}

İş Bankası Hayat Sigortası

Model Yılı
Markası
Modeli
Kasko değeri
Trafik Sigortası Teklifleri Almak İçin Tıkla »

Hayat sigortası, belli bir prim karşılığında sigortalının sözleşmede belirtilen süre içinde ve sözleşmede belirtilen hallerde yaşamını kaybetmesi veya sözleşmede belirtilen süreden daha uzun hayatta kalması durumunda kendisine veya belirlediği kişilere sigorta bedelinin ödendiği sigorta türüdür. 

İş Bankası Kredi Hayat Sigortası: İş Bankası Kredi Hayat Sigortası kapsamında, kredi kullanan müşterilerine Anadolu Hayat Emeklilik işbirliğiyle Sabit ve Azalan Teminatlı Hayat Sigortası ürünlerini sunmaktadır.

Kredi Hayat Sigortası ile nakit kredi, taşıt veya konut kredisi kullanan müşterilerin kredi borçları, sigorta süresi içinde yaşam kaybı durumuna karşı teminat altına alınıyor.

Kredi Hayat Sigortası vefat teminatı ile vefatın gerçekleşmesi halinde müşterinin kredi borcu Anadolu Hayat Emeklilik tarafından ödenmektedir.

Sabit Teminatlı Hayat Sigortası: Nakit kredi, taşıt veya konut kredisi ürünlerine bağlı olarak 1 ila 5 yıl arasında değişen sürelerde sunulmaktadır. Teminatı sigorta süresi boyunca sabit olduğu için sigorta süresi içinde riskin gerçekleşmesi durumunda müşterinin toplam kredi borcu ödenmekte, tazminatın kalan kısmı ise sigortalının varislerinin tasarrufuna bırakılır.

Azalan Teminatlı Hayat Sigortası: Taşıt veya konut kredi ürünlerine bağlı olarak 1 ila 10 yıl arasında değişen sürelerde sunulmaktadır. Kredi vadesinin bir yıldan kısa olması halinde asgari sigorta süresi 1 yıldır. Sigorta süresince kredi borcu doğrultusunda azalan bir teminat tutarı belirlenerek, riskin gerçekleşmesi durumunda bu tutar, bakiye kredi borcunu kapatmak için kullanılır. 

Diğer Bankalar

ABank Garanti Bankası TEB
Akbank Halkbank Vakıfbank
Anadolubank HSBC Yapı Kredi
Burgan Bank ICBC Turkey Ziraat Bankası
DenizBank ING Bank
Fibabanka QNB Finansbank