KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Emlak Ofislerinin Kredi Kullandırımında Yeni Süreç

Güncelleme: 23.10.2015
Emlak Ofislerinin Kredi Kullandırımında Yeni Süreç

Kredi kullandırımında yeni süreç karşılaştırıp en karlısı tercih etmek şeklinde özetlenebilir. Bireysel anlamda müşteriler karşılaştırma yöntemini çok aktif bir şekilde kullanıyor ve kendileri için en karlı olanı tercih ediyorlar. Fakat emlak ofisleri bu sistemleri bireysel müşteriler kadar henüz aktif kullanmıyorlar. Emlak ofislerinin bu sistemleri neden bireysel müşteri kadar aktif kullanmadıklarına bir bakalım;

 • Çalışma sistemlerinin çok değiştirmek istememeleri,
 • Daha fazla komisyon talep edilmesi,
 • Tam olarak nasıl karlı olacaklarını anlamamaları,
 • Aslında bu durumlar yeniliklere açık olunmaması veya müşterinin karının daha geri plana atılmasından kaynaklanıyor. Müşterilerin memnuniyetin üstte tutularak daha sonra referans müşterilerine dönüşümün karı hesaba katılmıyor. Emlak ofislerinin temel kar oranları konut satışı ve bundan gelen gelirdir. Fakat bazı emlak ofisleri yan gelirleri en az konut satış gelirleri kadar önemsemektedir. BDDK’nın yaptığı son değişikliklerle birlikte emlak ofislerine ödenen komisyonlarda oldukça düştü. Bu durumda dolayı emlak ofisleri konut satış kar oranlarına odaklanmalıdır.

  Sonuç olarak emlak ofislerinin temel bakış açısı müşterinin memnuniyet ve karı olmalıdır. Süreçlerin sorunsuz,şeffaf ve müşteri karı gözetilerek devam etmesi emlak ofislerinin her zaman karına olacak ve müşteri olumsuz algısını kıracaktır. Hesap Kurdu.Com A.Ş olarak emlak ofislerine bu sitemleri daha aktif kullanmaları için süreçler başlatıyoruz. Daha detaylı bilgi için bizlere mail veya telefon numarası üzerinden ulaşabilirisiniz.

  "Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

  Makaleyi faydalı buldunuz mu?

  0,0 Puan