KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Emlak Ofislerinin Doğru Kitleye Ulaşımı

Güncelleme: 23.10.2015
Emlak Ofislerinin Doğru Kitleye Ulaşımı

Emlak ofislerinin portföy oluşturmak kadar önemli olan bir diğer husus da evlerin doğru kitle ile buluşturulmasıdır. Doğru kitleye ulaşabilmeleri için çeşitli konulara dikkat etmek, özenmek gerekmektedir. Şimdi bu durumları sıralayalım;

 • Konut tanıtımın ve reklamının detaylı olarak yapılmadılır. Portföyünüzde bulanan konutların detaylı olarak yazılı tanıtımın yapılmalı ve resimleri ile desteklenmelidir. Bu durumda yapılan en büyük hata evin tanıtmın çok kısa detaydan yoksun olmasıdır.
 • Birden fazla emlak sitesinde paylaşımda bulunmalısınız. Tek bir site üzerinden paylaşımda bulunmak doğru müşteriye ulaşımınızı zorlaştıracaktır.
 • Sabit bir numara paylaşımında bulumanız gerekmektedir. Bazı emlak ofislerinin paylaştıkları ilanlarda sadece cep numarası bulunmaktadır. Bu durum kesinlikle müşteride güven problemi oluşturmaktadır.
 • Kendinize ait bir web siteniz olmalıdır. Sürekli güncel tutulmalı kim olduğunuz ve ne zamandır bu işi yaptığınız internet siteniz üzerinden anlatılmadır.
 • Çalışanlar gerekli bilgi donanıma sahip olmalıdır. Emlak ofisi çalışanları gayrimenkuller ve kredi süreci ilerleyişi hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmaları yanında pazarlama ve müşteri ilişkileri konusunda kendilerini geliştirmiş olmalıdırlar.
 • Emlak ofisleri, satılıcak evin tanıtımı kadar kendi tanıtımlarınıda sağlık bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Güven problemi oluşturacak tutum ve davranışlardan kaçınmalı ve sürekli kendini geliştirerek yeniliklere açık olmalıdır.

  "Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

  Makaleyi faydalı buldunuz mu?

  0,0 Puan