliçede belirlenmiş olan ülkelere (Avrupa ve Schengen ülkeleri, Avrupa ve Schengen dâhil tüm dünya ülkeleri) yapacağınız ziyaretleriniz sırasında karşılaşacağınız risklere karşı sizi teminat altına alan sigortalardır. Sigortadan 0-80 yaş aralığında bulunan herkes yararlanabilir ancak 66-69 yaş aralığındaki sigortalılar için %50, 70-75 yaş aralığında bulunan sigortalılar için %100, 76-80 yaş aralığında bulunan sigortalılar için %200 oranında ek prim alınarak poliçe kapsamına dâhil olmaktadırlar.
  • Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası: İkametinizin Türkiye olması durumunda, Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti içinde yapacağınız seyahatlerinizde geçerli olan sigortalardır. Sigortadan 0-80 yaş aralığında bulunan sigortalılar faydalanmaktadır ancak 75-80 yaş aralığında bulunan sigortalılar %100 ek prim ödemelidir. 
  • Yurt Dışı Eğitim Sağlık Sigortası (YESS): Sadece eğitim amacı ile yapacağınız yurt dışı seyahatlerinizde geçerli olan eğitim sağlık sigortasından 65 yaşından küçük herkes faydalanabilmektedir. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et