KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Bankalar Yasal Olarak Tapu Elimizdeyken Ne Kadar Süre İçinde Konut Kredisi Kullandırabilir?

Güncelleme: 23.10.2015

Soru: Bankalar yasal olarak tapu elimizdeyken ne kadar süre içinde konut kredisi kullandırabilir? (03.07.2014 tarihinde sorulmuştur.)

2010 yılı itibariyle tapumuzu konut kredisi çekmeden aldığımız için ihtiyaç kredisi çekerek ev aldık.. Banka o zamanlarda tapuyu önce aldığımız için konut kredisi veremeyeceğini ihtiyaç kredisi kullanabileceğimizi söyledi..Tapudan bir hafta sonra kredi verildi ve bu son dönem de bankaların konut kredisi yapılandırma yaptığını duyduğumda bankaya gidip sordum.. Çektiğimiz kredi konut kredisi olmadığı için yapılandırma yapılamamaktadır denildi.. Kredimi başka bankaya taşımak istedim ve o banka evi aldığımız dönemde elinizde tapunuz bile olsa bir ay içinde konut kredisi kullanabileceğimizi belirtti..Bütün bankaların tapu elimizde iken konut kredisi kullanmakla ilgili tüketici lehine bir yasa var mı? Bankalar yasal olarak tapu elimizdeyken ne kadar süre içinde konut kredisi kullandırabilir?

Cevap: Bazı bankalar daha önceki yıllarda tapu üzerinize geçtikten sonra 1 ay içinde başvurmanız durumunda kredi kullandırabiliyorlardı. Ancak şu an bu tarz bir uygulama yapan banka bulunmamaktadır.

Etiket: Kredi Sürecinde Yaşananlar

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."