Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Kredi Kartı Kampanyaları

22.12.2015 Güncelleme: 08.11.2016
Kredi Kartı Kampanyaları

Ülkemizde yaklaşık olarak aktif kullanımda 55 milyon kredi kartı bulunmakta ve bu kredi kartları ile yapılan harcamaların, toplam harcamalar içerisinde yer alan payı ise 2015 yılı itibari ile %50’lere yaklaşmış durumdadır. İlerleyen yıllarda bu oranların katlanarak artacağını öngörmek ise artık hiç zor değildir.

Ülkemizde kredi kartının bu kadar büyük bir sektör olmasından dolayı yeni müşteri kazanmak ve mevcut müşterilerini korumak isteyen kredi kartı platformları ise sürekli yeni kampanyalar düzenlemekteler. 

Şimdi ülkemizde başlıca faaliyette bulunan üç kredi kartı platformuna ve kampanyalarına bir bakalım:

World Kart

200.000’ni aşan world kart üye iş yeri ve 10 milyonun üzerinde kredi kartı kullanıcısı bulunmaktadır. Dönemsel olarak birçok kampanyası olmakla birlikte standart kampanyası üye iş yerlerinden yapılan harcamalarda verilen world puanlardır. 

Kazanılan 200 world puan, alışverişler 1 TL’ye denk gelmektedir. Bu puanların direk parasal karşılığının olmasından dolayı tüm üye iş yerlerinde, anlaşmalı internet sitelerinde ve uçak bileti alımında kullanılabiliyor.

Bonus Kart

450.000’ni aşan bonus kart üye iş yeri sayısı ve 10 milyonun üzerinde kredi kartı kullanıcı bulunmaktadır. 2015 yılı itibari ile ülkemizde faaliyet gösteren 11 banka bonus kart ile müşterilerine kredi kartı hizmeti sunmaktadır. 

Kazanılan bonus puanlar, tüm üye iş yerlerinde, anlaşmalı internet sitelerinde ve uçak bileti alımında kullanılabiliyor.

Maximum Kart

Maximum, 200.000’ni aşan maximum üye iş yeri ile kredi kartı kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Dönemsel olarak birçok kampanyası olmakla birlikte standart kampanyası üye iş yerlerinden yapılan harcamalarda verilen maxipuanlardır. 

Kazanılan 1 maxipuan’ın karşılığı 1 TL’dir. Kazanılan maxipuanlar, tüm üye iş yerlerinde, anlaşmalı internet sitelerinde ve uçak bileti alımında kullanılabiliyor.

Detaylarını belirtmiş olduğumuz kredi kartı platformlarından hariç, ülkemizde bankaların kullandıkları çeşitli platformlarda mevcut. Her platformunda kampanyaları ürüne ve döneme göre çeşitli farklılıklar göstermekle birlikte, hepsi üye iş yerinden alışveriş yapılması durumunda teşvik amaçlı olarak puan ve mil vermektedir. Eğer size de kredi kartı kampanyalarından aktif olarak yararlanmak istiyorsanız, bilgilendirme SMS ve mailleri ile ilgili internet sitelerini takip ederek üye iş yerlerinden alışveriş yapmalısınız. 

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0 Puan

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

Ev Arama Durumu

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

İhtiyaç Sebebi

En çok harcama yaptığınız kategoriyi seçin