Kredi Kartı Kampanyaları

Yayımlama: 22.12.2015 Güncelleme: 24.03.2021

Bankaların kredi kartı kampanyaları harcama ve kart türüne göre belirli tarihler arasında sürekli olarak değişiyor. Kart ve harcama türüne göre hangi kredi kartı kampanyasının aktif olduğunu ise kredi kartları sayfamızdan takip edebilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yaparak nasıl kredi kartı sahibi olacağınızı öğrenmek için internetten kredi kartı başvuru nasıl yapılır sayfamızı ziyaret edin.

Kampanyalarına Göre Öne Çıkan ve Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Enpara.com Kredi Kartı
Ödül Para/Puan -
Yıllık Ücret -
DenizBank Bonus
Ödül Para/Puan 100 TL
Yıllık Ücret 149 TL
Akbank Axess
Ödül Para/Puan 50 TL
Yıllık Ücret 150 TL

Tüm Kredi Kartları


* Tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine ve kampanyalarına göre oluşturuldu. 

Kredi Kartı Kampanyaları

Kredi kartı türünü göre kampanya kapsamı ve kazanılan puan/miller farklı olmak birlikte temel olarak aşağıdaki kategorilerde kampanyalar düzenlenir.

 • Market
 • Giyim
 • Seyahat
 • Akaryakıt
 • E-Ticaret
 • Öğrenci

Hangi kategoride daha fazla harcama yapılıyorsa ona kredi kartı seçimi yapmak, daha fazla kazanmak için en doğru yöntem olacaktır.

En Çok Puan ve Mil Veren Kredi Kartları

Kredi kartınızı seçerken harcama türünüze göre hareket etmeniz önemlidir. Eğer sık sık seyahate çıkan biriyseniz mil kazandıran kartlar sizin için kazançlı olacaktır. Ama daha çok alışveriş yapan biriyseniz puan kazandıran kartlara yönelip topladığınız puanları yapacağınız diğer alışverişlerde kullanabilirsiniz. 

Mil puan kazandıran kartlarında öne çıkan bankalar:

 • Miles&smiles,
 • Wings
 • Maximiles

Tüm mil kazandıran kredi kartlarına ulaşmak için mil kazandıran kartlar sayfamızı inceleyin.

Puan kazandıran kartlar konusunda öne çıkan bankalar:

 • Bonus card,
 • World card,
 • Axess,
 • Maximum Card, 

Tüm puan kazandıran kredi kartlarına ulaşmak için puan kazandıran kartlar sayfamızı inceleyin. 

Alışverişlerde İndirim Veren Kartlar

Bu tür kartlar kampanya olarak alışverişlerinize özel indirimler sunar. Örneğin, online siparişlerinizde %10, %20 gibi indirimler kazanabilir yapacağınız market ya da giyim/kozmetik alışverişlerinizde belirli miktarlarda nakit indirimlerden faydalanabilirsiniz. Yine bankaların bu tür güncel kampanyalarına sayfalarına kredi kartı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Kampanyaları

Asistans Hizmeti Veren Kartlar

Kredi kartlarının hemen hemen hepsinde sunulan bu hizmet birçok kullanıcı tarafından bilinmediği için çok da kullanılmamaktadır. 

Kredi kartı kampanyaları dâhilinde sunulan assistans hizmetleri kredi kartlarının standart, platinum, business olma durumlarına göre değişmekle birlikte genel olarak aşağıda yer alan hizmetlerden yararlanmanız mümkündür:

 • Yol yardım ve çekici hizmeti
 • Çilingir hizmeti
 • Camcı hizmeti
 • Tıbbi danışma ve yardım

Gruplarına Göre Kredi Kartları

Ülkemizde başlıca faaliyette bulunan kredi kartı gruplarının kampanyalarına bir bakalım:

World Kart

200.000’ni aşan world kart üye iş yeri ve 10 milyonun üzerinde kredi kartı kullanıcısı bulunmaktadır. Dönemsel olarak birçok kampanyası olmakla birlikte standart kampanyası üye iş yerlerinden yapılan harcamalarda verilen world puanlardır. 

Kazanılan 200 world puan, alışverişler 1 TL’ye denk gelmektedir. Bu puanların direk parasal karşılığının olmasından dolayı tüm üye iş yerlerinde, anlaşmalı internet sitelerinde ve uçak bileti alımında kullanılabiliyor.

Bonus Kart

450.000’ni aşan bonus kart üye iş yeri sayısı ve 10 milyonun üzerinde kredi kartı kullanıcı bulunmaktadır. 2015 yılı itibari ile ülkemizde faaliyet gösteren 11 banka bonus kart ile müşterilerine kredi kartı hizmeti sunmaktadır. 

Kazanılan bonus puanlar, tüm üye iş yerlerinde, anlaşmalı internet sitelerinde ve uçak bileti alımında kullanılabiliyor.

Maximum Kart

Maximum, 200.000’ni aşan maximum üye iş yeri ile kredi kartı kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Dönemsel olarak birçok kampanyası olmakla birlikte standart kampanyası üye iş yerlerinden yapılan harcamalarda verilen maxipuanlardır. 

Kazanılan 1 maxipuan’ın karşılığı 1 TL’dir. Kazanılan maxipuanlar, tüm üye iş yerlerinde, anlaşmalı internet sitelerinde ve uçak bileti alımında kullanılabiliyor.

Detaylarını belirtmiş olduğumuz kredi kartı platformlarından hariç, ülkemizde bankaların kullandıkları çeşitli platformlarda mevcut. Her platformunda kampanyaları ürüne ve döneme göre çeşitli farklılıklar göstermekle birlikte, hepsi üye iş yerinden alışveriş yapılması durumunda teşvik amaçlı olarak puan ve mil vermektedir. Eğer size de kredi kartı kampanyalarından aktif olarak yararlanmak istiyorsanız, bilgilendirme SMS ve mailleri ile ilgili internet sitelerini takip ederek üye iş yerlerinden alışveriş yapmalısınız. 

Axess Kart

Axess kart ile yapılan alışverişlerden chip-para kazanabilirsiniz. (1 chip-para = 1 TL değerindedir) Kart kullanıcılarına her ay çekiliş ile BMW kazanma şansı sunmaktadır.

Axess’in çekiliş özelliği ile her 10 TL alışveriş için 1 çekiliş hakkı kazanır ve her ay 1 adet BMW 116i sahibi olma şansına sahip olabilirsiniz. Axess kart ile Otomatik Fatura Ödeme Talimatı verebilirsiniz. Havalimanı shuttle hizmetinden faydalanabilirsiniz.

444 25 25'ten Havalimanı Transfer Hizmetlerini tuşlayarak indirimli uygun fiyatlarla İstanbul, İzmir, Ankara, Adana’da Havalimanı transfer hizmetini kullanabilirsiniz.


Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu
Toplam Maliyet 1.029 TL
Toplam Faiz %1,47
Aylık Taksit 1.029 TL
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için çerezler kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Detaylı Bilgi
Kabul Et