Ekspertiz Evin Yüzde Kaçına Kredi Verir?

03.07.2014 Güncelleme: 30.10.2015


Soru: Ekspertiz Evin Yüzde Kaçına Kredi Verir? (03.07.2014 tarihinde sorulmuştur.)

100.000 lira değerinde bir konut bulduk konut kredisi kullanarak almak istiyoruz ama banka ekspertiz raporuna göre kredi verdiği için ekspertiz ne rapor verir bilmiyoruz. Ev sahibinin talep ettiği değeri verir mi yada düşük verir mi bilmiyoruz. Benim sorum, ekspertizin verdiği fiyatla ev sahibinin istediği fiyat tamamen aynı mı olmalı? Ekspertiz fiyatı 5000 10000 daha az söylerse banka krediyi vermiyor mu? Yukarıda bir yorumda okudum, bir arkadaş ekspertiz raporunda evin değerini yüksek göstereceklerini ve böylece bankadan kredinin tamamını alacaklarını yazmış. Bu nasıl oluyor anlamadım. Ekspertizi banka göndermiyor mu?

Cevap: öncelikle konuta gelecek olan eksperin konuta biçtiği değerin %75'ini banka size kredi olarak verir. yani ev sahibinin istediği miktardan az ya da çok bir değer biçebilir. bu duruma göre kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca okuduğunuz kullanıcı yorumundaki tarzda bir durum olması da mümkün değildir. Ekpertiz işlemi bankanın anlaşmalı olduğu bağımsız firmaların gönderdiği görevliler aracılığıyla yapılmaktadır.

Etiket: Ekspertiz Süreci

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

İhtiyaç Sebebi

Kredi Tutarı

Vade

Ev Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade

Kredi Tipi

Hesapkurdu seni en güncel kredi haberlerinden haberdar etmek istiyor
  • - Haftanın En İyi Faiz Oranları
  • - Size Özel İndirimler
  • - En Güncel Bilgilendirme Yazılarımız
Daha Sonra
İzin Ver
;