HesapKurdu logo

Turknet İnternet Paketleri

Güncelleme: 23.01.2023
Yayımlama: 05.04.2018
Paylaş
İçindekiler
Turknet İnternet Başvurusu

Turknet Nedir?

TurkNet ya da tam ismiyle TurkNet İletişim Hizmetleri AŞ, Türkiye'de faaliyet gösteren internet servis sağlayıcı olup, aynı zamanda telefon ve veri hizmetleri de sunan telekomünikasyon şirketidir.

Turknet İnternet Paketleri

Turknet ve diğer firalara ait güncel internet paketlerini görmek ve başvuruda bulunmak için internet paketleri sayfamızı ziyaret edin. 

Kolay Onaylanan Kredi Kartları

* Tüm kredi kartlarını görmek ve karşılaştırmak için kredi kartı başvurusu sayfamızı ziyaret edin. Ayrıca tablo internet sitemiz üzerinden başvuruda bulunan kullanıcıların onaylanma verilerine göre oluşturuldu. 

Turknet İptal İşlemleri

TurkNet Müşteri Hizmetlerini dilediğiniz zaman arayarak iptal süreci ile ilgili detaylı bilgileri alabilir ya da iptal talebinizi abone/hizmet numaranızı, iletişim bilgilerinizi ve imzanızı içerecek şekilde hazırladığınız iptal talep dilekçesini faksa yoluyla ya da dilekçenizi taratarak e-posta ile gönderebilirsiniz.

Dilekçeniz 24 saat içinde işleme alınıyor ve 7 gün içinde iptal işleminiz tamamlanıyor. Dilekçeniz işleme alındığı zaman ve iptal işleminiz tamamlandığında iletişim numaranızdan SMS ile bilgilendiriliyorsunuz.

Göndermiş olduğunuz iptal dilekçesi için BTK kararı gereğince 7 gün içinde iptal işlemlerinin tamamlanma yükümlülüğü nedeniyle ileri tarihli iptal başvurusu alınmadığını bilmenizde fayda var. 

Turknet Yazılı İptal Talebi Verdiyseniz;

İptal dilekçeniz TurkNet’e ulaştıktan 7 gün içinde sizden onay alınarak hizmetinizin iptali gerçekleştiriliyor. Ayrıca aranma durumunda size ulaşılamasa bile hizmet iptaliniz otomatik olarak gerçekleştiriliyor.

Turknet Sözlü İptal Talebi Verdiyseniz;

İptal dilekçeniz olmasa dahi sözlü talebin verildiği tarih itibariyle 5 gün içinde aranıyorsunuz. Yapılan görüşmenin ardından dilekçe göndermeniz gerektiği bilgisi paylaşılıyor. Taahhütsüz bir hizmetiniz varsa; ödenmemiş faturanız bulunuyorsa iade tutarı mevcut borcunuzdan düşürülerek mahsup ediliyor ve bilgilendirme yapılıyor.

Faturanızı ödediyseniz ve sistemde kayıtlı kredi kartınız bulunuyorsa ödemenin alındığı sistemdeki kredi kartınıza iadesi yapılıyor. Herhangi bir sebepten ödeme yapılamadıysa SMS ile bilgilendiriliyorsunuz. SMS ile gönderilen internet sayfasına girerek IBAN bilgilerinin doldurulması halinde iade işlemleri 15 gün içinde tamamlanıyor. Sistemde kayıtlı kredi kartınız bulunmuyorsa ve ödemeyi başka ödeme kanallarından yaptıysanız SMS ile bilgilendirme yapılıyor. SMS ile gönderilen internet sayfasına girerek IBAN bilgilerinin doldurulması halinde iade işlemleri 15 gün içinde tamamlanıyor.

Taahhütlü Bir Hizmete Sahipseniz;

Aylık faturanız oluşmuşsa, kullanılmayan günlere ait tutar erken fesih faturasından düşürülüyor. Modem fiyatından o zamana kadar ödemiş olduğunuz modem taksitleri toplamı çıkarılıyor ve kalan tutar farkı son faturanıza yansıtılıyor.

Turknet Paketler Arasında Geçiş

TurkNet, abonelerinin kafasını karıştırmamak ve onlara en faydalı paketi en akılcı fiyatla sunmak için özgür paketinden farklı bir paket sunmuyor. TurkNet internet hizmetiniz ön ödemeli olduğundan her ayın ilk günü kullandığınız pakete ait ücret aylık paket ücreti olarak faturanızda yer alıyor. Ay içinde yaptığınız paket değişimi halinde değişikliğin yapıldığı tarihten takip eden takvim ayının ilk gününe kadar paketinize ilişkin kullanımlarınız hesaplanıyor. Hesaplanan tutar paket değişikliği yaptığınız ayı takip eden ilk aylık faturanızda “paket değişim ücreti” olarak yer alıyor.

Turknet Fatura Ödeme Yöntemleri

Turknet çoğu firmanın aksine müşterilerinden ön ödemeli fatura oluşturuyor. Her ayın 1'inde kullanılacak ay için fatura oluşturulur ve o ayın sonuna doğru ayın faturası ödenir. Bu durum taahhütsüz internet kullanıldığı için alınmış bir önlemdir. 

Abone olup internet hizmeti alınmaya başlandığı andan itibaren diğer ayın başına kadar iki adet fatura gönderilir. İlk fatura ayın ortasında kayıt olunma durumlarında gönderilen kısmi faturadır. Aynı ayın başında iki adet fatura gelmesi sadece tek seferlik bir durumdur. 

Turknet aboneleri faturalarını;

  • Abone numaralarıyla beraber kredi kartıyla,
  • 0850 288 80 80 numaralı Turknet Hızlı İşlem Hattı'nda,
  • Özel kullanıcı adı ve şifreyle Online İşlem Merkezinden,
  • Turknet borç sorgulama sayfasından ödeyebilir.

Turknet İnternet Müşteri Hizmetleri

Genel Müdürlük: Fulya Mah. Büyükdere Caddesi Torun Center A Blok No:74 A/89 Şişli/ İstanbul

Müşteri İlişkileri Merkezi: Astoria AVM - Büyükdere Caddesi No:127, Kat:-3, 34394 Gayrettepe, İstanbul (Çalışma Saatleri 10.00 – 19.00)

TurkNet Hızlı İşlem Hattı: 0850 288 80 80 (Şebeke içi ücretsiz)

TurkNet Satış ve Başvuru Takip Hattı: 0850 288 80 81

TurkNet Şikâyet Çağrı Merkezi: 0212 703 43 71

Faks: 0 212 216 55 60

“Bu yazının tüm kullanım hakları Hesapkurdu.com‘a aittir. Başka mecralarda kullanılması veya alıntı yapılması ancak orijinal yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.”

Yazar Hakkında

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu Finans Danışmanları

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Hesapkurdu.com kullanıcıları için bilgilendirici içerikler ve hesaplama araçları hazırlayan, kredi, sigorta ve tüm bireysel finans konularında uzmanlığa sahip, araştırmaya ve bilgi doğruluğuna önem veren finansal danışman ekibi.

Yazara Soru Sor

Adres: İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Cad. Nuh Plaza 37/2 34752 Ataşehir/İstanbul
MERSİS Numarası: 0577050290800014
Tel: 0(216) 570-0707 E-posta: bilgi@hesapkurdu.com

Hesapkurdu logo

Copyright © 2021 - Konut Kredisi Com Tr Dan. A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.