KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Ev Almaya Karar Verdikten Sonra

Güncelleme: 01.12.2015

HESAPKURDU EV ALIM REHBERİ

  Ev alırken bilmeniz gereken her şey bu yazı dizisinde.

Ev Almaya Karar Verdikten Sonra

Hesapkurdu ev alım rehberimizin bundan önceki kategorisinde ev almaya karar verme aşamasında karşılaşılacak süreçler ile alakalı yazılar hazırlamıştık. Rehberimizin bu kategorisinde almak istediğiniz eve karar verdikten sonra nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda yazılar hazırlıyoruz."Ev Almaya Karar Verdikten Sonra" kategorimizde yer alacak olan yazılar:

1.4.1.Alacağınız Evi Özelliklerine Göre Karşılaştırın

Alacağınız evi belirlediniz, artık kaç m² olduğunu otopark, asansör, güvenlik, havuz, spor salonu vb. özelliklerini net olarak biliyorsunuz. İşte bu özelliklerini muadili olan evler ile kıyaslayıp, kendi evinizin durumunu daha net olarak anlayabilirsiniz. Bu yazımızda kıyaslama işlemini daha doğru yapmanız için nelere dikkat etmeniz gerektiğine anlatacağız. Yazıyı okumak için tıklayın»

1.4.2.Yapacağınız Düzenli ve Dönemsel Harcamaları Hesaba Katın

Ev alımlarında kredi ödemelerinin yanı sıra, düzenli olarak yapılan diğer harcamalarda hesaba katılmalıdır. Aksi takdirde kredi ödemelerinde zorlanmalar, hatta ödeyememe durumları bile yaşanabiliyor. Bu tarz sıkıntıların yaşanmaması için neler yapılması gerektiğini bu yazımızda anlatacağız.Yazıyı okumak için tıklayın»

1.4.3. Alınmak İstenen Evin Altyapı Özelliklerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alınmak istenen evin alt yapısında çeşitli sıkıntıların olması durumunda, hem evde yaşayanların yaşam kalitesini düşürür, hem de ileride büyük sıkıntılar yaşamanıza sebep olabilir. Bundan dolayı alınmak istenen evin altyapısını kesinlikle dikkat edilmelidir. Bu konu ile alakalı bilinmesi gereken konuları bu yazımızda anlatacağız. Yazıyı okumak için tıklayın»


Bir Önceki Bölüm 1.3 – Projeden Ev Almanın Avantajları ve Dezavantajları Bölüm 1 – Ev Almadan Önce

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0,0 Puan