Mapfre Genel Sigorta, ticari faaliyetlerine ilk başta İspanya’da başlamıştır.

Mapfre Zorunlu Deprem Sigortası (ZDS)

Zorunlu Deprem Sigortası ile deprem, deprem sonucu yangın, deprem sonucu infilak ve deprem sonucu yer kayması gibi durumlarda meydana gelecek maddi zararlar DASK tarafından sigorta bedeline kadar teminat altına alınmaktadır. Zorunlu deprem sigortasında DASK her yıl yapı maliyetlerindeki artışı göz önüne alarak belirlediği azami tutara kadar teminat vermektedir. Eğer azami teminat dışında istediğiniz teminat DASK tarafından verilen teminat tutarını aşıyorsa bu aşan kısım için MAPFRE Sigorta size özel ek teminatlar vermektedir.

Bireysel müşterileri için hazırlanan, deprem ve deprem sonucu oluşacak yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının neden olabileceği maddi kayıplara karşı Doğal Afet Sigortalar Kurumu tarafından belirlenen limitler dâhilinde sizi güvence altına almaktadır. 

Doğal Afet Sigortalar Kurumu tarafından her yıl yapı maliyetleri göz önünde bulundurularak belirlenen miktarda sigortalılara teminat verilmektedir. 01.01.2020 yılında bütün yapı tipleri için belirlenmiş olan azami teminat tutarı 240 bin TL’dir. 

Zorunlu Deprem Sigortası'nda amaç, asgari bir miktarda standart bir teminat sunulmasıdır. 


Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et