KREDİ KARTLARINI KARŞILAŞTIRIN

Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Kredi Kartı Kampanyaları

Güncelleme: 16.06.2017
Kredi Kartı Kampanyaları

Ülkemizde yaklaşık olarak aktif kullanımda 55 milyon kredi kartı bulunmakta ve bu kredi kartları ile yapılan harcamaların, toplam harcamalar içerisinde yer alan payı ise 2015 yılı itibari ile %50’lere yaklaşmış durumdadır. İlerleyen yıllarda bu oranların katlanarak artacağını öngörmek ise artık hiç zor değildir.

Ülkemizde kredi kartının bu kadar büyük bir sektör olmasından dolayı yeni müşteri kazanmak ve mevcut müşterilerini korumak isteyen kredi kartı platformları ise sürekli yeni kampanyalar düzenliyorlar. Burada önemli olan sizin harcamalarınıza karşılık en çok menfaat sağlayacağınız kartı bulmaktır. 

Bu aşamada da sizin talepleriniz önemli çünkü önünüzde birkaç seçenek var.

  1. Puan/mil kazanmak
  2. Marketlerde, mağazalarda veya online siparişlerde indirim kazanmak
  3. Çilingir hizmeti, ferdi kaza sigortası gibi assistans hizmetlerinden faydalanmak

Tüm kredi kartlarını karşılaştırıp size en uygun karta başvuru yapmak için kredi kartı başvuru sayfamızı ziyaret edin»

En Çok Puan/Mil Veren Kartlar

Kredi kartınızı seçerken harcama türünüze göre hareket etmeniz önemlidir. Eğer sık sık seyahate çıkan biriyseniz mil kazandıran kartlar sizin için kazançlı olacaktır. Ama daha çok alışveriş yapan biriyseniz puan kazandıran kartlara yönelip topladığınız puanları yapacağınız diğer alışverişlerde kullanabilirsiniz. 

Mil puan kazandıran kartlarda miles&smiles, wings gibi kartlar ön plandayken çıkarken puan konusunda da bonus card, World card, axess ve maximum card ön plana çıkmakta.

Alışverişlerde İndirim Veren Kartlar

Bu tür kartlar da kampanya olarak alışverişlerinize özel indirimler sunar. Örneğin, online siparişlerinizde %10, %20 gibi indirimler kazanabilir yapacağınız market ya da giyim/kozmetik alışverişlerinizde belirli miktarlarda nakit indirimlerden faydalanabilirsiniz. 

Bu tür indirimler daha çok firmaların online sipariş sayfalarından alınan ürünlerde geçerli olmakla birlikte mağazalarda veya marketlerde de geçerli olabilmektedir.

Asistans Hizmeti Veren Kartlar

Kredi kartlarının hemen hemen hepsinde sunulan bu hizmet birçok kullanıcı tarafından bilinmediği için çok da kullanılmamaktadır. 

Kredi kartı kampanyaları dâhilinde sunulan assistans hizmetleri kredi kartlarının standart, platinum, business olma durumlarına göre değişmekle birlikte genel olarak aşağıda yer alan hizmetlerden yararlanmanız mümkündür:

  • Yol yardım ve çekici hizmeti
  • Çilingir hizmeti
  • Camcı hizmeti
  • Tıbbi danışma ve yardımKredi kartı asgari ödemenizin ne kadar olacağını hesaplama aracımızı kullanarak öğrenebilirsiniz.Gruplarına Göre Kredi Kartları

Ülkemizde başlıca faaliyette bulunan kredi kartı gruplarının kampanyalarına bir bakalım:

World Kart

200.000’ni aşan world kart üye iş yeri ve 10 milyonun üzerinde kredi kartı kullanıcısı bulunmaktadır. Dönemsel olarak birçok kampanyası olmakla birlikte standart kampanyası üye iş yerlerinden yapılan harcamalarda verilen world puanlardır. 

Kazanılan 200 world puan, alışverişler 1 TL’ye denk gelmektedir. Bu puanların direk parasal karşılığının olmasından dolayı tüm üye iş yerlerinde, anlaşmalı internet sitelerinde ve uçak bileti alımında kullanılabiliyor.

Bonus Kart

450.000’ni aşan bonus kart üye iş yeri sayısı ve 10 milyonun üzerinde kredi kartı kullanıcı bulunmaktadır. 2015 yılı itibari ile ülkemizde faaliyet gösteren 11 banka bonus kart ile müşterilerine kredi kartı hizmeti sunmaktadır. 

Kazanılan bonus puanlar, tüm üye iş yerlerinde, anlaşmalı internet sitelerinde ve uçak bileti alımında kullanılabiliyor.

Maximum Kart

Maximum, 200.000’ni aşan maximum üye iş yeri ile kredi kartı kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Dönemsel olarak birçok kampanyası olmakla birlikte standart kampanyası üye iş yerlerinden yapılan harcamalarda verilen maxipuanlardır. 

Kazanılan 1 maxipuan’ın karşılığı 1 TL’dir. Kazanılan maxipuanlar, tüm üye iş yerlerinde, anlaşmalı internet sitelerinde ve uçak bileti alımında kullanılabiliyor.

Detaylarını belirtmiş olduğumuz kredi kartı platformlarından hariç, ülkemizde bankaların kullandıkları çeşitli platformlarda mevcut. Her platformunda kampanyaları ürüne ve döneme göre çeşitli farklılıklar göstermekle birlikte, hepsi üye iş yerinden alışveriş yapılması durumunda teşvik amaçlı olarak puan ve mil vermektedir. Eğer size de kredi kartı kampanyalarından aktif olarak yararlanmak istiyorsanız, bilgilendirme SMS ve mailleri ile ilgili internet sitelerini takip ederek üye iş yerlerinden alışveriş yapmalısınız. 

Axess Kart

Axess kart ile yapılan alışverişlerden chip-para kazanabilirsiniz. (1 chip-para = 1 TL değerindedir) Kart kullanıcılarına her ay çekiliş ile BMW kazanma şansı sunmaktadır.

Axess’in çekiliş özelliği ile her 10 TL alışveriş için 1 çekiliş hakkı kazanır ve her ay 1 adet BMW 116i sahibi olma şansına sahip olabilirsiniz. Axess kart ile Otomatik Fatura Ödeme Talimatı verebilirsiniz. Havalimanı shuttle hizmetinden faydalanabilirsiniz.

444 25 25'ten Havalimanı Transfer Hizmetlerini tuşlayarak indirimli uygun fiyatlarla İstanbul, İzmir, Ankara, Adana’da Havalimanı transfer hizmetini kullanabilirsiniz.


"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

4 Puan