Kredi Yapılandırma Refinansman Hesaplama

10.12.2015 Güncelleme: 23.02.2017
Kalan Anapara Borcunuz
Mevcut aylık faiz oranınız ile hesaplama yapabilirsiniz.
Mevcut Aylık Faiz Oranınız
Mevcut kalan borç tutarınız ile hesaplama yapabilirsiniz.
Kalan Taksit Sayısı
Aylık Taksit Miktarı
Mevcut Bankanız
Yapılandırma Tipi
Hesapla
Hesaplama Sonucunuz
Mevcut kredinizi şuanki şartlarda transfer etmenizi tavsiye etmiyoruz.
Transfer İşlemi Sonucu Toplam Kazancınız
Size Özel Olarak Kullanılan Teklif
Mevcut Krediniz Yeni Krediniz Fark
Faiz Oranı
Kalan Vade
Aylık Taksit
Toplam Geri Ödeme

(1) Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sistemdeki en iyi teklif kullanılarak hazırlanmıştır

(2) Kredi transferi sırasında oluşacak tüm masraflar (kredi erken kapama cezası dahil) hesaplamaya eklenmiştir.

(3) Yeni kredinin toplam geri ödemesi ve taksit tutarı erken ödeme cezasının da dahil olduğu kapanan kredi bakiyesi üzerinden hesaplanmıştır.

Kredi yapılandırma aracımız ile konut kredisi refinansman işlemenin güncel faiz oranları üzerinden sizin için kârlı olup olmadığını, sadece aracımızda yer alan bilgileri girerek anında öğrenebilirsiniz. Ayrıca hesaplama aracımızı, kalan anapara borcunuza veya krediyi kullanmış olduğunuz faiz oranınıza göre iki ayrı hesaplama yöntemine göre de kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece hesaplama aracımız içerisinde yer alan butona tıklamak. 


Konut kredisi yapılandırma başvurusu yapmak için tıklayın »


Kredi Yapılandırma Hesaplaması Nasıl Yapılıyor?

Hesaplama aracımıza, kalan anapara borcunuz veya faiz oranınız ile kalan taksit sayınız ve aylık taksit ödemenizi giriyorsunuz. Kredinizi çekmiş olduğunuz bankayı da seçip, kredi maliyetini düşürmek veya aylık taksit miktarını aşağıya çekme için yapılandırma tipinizi tercih ediyorsunuz. Bu tercih ve seçimler doğrultusunda hesaplama aracımız, konut kredisi sayfamız üzerinden yer alan en iyi refinansman/yapılandırma faiz oranını göre hesaplama işleminizi yapıyor. Ayrıca yapılandırma tipinde iki durumu da seçerek, ayrı ayrı hesaplama yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede sizin için hangi hesaplamanın kârlı olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Kredi Yapılandırma Sonucunuz

Yukarıda girmiş olduğunuz bilgilere göre refinansman/yapılandırma işleminiz sizin için kârlı çıktıysa “Hemen Başvur”  butonuna tıklayarak, hesaplama işleminin yapıldığı faiz oranını veren bankaya, anında başvuru yapabilirsiniz. Öte yandan yeni ödeme planınızı detaylı olarak oluşturmak için Kredi Ödeme Planı Oluşturma aracımızı kullanabilirsiniz. 

Yapılandırma veya Transfer İşlemlerinde Ödenecek Olan Ceza

Konut kredilerinde ödeme planında yapılan her değişiklik sonucundan, yasal olarak bankaların bir ceza alma hakkı mevcut. Genel olarak bu ceza erken ödeme cezası olarak adlandırılsa bile aslında her ödeme planı değişikliğinde alınabilmektedir. Ceza 36 aydan az vadesi kalan konut kredileri için %1, 36 aydan fazla vadesi kalan konut kredileri için ise %2 olarak en fazla uygulanabiliyor. Ayrıca bu ceza erken ödenen veya yapılandırma yapılan tutar üzerinden sadece alınabiliyor. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve hesaplama işlemi yapmak için Erken Ödeme Cezası Hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Örnek Kredi Yapılandırma Hesaplaması

Kredi TürüFaiz Oranı
Vade
Aylık Taksit
Toplam Geri Ödeme
Mevcut Kredi
%1,09
110
2.350 TL
258.500 TL
Yeni Kredi
%0,95
110
2.348 TL
248.674 TL


"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

"Hata Bildir veya Yorum Yap"

Tüm Bankaların Kredi Teklifleri Bir Arada

Kredi Tutarı

Vade

Ev Arama Durumu

Kredi Tutarı

Vade

İhtiyaç Sebebi

Kredi Tutarı

Vade

Kredi Tipi