Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı
Vade

Kredi Annemin, Tapu ise Benim Adıma Olabilir Mi?

30.06.2014 Güncelleme: 19.10.2015

Soru: Kredi annemin, tapu ise benim adıma olabilir mi? (30.06.2014 tarihinde sorulmuştur.)

30 bin TL kadar bir nakit paramız var. Annem  58 yaşında ve aylık 800 TL civarı emekli maaşı var herhangi bir bankadan 60 bin TL  gibi kredi çekip annemin maaşını o bankaya bağlatıp aldığımız kredi ile toplam  90 bin TL civarında bir daire almak istiyoruz yalnız alacağımız dairenin tapusu  benim üzerime olacak  ben şuan bir fabrikada  sigortalı olarak asgari ücretin biraz üstünde (1000 TL gibi) bir maaşla çalışıyorum  annemin maaşını bankaya bağlayıp bu şekilde  kredi alarak ,alacağımız evin tapusunu kendi üzerime tahsis ettirebilir miyim?   

08.07.2014 tarihli cevap:

Öncelikle istediğiniz kredinin kullandırılabilmesi için annenizin bireysel maaşı yetersiz kalacaktır. Bu sebeple sizi de annenize kefil isteyecektir banka. Her şekilde kredi ve konut başka kişiler adına olamayacağından müşterek tapu ile siz de tapuda hak sahibi olabilirsiniz.

Etiket: Tapu Sürecinde Yaşanan Sorunlar

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."