Kredi Kartlarını Karşılaştırın

Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı?

01.02.2016 Güncelleme: 31.10.2017
Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı?

Hangi kredi kartı daha avantajlı? Bu sorunun cevabını her kredi kartı kullanıcısı merak ediyor ancak cevap kartın kullanım türüne ve kullanıldığı tarihe göre değişiklik gösteriyor. 

Ülkemizde Toplam 58 Milyon Kredi Kartı Mevcut

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) 2016 son çeyrek verilerine göre ülkemizde kullanılan toplam kredi kartı ve banka kartı sayısı yaklaşık olarak 172 milyon, sadece kredi kartı sayısı ise 58 milyona ulaşmış durumda. Bu rakamlar ile Avrupa ülkeleri arasında en fazla kart kullanan ülke unvanı da ülkemizde bulunuyor. Tabii burada Avrupa Birliği Devletleri arasında Almanya’dan sonra en fazla nüfusa sahip ülke olmamızın da payı var. 

Öte yandan ülkemizde toplam harcamalar incelendiğinde kart kullanım oranının %50’lere ulaşmış olduğu gözüküyor. Bu oran, ortalama olarak her bir kişinin aylık harcamalarının yarısını kartları ile yaptığı anlamına da geliyor.


Kredi kartı asgari ödeme tutarınızı hesaplamak için Asgari Ödeme Tutarı Hesaplama, gecikme faizi hesaplamak için ise Kredi Kartı Gecikme Faizi Hesaplama araçlarımıza kullanın. 


En Avantajlı Kredi Kartı Sürekli Değişiklik Gösteriyor

Kredi kartlarında puan kazanımları ve kampanyalar sürekli değişiklik gösteriyor. Bundan dolayı net olarak şu kredi kartı en fazla puan veriyor veya en iyi kampanyaları düzenliyor denilmesi, doğru bir değerlendirme olmayacaktır. Bu durumda sizin için en avantajlı yol, harcama türünüze göre bir kredi kartı seçmeniz olacaktır. Sadece burada kıyaslamanız gereken şey, kredi kartlarından alınan yıllık kart ücretleridir. Hangi kredi kartını seçmek istiyorsanız isteyin, yıllık aidat ödemelerini karşılaştırmakta fayda var. Ayrıca harcama türünüze ve aidatlarına göre kredi kartları kıyaslamanızı kredi kartı sayfamız üzerinden yapabilirsiniz.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Banka ve Ürünü Yıllık Aidatı

Akbank Axess
95 TL
Başvur »
CEPTETEB Kredi Kartı
75 TL
Başvur »
Garanti Bankası Bonus
90 TL
Başvur »
Tablo Hesapkurdu.com kredi kartı sayfası üzerinden başvuran kişilerin onaylanma oranlarına göre oluşturuldu.

Harcama Türünüze Göre Kredi Kartı Seçimi Yapmalısınız

Bankalar kredi kartlarını; gıda, kozmetik, akaryakıt, giyim vb. türlerde yapacağınız harcamalara göre gruplandırılarak size özel kampanyalar sunuyor. Müşteri gruplarına göre özel olarak hazırlanan bu kredi kartlarında kartın özelliğine göre harcama yapmanız durumunda ise her zaman daha fazla puan kazanımı ve çeşitli kampanyalardan yararlanma fırsatı sunuluyor. Bundan dolayı belirli gruplarda harcamalarınız daha çok oluyorsa kredi kartınızı bu yönde seçmeniz sizin için en doğru karar olacaktır.

Kredi Kartı Harcamalarınızdan Daha Fazla Kazanmak İçin Kampanyaları Takip Etmelisiniz

Neredeyse tüm bankalar kredi kartları için çeşitli kampanyalar düzenliyor ve duyurusunu yapıyor. Bu duyuruları takip ederek, size uygun olan kampanyalardan faydalanmanız her zaman ek faydalar sağlayacaktır. 

10.000 TL 48 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
İş Bankası Ocak Ayı ihtiyaç kredisi kampanyası, %1,41 faiz oranı ve 48 aya varan vadeler ile avantajlı kredi kullanma fırsatı sunuyor. %1,47 311 TL
Burgan Bank 48 ay vadeye kadar %1,39'dan başlayan faiz oranları ile. %1,55 317 TL
CEPTETEB Avantajlı faiz oranlarına sahip, dosya masrafsız; hızlı, kolay CEPTETEB İhtiyaç Kredisi’ne hemen başvur, kredin ayağına gelsin. %1,54 316 TL
Tüm Bankaların İhtiyaç Kredileri
"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

2 Puan