Kredi Kartlarını Karşılaştırın

Kredi kartı tekliflerine göz atmak ister misiniz?

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı

Güncelleme: 14.03.2018

Hangi kredi kartının daha avantajlı olduğu harcama türüne göre dönemsel kampanyalara göre değişkenlik gösterir. Bunun için net olarak bir kredi kartını avantajlı nitelendirmek doğru bir yaklaşım değildir. Kredi kartı seçimini ise kullanım türüne göre kampanyalar ve yıllık aidatlarına göre yapmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

Banka ve Ürünü
Akbank Axess
Başvur »
Garanti Bankası Bonus
Başvur »
CEPTETEB Kredi Kartı
Başvur »
Tablo, Hesapkurdu.com kredi kartı sayfası üzerinden başvuran kişilerin onaylanma oranlarına göre oluşturuldu.

Banka ve Kredi Kartı Programları

Banka
Kredi Kartı Programı
Garanti Bankası
Bonus
ING Bank
Bonus
DenizBank
Bonus
Türkiye  Finans Katılım Bankası
Bonus
Şekerbank
Bonus
Abank
Bonus
Fibabanka
Bonus
TEB 
Bonus, World
Vakıfbank 
World
Yapı Kredi
World
Albaraka Türk Katılım Bankası
World
Anadolubank
World
Odeabank 
Axess
Akbank
Axess
Ziraat Bankası
Maximum
İş Bankası
Maximum
Finansbank
CardFinans
Halkbank 
Paraf

Kredi kartının üye olduğu kart programı, ortak kampanyalardan yararlanmak adına önemli bir avantaj sağlar. Ayrıca kart programını kullanan banka sayısından daha önemli olan, kart programının kullanıcısının alışverişine uygun ve süreklilik arz eden kampanyalar düzenleyip düzenlemediği ve yıllık aidatlarıdır.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir?

Kredi Kartı Yönetmeliği'inde "ilk defa kredi kartı sahibi olunması durumunda kullanılmaya başlanılan ilk yıl toplam limit belgeli gelirin en fazla 2 katı, takip eden yıllarda ise toplam limit belgelenebilir gelirin en fazla 4 katı olabilir." şeklinde kredi kartı limit belirleme yöntemi ifade ediliyor. Bu konuda daha fazla bilgi almak ve hesaplama yapmak için Kredi Kartı Limiti Hesaplama aracımızı kullanın.


10.000 TL 48 ay vade için en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
İş Bankası Mart Ayı ihtiyaç kredisi kampanyası, %1,48'den başlayan faiz oranı ve 48 aya varan vadeler ile avantajlı kredi kullanma fırsatı sunuyor. %1,54 316 TL
QNB Finansbank %1,30’dan başlayan faiz oranlarıyla ihtiyaç krediniz QNB Finansbank'ta %1,48 311 TL
Garanti Bankası Garanti Bankası maaş müşterisi iseniz dilediğiniz tutarda krediyi, şubeye gitmenize gerek kalmadan anında internetten kullanabilirsiniz %1,79 336 TL
10.000 TL Kredi İçin Tüm Bankaları Listele

Kredi Kartı Üzerinden Alınan Aidat Tutarları

Öncelikle kredi kartı aidatları 2014 Ekim ayında çıkarılan yönetmelik ile bir düzen içerisine alındı ve yasal hale geldi. Bunun için bankaların aldıkları kredi kartı aidatlarını iade etme gibi bir yasal zorunluluğu bulunmuyor. Bankaların aidatsız bir kredi kartı bulundurma zorunluluğu olduğu gibi hangi karttan ne kadar yıllık aidat alacakları ise tamamen kendi inisiyatiflerinde. Bu sebeple kredi kartlarından alınan aidatlar  kartın türüne göre yıllık olarak değişkenlik gösterebiliyor. Güncel olarak hangi kredi kartından ne kadar aidat alındığına ise kredi kartı sayfamız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Asgari Ödemesi Nasıl Hesaplanır?

Dönem borcu üzerinden alınan kredi kartı limitine göre bankaların ilgili yönetmelik kapsamında alabilecekleri "en alt ödeme" asgari ödeme oranları aşağıdaki tabloda yer alıyor. Bankaların çoğunluğu bu tablodaki oranlara göre asgari ödeme tutarlarını belirlese de ilgili yönetmelik kapsamında bankalar daha yüksek asgari ödeme oranı da belirleyebiliyor. Bu konuda daha detaylı bilgi almak ve hesaplama yapmak için Kredi Kartı Asgari Hesaplama aracımızı kullanın.

Kredi Kartı Limiti Aralığı
Dönem Borcu Asgari Ödeme Oranı
15.000 TL'ye kadar
%30
15.001 TL ila 20.000 TL arası
%35
20.001 TL ve üzeri
%40
Yeni Alınan Kartlarında İlk Yıl İçin
%40

Ülkemizde 63 Milyon Kredi Kartı Kullanılıyor

Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) 2018 yılı verilerine göre ülkemizde kullanılan toplam kredi kartı ve banka kartı sayısı yaklaşık olarak 134 milyon, sadece kredi kartı sayısı ise 63 milyona ulaşmış durumda. Bu rakamlar ile Avrupa ülkeleri arasında en fazla kart kullanan ülke unvanı da ülkemizde bulunuyor. Tabii burada Avrupa Birliği Devletleri arasında Almanya’dan sonra en fazla nüfusa sahip ülke olmamızın da payı var. 

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı?

Kredi Kartından Daha Fazla Kazanmak İçin Kampanyaları Takip Etmelisiniz

Neredeyse tüm bankalar kredi kartları için çeşitli kampanyalar düzenliyor ve duyurusunu yapıyor. Bu duyuruları takip ederek, size uygun olan kampanyalardan faydalanmanız her zaman ek faydalar sağlayacaktır. Kampanyaları ise alışveriş yaptığınız kurum ve kredi kartı programının internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

3 Puan