Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı
Vade

Emekliler Faizsiz Konut Kredisi İstiyor

Güncelleme: 17.03.2017
Emekliler Faizsiz Konut Kredisi İstiyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın şehit ailelerine faizsiz konut kredisi vermesi, emeklileri de umutlandırdı. Evi olmayan emekliye kredi verilsin talepleri çoğaldı.


Emekli maaşı üzerinden ne kadar kredi çekilebileceğini güncel faiz oranları üzerinden Emekli Ne Kadar Kredi Çekebilir sayfamızdaki aracımızı kullanarak anında yapabilirsiniz.


TOKİ, şehit ailelerine, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine faizsiz konut kredisi uygulaması başlattı. Emekliler de benzer bir uygulama için beklemeye geçti. Buna göre, tapunun alındığı tarihten itibaren bir yıldan fazla süre geçmemiş konutlara ve İdare’nin inşa halinde veya kullanıma hazır olarak sattığı konutlarına kredi açılabilecek. Kredi, hazır konutun satın alınması halinde hak sahibine defaten ödenecek.

İdare tarafından satılan hazır veya inşa halindeki konutlardan satın alınması durumunda, sözleşmelerinde belirtilen satış tutarından açılacak kredi tutarı mahsup edilecek. Kredinin geri ödenmesi ise hak sahiplerinin almakla oldukları maaşın dörtte biri oranında kesilmek suretiyle yapılacak. Türkiye’de bulunan yaklaşık 10 milyon emekli bu uygulama ile umutlandı. Benzer bir çalışmanın emekliler için de yapılabileceği konuşuluyor.

"Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com'a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orjinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür."

Makaleyi faydalı buldunuz mu?

0 Puan