KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

İkinci El Ev Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güncelleme: 31.10.2017

HESAPKURDU EV ALIM REHBERİ

Ev alırken bilmeniz gereken her şey bu yazı dizisinde.


Kredi Başvurusu Yapacaklara 10 Tavsiye

İkinci El Ev Alımına Dikkat Edilmesi Gerekenler

(Bölüm 1.2)

İkinci el ev almak isteyen bir kişinin çeşitli endişeleri ve soruları olabiliyor. Fakat bu konuyla alakalı kaynak yok denecek kadar az. Rehberimizin bu bölümünde yer alan yazılar:

Almak İstediğiniz Ev Krediye Uygun mu?

Konut kredisi kullanabilmek için ilk şart, almak istediğiniz evin mevzuata uygun olmasıdır. Mevzuata uygun olmayan bir eve bankanın gönderdiği eksper onay vermez. Bu durumda kalan bir kişi hem zaman kaybına hem de nakit kaybına (eksper ücreti ödediğinden) uğramış olur. Bu kayıpların yaşanmaması için yazımızda “krediye uygun“ evin nasıl olması gerektiğini anlatıyoruz. Yazıyı okumak için »

Alacağınız Evde Kiracı Oturması Durumunda Ne Yapmalısınız?

İkinci el ev alımlarında evin içerinde kiracı oturması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Yeni ev sahibi ve kiracı arasında anlaşma sağlanamadığı zaman çeşitli sıkıntılar ve yasal süreçler yaşanabildiğinden almak istediğiniz evde kiracı oturması durumda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu yazımızda anlatıyoruz. Yazıyı okumak için »

100.000 TL 120 ay vade için en uygun konut kredisi faiz oranları:

Banka Kredileri Faiz Oranı Aylık Taksit
Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu %1,98 2.188 TL
ING Bank Konut Kredisi Başvurusu %2,09 2.281 TL
Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu %2,33 2.487 TL
100.000 TL Konut Kredisi İçin Tüm Bankaları Listele

Alacağınız Evin Gerçek Değerini Bulmanın Yöntemleri

Alacağı evin gerçek değerinin ne kadar olduğunu ve istenen fiyatın doğru olup olmadığını merak etmeyen var mıdır acaba? Bir konutun gerçek değerini hangi yöntemlerle hesaplayabileceğimize bu yazımızda yer vereceğiz. Yazıyı okumak için »

Alacağınız Evin İnşaat ve Malzeme Kalitesini Nasıl Anlarsınız?

Evin içinde ve inşaatta kullanılan malzemelerin kalitesi evin uzun vadeli değerinden depreme dayanıklılığına kadar bir çok konuyu etkiler. Dolayısıyla bir ev almadan önce kullanılan malzemelerin kalitesini kolay yöntemler ile nasıl anlayabileceğinize bu yazımızda yer veriyoruz. Yazıyı okumak için »

Alınacak Evin ulaşım Kolaylığı

Ev alımlarında çok dikkat edilmez ama bir evin okul, hastane vb. gibi sosyal yaşam çevrelerine yakınlığı hem yaşam kalitenizi hem de evinizin değeri arttıran önemli bir unsurdur. Yazıyı okumak için »

Alınacak Konut Çevresinde Yapılacak Proje Var mı?

Bitmiş projelerin çevresindeki konutlar zaten değerlenmiş oluyor. Peki, hangi bölgeden konut almanız durumunda yapılan projelerden dolayı değerlenecek? Bu sorunun cevabı çok net olmasa da yazımızda çeşitli tavsiyelerimiz olacak. Yazıyı okumak için »

Bir Sonraki Bölüm 1.3 - Projeden Ev Almanın Avantajları ve Dezavantajları

Bir Önceki Bölüm 1.1 - Kirada Otururken Ev Almaya Karar Vermek

Bölüm 1 – Ev Almadan Önce

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

1,9 Puan